Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
ToxicRat
ToxicRat
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: fajne te fryzury, do mnie raz przyszła taka dziewczyna, włosy naturlne, nie farbowane, DO PASA a ona mówi, żeby jej boki wygolić i skrócic włosy, bo ona chce irokeza.. wtedy pierwszy raz odmówiłam wykonania usługi, powiedziałam koleżance: TY TO ZRÓB BO JA NIE UMIEM, prawie płakałam jak jej wygalała

Ja też miałąm włosy do pasa i jednego dnia maszynką na 1,5 cm zjechałam :D To była najlepsza rzecz, jaką mogłam z nimi zrobić.

Szkoda takich włosów, jak są ładne, mocne i zadbane, ale skoro panna chciała... A chociaż ładnie jej było w irokezie?
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja też miałąm włosy do pasa i jednego dnia maszynką na 1,5 cm zjechałam :D To była najlepsza rzecz, jaką mogłam z nimi zrobić.

dlaczego?

Konto usunięte
Konto usunięte: Szkoda takich włosów, jak są ładne, mocne i zadbane, ale skoro panna chciała... A chociaż ładnie jej było w irokezie?

miała delikatną urodę, kolor włosów taki blond - mysi, nie pasowała do niej taka ostra stylizacja, ale co zrobic.
ToxicRat
ToxicRat
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dlaczego?

przeszkadzały mi, niewygodne były, do tego cienkie jak cholera;/

Konto usunięte
Konto usunięte: miała delikatną urodę, kolor włosów taki blond - mysi, nie pasowała do niej taka ostra stylizacja, ale co zrobic.

wiesz, jakby ja umalować odpowiednio, to może być coś z tego było...
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przeszkadzały mi, niewygodne były, do tego cienkie jak cholera;/

aaa...

Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz, jakby ja umalować odpowiednio, to może być coś z tego było...

tak, ale ciuchy i w ogole nie pasowalo to do niej
Paulinessa
Paulinessa
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: myślę, że tak, ale pewnie by przylgnęła do Ciebie jakaś łatka typu 'barbi' 'plastik' itp


Można powiedzieć, że przywykłam :)

Konto usunięte
Konto usunięte: To się nie porywaj na rozjaśnianie ich - szkoda włosów.


I tak mam rozjaśnione :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Można powiedzieć, że przywykłam :)

zartujesz? nie wygladasz na taką :and:

co innego:



wersja extreme:
Paulinessa
Paulinessa
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zartujesz? nie wygladasz na taką


No ja wiem, że nie wygląda, ale blond wystarczył i to że lubię różowy.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No ja wiem, że nie wygląda, ale blond wystarczył i to że lubię różowy.

plastiki i barbie kojarzą mi się z tapetą, kocimi oczami, rozową szminką, tipsy na 5 cm, tandetne ciuchy itp, ja tez lubie rozowy ale chyba tyle mnie ratuje, ze mam ciemne włosy

nie przejmuj sie, pewnie zazdroszczą ci, co tak mówią :-)
ToxicRat
ToxicRat
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, ale ciuchy i w ogole nie pasowalo to do niej

wiesz, niedawno moda była na te wygolone boki, wszystkie chciały coś takiego :zonk:
Paulinessa
Paulinessa
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: plastiki i barbie kojarzą mi się z tapetą, kocimi oczami, rozową szminką, tipsy na 5 cm, tandetne ciuchy itp, ja tez lubie rozowy ale chyba tyle mnie ratuje, ze mam ciemne włosy

Nawet nie opisuj tego :ble: :)

Konto usunięte
Konto usunięte: nie przejmuj sie, pewnie zazdroszczą ci, co tak mówią :-)


Nie przejmuję się takimi opiniami na szczęście :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz, niedawno moda była na te wygolone boki, wszystkie chciały coś takiego

wiem, bo u mnie uczennice, tylko podawały sobie maszynkę z ręki do ręki :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet nie opisuj tego :)

masz racje, fuj!

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie przejmuję się takimi opiniami na szczęście :)

tak, ja z tą koleżanką co platyne nosi raz szłyśmy w centrum i jakieś takie młode szczeniaki: patrzcie ale plastik!
fajny wstyd :woot:
ToxicRat
ToxicRat
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiem, bo u mnie uczennice, tylko podawały sobie maszynkę z ręki do ręki :D

a to było irytujące, bo kilka miesięcy wcześniej trzasnęłam sobie czerwonego irokeza. A po chwili nagle pół miasta ma podobne fryzury :zly:

Na dodatego większość z tymi wygolonymi paskudztwami wyglądała obleśnie.
Raz jedną widziałam, nie dość, że krzywo wygolone, to jeszcze trądzik na facjacie - wypisz wymaluj jak ofiara choroby popromiennej :D
Co ta moda robi z ludźmi. :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a to było irytujące, bo kilka miesięcy wcześniej trzasnęłam sobie czerwonego irokeza. A po chwili nagle pół miasta ma podobne fryzury Na dodatego większość z tymi wygolonymi paskudztwami wyglądała obleśnie. Raz jedną widziałam, nie dość, że krzywo wygolone, to jeszcze trądzik na facjacie - wypisz wymaluj jak ofiara choroby popromiennej :D Co ta moda robi z ludźmi.

do takiej fryzury trzeba miec odpowiedni styl, nie pasuje to dziewczynom takim wiesz... obcasy itp
Babsy
Babsy
  10 marca 2011

ej no nie kuscie, bo zaraz i ja bede wracac do platynowych wlosow;) ale przefarbowalam sie na czarny, bo stwierdzilam, ze wygladam wulagrnie w blondzie...;/ chyba mnie jeszcze nie bylo tu na forum wtedy, wiec zarzuce foto:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Babsy
Babsy: ej no nie kuscie, bo zaraz i ja bede wracac do platynowych wlosow;) ale przefarbowalam sie na czarny, bo stwierdzilam, ze wygladam wulagrnie w blondzie...;/ chyba mnie jeszcze nie bylo tu na forum wtedy, wiec zarzuce foto:

w blondzie wyglądasz młodziej, w ciemnym bardziej mi się podoba :-)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.