Fabricio071
Fabricio071
  15 lutego 2011 (pierwszy post)

Witam, mam takie dwa pytanie mam pod okiem widoczne 2 peknięte naczynka sa one na ok 1 milimetr ale sa widoczne chciałbym je usunąć ale nie wiem gdzie się udać, do dermatologa? i co on mi zaproponuje? druga sprawa mam trzy piepszyki na twarzy które mi się nie podobaja pytanie gdzie mogę je usunąc? nie są duże lekko wypukłe, oczekuje na jakomkolwiek odpowiedz jeżeli któraś z was sie orientuje

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 15 minut temuCytuj fragment | Cytuj całość Witam, mam takie dwa pytanie mam pod okiem widoczne 2 peknięte naczynka sa one na ok 1 milimetr ale sa widoczne chciałbym je usunąć ale nie wiem gdzie się udać, do dermatologa? i co on mi zaproponuje? druga sprawa mam trzy piepszyki na twarzy które mi się nie podobaja pytanie gdzie mogę je usunąc? nie są duże lekko wypukłe, oczekuje na jakomkolwiek odpowiedz jeżeli któraś z was sie orientuje

W obu przypadkach najpierw udaj się na konsultację do dermatologa a potem do chirurga ;-)
Usunięcie jednego pieprzyka to wydatek ok 300 -400 zł.
QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

co do pieprzyków musisz się dowiedzieć czy nie są one " zdrowe "
malami81
malami81
  15 lutego 2011

Polecam konsultację u dermatologa i dodatkowo konsultację w gabinecie estetyki / laseroterapii.

Swoje pieprzyki (miałam np. pod pachą i bałam się o podrażnienia podczas depilacji) usuwałam za pomocą lasera chirurgicznego CO2

Laser chirurgiczny CO2 pozwala na wykonanie wielu różnych zabiegów w prosty i przyjazny dla pacjenta sposób - bez krwi, bez kontaktu narzędzia z ciałem, bez zakażeń żółtaczką, HIV i innymi wirusami i bakteriami - i przede wszystkim krótko. Bez nadmiernego stresu dla pacjenta. To co zostaje po zabiegu goi się szybko - tak właśnie działa laser, przyśpiesza gojenie. Blizenka może być tak mała, że będzie później niewidoczna. Jest to bardzo istotne na twarzy ale także w każdym innym miejscu na ciele. Usuwane laserem nawet duże zmiany na przykład na plecach czy dekolcie pozostawiają znacznie mnejsze blizny niż po cięciu skalpelem. Laser chirurgiczny jest bezpieczny w odpowiednich rękach. Nie wnika w głąb ciała, nic tam nie uszkadza. Nic nie napromieniowuje, działa wyjątkowo punktowo. Tnie i odparowuje tkanki. Usuwa to co niepotrzebne.

QBedeTwymAniolemQ
QBedeTwymAniolemQ
  15 lutego 2011
malami81
malami81: woje pieprzyki (miałam np. pod pachą i bałam się o podrażnienia podczas depilacji) usuwałam za pomocą lasera chirurgicznego CO2

ile zaplacilas ?

Konto usunięte
Konto usunięte: czy nie są one " zdrowe "

czy SĄ zdrowe**
Paulinessa
Paulinessa
  15 lutego 2011
malami81, piękny avatar :zakochany:
Fabricio071
Fabricio071
  15 lutego 2011

a wie ktoś ile kosztuje usunięcie naczynka laserem?

pijana
pijana
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Usunięcie jednego pieprzyka to wydatek ok 300 -400 zł.

Za 200 też da radę, przynajmniej ja tyle płaciłam (wycinanie, nie usuwanie laserowe).
malami81
malami81: Swoje pieprzyki (...) usuwałam za pomocą lasera chirurgicznego CO2

Usunięte w ten sposób da się wysłać do badania histopatologicznego ? Czy one się po prostu wypalają ?
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a wie ktoś ile kosztuje usunięcie naczynka laserem?

Ja za jedno naczynko zapłaciłam 50zł, ale tego dnia była zniżka 50%. Miałam iść na kontrolę później i ew coś zamknąć, jeśliby zostało, ale nie chce mi się :P Pozostało tylko małe zaczerwienienie zamiast b. widocznej kropki i nie przeszkadza mi już.

A.

malami81
malami81
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ile zaplacilas ?

w związku z tym, że to był tylko jeden pieprzyk to 100 zł

Konto usunięte
Konto usunięte: malami81, piękny avatar

dziękuje :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Usunięte w ten sposób da się wysłać do badania histopatologicznego ?

da się :) "Laser CO2 wnika w głąb ciała, nic tam nie uszkadza. Nic nie napromieniowuje, działa wyjątkowo punktowo. Tnie i odparowuje tkanki. Usuwa to co niepotrzebne. Nie wyklucza pobrania wycinków do badania histopatologicznego" - słowa mojego lekarza
malami81
malami81
  15 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a wie ktoś ile kosztuje usunięcie naczynka laserem?

wszystko zależy od tego czy jest to pojedyncza zmiana czy jest tego więcej...

np u mnie ceny wyglądają następująco

LASEROWE USUNIĘCIE NACZYNIAKA GWIAŹDZISTEGO (pęknięte naczynko )
mały 120 zł
duży 150 zł

LASEROWE USUNIĘCIE NACZYNEK SKRZYDEŁKA NOSA 160 zł

NACZYNKA TWARZY za każde 50 impulsów 200 zł
Fabricio071
Fabricio071
  16 lutego 2011

jeszcze jedno, a czy u dermatologa można zrobić taki zabieg zamknięcia naczynka, oni posiadają jakieś sprzęty, czy koniecznie do kosmetyczki?

malami81
malami81
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze jedno, a czy u dermatologa można zrobić taki zabieg zamknięcia naczynka, oni posiadają jakieś sprzęty, czy koniecznie do kosmetyczki?

powiem szczerze że nie wiem czy dermatolog robi taki zabieg (chyba, że ma specjalny gabinet i oprócz porad dermatologicznych zajmuje się też takimi sprawami)

kosmetyczka - hymm nie wiem czy kosmetyczka posiada u siebie taki laser...

ja u siebie robiłam to w specjalnym centrum medycyny estetycznej, gdzie pracuje i kosmetolog i lekarz
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  16 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: malami81, piękny avatar

A mój a mój ? :lol:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.