Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  10 marca 2011

Jak byłam młodsza to też miałam problem z przetłuszczaniem się włosów ( tak jak i cery w strefie T). Teraz to minęło całkowicie (nie licząć pewngo incydentu :zonk:), ale wtedy jak mogłam, np. byłam chora to przetrzymywałam włosy tydzień i potem przed dłuższy czas aż takiej produkcji łoju nie było :)

Fieska
Fieska
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak byłam młodsza to też miałam problem z przetłuszczaniem się włosów ( tak jak i cery w strefie T). Teraz to minęło całkowicie (nie licząć pewngo incydentu ), ale wtedy jak mogłam, np. byłam chora to przetrzymywałam włosy tydzień i potem przed dłuższy czas aż takiej produkcji łoju nie było :)


Ja ostatnio też miałam czas po tym jak zaczęłam nosić włosy rozpuszczone i przestałam używać lakieru do włosów. Włosy bardziej mi się zaczęły przetłuszczać. Chociaż może nie tyle co bardziej przetłuszczać, ale nie były tak bardzo wysuszane przez lakier. Teraz myję je co drugi, trzeci dzień. Wtedy mogłam tak co cztery dni. Ale taka duża pauza byłaby dobra, ale ja się źle czuję jak mam głowę nieumytą i włosy przetłuszczone.
Przedwczoraj będąc w Polsce zaopatrzyłam się w Polskie odżywki. W jedwab i kompres. Jak na razie efektu nie widać. Tak jakbym normalnie szamponem umyła. :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: np. byłam chora to przetrzymywałam włosy tydzień i potem przed dłuższy czas aż takiej produkcji łoju nie było :)

u mnie niestety nie podziałało, dalej musiałabym myć włosy codziennie :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Chociaż może nie tyle co bardziej przetłuszczać, ale nie były tak bardzo wysuszane przez lakier.

Lakier właściwie nie wysusza włosów (chyba, że ma alkohole itp), ale ma substancje, które pozostawiają na włosach sztywny film (jak się rozczesze, to robią się białe drobinki) i to w nie wnika łój, dlatego masz wrażenie, że włosy są mniej tłuste bo ten film z lakieru go wciąga :-)

Moja kolezanka ma znowu tak: zawsze farbowała się na blond, rozjaśniaczem. Ale potem zmieniła kolor na brąz, i też miała wrażenie, że włosy są bardziej tłuste, a to dlatego, że rozjaśniony włos wchłaniał tłuszcz bo na ogół rozjasnione włosy są suche, a przy brązie tłuszcz zostawał na skórze i włosach.
Paulinessa
Paulinessa
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Przedwczoraj będąc w Polsce zaopatrzyłam się w Polskie odżywki. W jedwab i kompres. Jak na razie efektu nie widać. Tak jakbym normalnie szamponem umyła.


Jakie masz te odżywki? :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale taka duża pauza byłaby dobra, ale ja się źle czuję jak mam głowę nieumytą i włosy przetłuszczone.


Ja też, ale jak miałam gorączkę, która nie chciała spaść to i tak nie myłam ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: i też miała wrażenie, że włosy są bardziej tłuste, a to dlatego, że rozjaśniony włos wchłaniał tłuszcz bo na ogół rozjasnione włosy są suche, a przy brązie tłuszcz zostawał na skórze i włosach.


Ja nie zauważyłam czegoś takiego :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Lakier właściwie nie wysusza włosów (chyba, że ma alkohole itp), ale ma substancje, które pozostawiają na włosach sztywny film (jak się rozczesze, to robią się białe drobinki)


Nienawidzę lakierów :ble:
Fieska
Fieska
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie masz te odżywki? :)



Z apteczki babuni Kompres


Jedwab
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja nie zauważyłam czegoś takiego

bo to tez zalezy jak włos jest rozjaśniony, ona miała typową platynę i włosy przetlenione, takie włosy też szybciej wchłaniają wilgoć z otoczenia i dlatego np. fryzury szybciej oklapną :-)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nienawidzę lakierów

ja w sumie też nie przepadam, ale czasem nie da się bez :-) np trzeba utrwalić uczesanie itp.
Paulinessa
Paulinessa
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo to tez zalezy jak włos jest rozjaśniony, ona miała typową platynę i włosy przetlenione, takie włosy też szybciej wchłaniają wilgoć z otoczenia i dlatego np. fryzury szybciej oklapną :-)


Prze jakiśczas nie mogłam odpędzić od siebie myśli, żeby mieć platynę na włosach...

Konto usunięte
Konto usunięte: ja w sumie też nie przepadam, ale czasem nie da się bez :-) np trzeba utrwalić uczesanie itp.


No to wiadomo. Np. na wesele to oczywiście. Ale jakbym miała tak codziennie... :ble: Lubię gładkie i miękkie włosy, a po lakierze to już takie nie są :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Z apteczki babuni Kompres


Miałam go, fajny, ale nie znowu spektakularny :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Prze jakiśczas nie mogłam odpędzić od siebie myśli, żeby mieć platynę na włosach...

nie rób tego.. :nie: chyba, że łatwo Ci się włosy rozjaśniają i złapie Ci farba

Konto usunięte
Konto usunięte: No to wiadomo. Np. na wesele to oczywiście. Ale jakbym miała tak codziennie... Lubię gładkie i miękkie włosy, a po lakierze to już takie nie są

mnie po lakerze głowa swędzi :nie: masakra a włosy w dotyku nie są faktycznie takie
ToxicRat
ToxicRat
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Prze jakiśczas nie mogłam odpędzić od siebie myśli, żeby mieć platynę na włosach...

za mną cały czas chodzi platynka, albo jakiś jasny odcień... i do tego różowe pasemka :D
Ale z pół roku moszę poczekać, niech mi włosy odrosną, to może sobie strzelę.

Konto usunięte
Konto usunięte: mnie po lakerze głowa swędzi masakra a włosy w dotyku nie są faktycznie takie

są szorstkie wręcz, przynajmniej u mnie :zonk:
Wolę pinkę, jeśli już myszę utrwalić.

Lakieru używałam, jak robiłam sobie 20 cm irokeza :D:D
Paulinessa
Paulinessa
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie rób tego.. chyba, że łatwo Ci się włosy rozjaśniają i złapie Ci farba


Tzn że samą farbą rozjaśniająca?

Konto usunięte
Konto usunięte: za mną cały czas chodzi platynka, albo jakiś jasny odcień... i do tego różowe pasemka :D Ale z pół roku moszę poczekać, niech mi włosy odrosną, to może sobie strzelę.


No wiesz, Ty masz krótkie włosy to ryzyko nie jest takie jak u mnie - zapuszczam...

Konto usunięte
Konto usunięte: masakra a włosy w dotyku nie są faktycznie takie


No własnie :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tzn że samą farbą rozjaśniająca?

no tak, czasem nawet samą farbą nie rozjaśniającą łapie, moja mama miała platyne ale trzy razy farbe nałożyła z Palette z tego co pamiętam, i wcale nie była rozjaśniająca tylko normalna.
ale to zależy od włosów, po rozjaśniającej włosy nie są az takie złe.

Konto usunięte
Konto usunięte: Wolę pinkę, jeśli już myszę utrwalić.

ja nie mogę pianki, jak już to prostuję a pianki nie nakłada się przed prostowaniem :P

Konto usunięte
Konto usunięte: Lakieru używałam, jak robiłam sobie 20 cm irokeza :D:D

:szok:
Paulinessa
Paulinessa
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale to zależy od włosów, po rozjaśniającej włosy nie są az takie złe.


Mają być super, a nie takie złe :And: :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: no tak, czasem nawet samą farbą nie rozjaśniającą łapie, moja mama miała platyne ale trzy razy farbe nałożyła z Palette z tego co pamiętam, i wcale nie była rozjaśniająca tylko normalna.


No tak, mojej bratowej palette z jasnego brązu platyna na jakiś żólty już chwyciła, ale na palette się nie skuszę :)

i nie wiem w sumie czy tak by mi było dobrze w platynie :woot:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mają być super, a nie takie złe

niestety żadna farba nie zrobi Ci super włosów :-) wybiera się zawsze mniejsze zło :P

Konto usunięte
Konto usunięte: No tak, mojej bratowej palette z jasnego brązu platyna na jakiś żólty już chwyciła, ale na palette się nie skuszę :) i nie wiem w sumie czy tak by mi było dobrze w platynie

bo zazwyczaj platynę nakłada się dwa razy, szczegolnie na brązowe włosy.

Konto usunięte
Konto usunięte: i nie wiem w sumie czy tak by mi było dobrze w platynie

myślę, że tak, ale pewnie by przylgnęła do Ciebie jakaś łatka typu 'barbi' 'plastik' itp
ToxicRat
ToxicRat
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No wiesz, Ty masz krótkie włosy to ryzyko nie jest takie jak u mnie - zapuszczam...

Ryzykuję tyle, że będę łysa. :P

To się nie porywaj na rozjaśnianie ich - szkoda włosów.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja nie mogę pianki, jak już to prostuję a pianki nie nakłada się przed prostowaniem :P

jak prostowałam, to nie utrwalałam. ale prostowałam raz na ruski rok, bo mam tylko lekko falujące kudły.

Konto usunięte
Konto usunięte:

nie szokuj :P
nie chciało mi się metodą rodem z PRL-u na wodę z cukrem :P
mniej więcej tak to wyglądało, tylko wyższy był:

niestety, własnych zdj nie mam
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 marca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie szokuj :P nie chciało mi się metodą rodem z PRL-u na wodę z cukrem :P mniej więcej tak to wyglądało, tylko wyższy był:

albo na piwie haha :D

fajne te fryzury, do mnie raz przyszła taka dziewczyna, włosy naturlne, nie farbowane, DO PASA a ona mówi, żeby jej boki wygolić i skrócic włosy, bo ona chce irokeza..
wtedy pierwszy raz odmówiłam wykonania usługi, powiedziałam koleżance: TY TO ZRÓB BO JA NIE UMIEM, prawie płakałam jak jej wygalała :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: niestety, własnych zdj nie mam

szkoda:-(
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.