AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  4 marca 2011 (pierwszy post)

cześć,
słuchajcie, problem mam następujący
używałam podkładu rimmela cool matte mousse (nie pisać mi opinii, bo mnie nie interesują - używam, bo mi akurat pasuje, po za tym lubię chłodzący efekt tego podkładu, a nie kojarzę innego o podobnych właściwościach).

Problem w tym, że w sklepie go już nie ma. Na allegro są i owszem, z tym że nie ma odcienia, który brałam. Skoro nie mam możliwości z przyczyn technicznych sprawdzenia odcieni w sklepie, orientujecie się może, który z dostępnych odcieni tych podkładów na allegro będzie najbardziej zbliżony do true nude 303 którego nie można dostać? :woot:

Owieczka
Owieczka
  4 marca 2011

tego nie wiem, ale może kupić inne odcienie i mieszać jak na palecie :woot: ja tak robię z podkładem max factor, bo jeden mam zbyt różowy, a drugi zbyt pomarańczowy

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  4 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tego nie wiem, ale może kupić inne odcienie i mieszać jak na palecie

tylko ja po obrazku w necie nie jestem w stanie wybrac w miare normalnych odcieni, które nie różniłyby się znacznie od tego, który miałam :P
A w sklepie nie sprawdze, bo ich nigdzie nie ma :)
Owieczka
Owieczka
  4 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko ja po obrazku w necie nie jestem w stanie wybrac w miare normalnych odcieni, które nie różniłyby się znacznie od tego, który miałam :P A w sklepie nie sprawdze, bo ich nigdzie nie ma :)

tzn ja myślałam o czymś takim: kupujesz jasny i ciemniejszy, a potem mieszasz dodając więcej lub mniej jednego odcienia, przy pewnej kombinacji powinnaś uzyskać taki efekt jaki chcesz. Ale oczywiście jest z tym trochę roboty i podwójny wydatek :P
SoDope
SoDope
  4 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Problem w tym, że w sklepie go już nie ma. Na allegro są i owszem, z tym że nie ma odcienia, który brałam.

Ten sam problem co moja siostra przy Lorealu 'Cashmere' też już go nigdzie nie ma. Na allegro ostatnie sztuki.

pozwól, że przewróce placka i wróce :D
SoDope
SoDope
  4 marca 2011

Dorwałam coś co moge pomóc w wyborze koloru.
103 jest dostępny na aukcjach allegro.
Wydaje mi się, że będzie najbardziej zbliżony do tego ocienia którego nie ma.

AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  4 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dorwałam coś co moge pomóc w wyborze koloru. 103 jest dostępny na aukcjach allegro. Wydaje mi się, że będzie najbardziej zbliżony do tego ocienia którego nie ma.

Dzięki, daje jakieś rozeznanie w kolorystyce,
bo te komputerowe próbki są tragiczne i nijak mają się do rzeczywistości :*

Rzeczywiście z tych pokazanych jest najbardziej zbliżony,
tak po nazwach i wieczkach porcelain wydawał się być jeszcze z takich jaśniejszych naturalnych i warm honey, widziałaś może? Jak oceniasz? :)
malami81
malami81
  4 marca 2011

Myślałam, że uda mi się pomóc Ci Aguś sprawdzając ten kolor na tzw. siatce pokładów.
Ale niestety nie ma tam tego podkładu, którego używasz - ta siatka dopiero powstaje i niestety więcej tam podkładów dostępnych w UK niż u nas w Polsce.

Z Rimmela są tylko Lasting Finish i Stay Matte. Dla zainteresowanych link do siatki:
- dla cery od bardzo jasnej do ciemnej w tonacji ciepłej http://www.temptalia.com/foundation-matrix-sorted
- dla cery od bardzo jasnej do ciemnej w tonacji zimnej http://www.temptalia.com/foundation-matrix-sorted

malami81
malami81
  4 marca 2011

Aaaa zapomniałam napisać jak z tego korzystać :jezyk2:

Wytłumaczę na sobie :mrgreen:
Moim sprawdzonym kolorem z Estee Lauder Double Wear jest ocień Sand i chciałabym dobrać zdalnie odcień podkładu, którego nie widziałam na oczy to sprawdzając w siatce (podałam wyżej linki) wiem że pasują do mnie odcienie w LIGHT to MEDIUM i kwadracie o nazwie NC25. Idąc tym tropem wiem, że będzie do mnie pasował pokład z MAX FACTOR Second Skin o odcieniu 45 Warm Almond czy z LILY LOLO mineral foundation w odcieniu Popcorn (i to się zgadza)

Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi :P

SoDope
SoDope
  4 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: warm honey,

Miodowy zawsze będzie ciemny.. Raz widziałam miodowy z Sorayi i jest bardzo ciemny..

malami81
malami81: Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi :P

oczywiście tą siatkę widziałam chyba z pół roku temu no ale nie wszyscy to znają. :mrgreen:
Wiem, że ktoś chce utworzyć siatkę z podkładami dostępnymi w Polsce bo niestety w Polsce są inne nazwy podkładów i jak się okazuje inne odcienie.

Niby taki L'oreal True Match ma 12 odcieni a ja w Rossmanie widzę aby 6 :zonk:.
malami81
malami81
  4 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem, że ktoś chce utworzyć siatkę z podkładami dostępnymi w Polsce bo niestety w Polsce są inne nazwy podkładów i jak się okazuje inne odcienie.

Taka siatka owszem ma powstać i ma dotyczyć podkładów dostępnych w Polsce... Ale trochę to potrwa
razotka
razotka
  4 marca 2011

a co z pytaniem do sprzedającego ?:D

boniwinter
boniwinter
  4 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: AvantQueTuDis

czesc:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Problem w tym, że w sklepie go już nie ma.

no wlasnie problem i ten Twoj problem nie zniknie. Moze powinnas sie zastanowic nad zmiana firmy i dobrac sobie zblizony kolor.
Wiem, ze to nie latwa sprawa bo sama mam ten problem jak mi moj ulubiony kosmetyk znika ze sklepow.
Moge Ci osobiscie polecic L'Oreal "infallible" w takiej buteleczce. Maja piekna game kolorow i sa jak to nazwalas "chlodzace" przynajmniej ja to odczuwam w ten sposob, ze jak sobie go nakladam na twarz to mam wrazenie, ze "smaruje" sie czekolada piankowo i skora mi sie ochladza jakby sama oddychala mimo czegos tam na sobie.
Gdybys sie zdecydowala na zmiane marki to nie polecam Ci Maxfactora. Podklady maja wyjatkowo ciezkie.
Owieczka
Owieczka
  4 marca 2011

ogólnie podkład typowo chłodzący ma smashbox. tyle ze cena zwala z nóg przeciętnego zjadacza chleba..

malami81
malami81
  4 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czesc:)

Boni :*** całe wieki Cię nie widziałam
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.