Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
SoDope
SoDope
  8 maja 2012
Babsy
Babsy: doczytalam na wizazu, ze mozna olej klasc i na wilgotne, i na mokre wlosy- co komu pasuje:P

na wizażu się również dowiedziałam, że miałam jedyną znajomą ciężarną na facebooku.
Ooobaby
Ooobaby
  10 maja 2012
Witam ;)
Używała któraś z Was tej oto farby : http://w.fotka.pl/363e2154e7.jpg
Jeżeli tak to co możecie o niej powiedzieć?
Pozdrawiam.

Felka
Felka
  10 maja 2012

Palette...o zgrozo :ninja:

Kameleon
Kameleon
  10 maja 2012

Byłem u fryzjera. Krótko dół a górę nożyczkami skrócić. Wstawiłbym zdjęcie ale nie wstawię. Fryzjerka jakaś nowa niepewna trochę za krótko górę zrobiła. Pozdrawiam.

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  10 maja 2012

Kupiłam sobie ten olejek a Alterry tyle, że granat+avocado :)

Prinz te z Biedronki, to na jakim dziale są? :)

Kameleon
Kameleon
  10 maja 2012
gagulina
gagulina: Kupiłam sobie ten olejek a Alterry tyle, że granat+avocado :) Prinz te z Biedronki, to na jakim dziale są? :)

Ban. To nie temat co kupiłaś tylko o fryzurach.
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  10 maja 2012
Kameleon
Kameleon: Ban. To nie temat co kupiłaś tylko o fryzurach.

taa :ssh: dodałam pytanie, więc się nie liczy.
Kameleon
Kameleon
  10 maja 2012

Antyban: Fryzjerka wzięła 15 pln. Zdzierstwo. Ze łzą w oku wspominam jak brali po 8.

gagulina
gagulina: taa dodałam pytanie, więc się nie liczy.

Znaj swoje miejsce i oddaj szacunek dla założyciela tematu.
Felka
Felka
  10 maja 2012
Kameleon
Kameleon: 15 pln

teraz to wiekszosc tak ma , niestety wyceniaja sie a nie maja za co
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 maja 2012
Felka
Felka: teraz to wiekszosc tak ma , niestety wyceniaja sie a nie maja za co

15 pln za strzyzenie meskie to i tak malo. popracuj troche 8 godzin na nogach i opanuj wszystkie techniki strzyzen a potem jeszcze ostrzyz kogos tak zeby byl zadowolony to pogadamy. jak slysze taka gadke to mnie ch strzela, skoro wszedzie taka drozyzna to strzyzcie sie sami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zobaczymy jak bedziecie wygladac
ha
Kameleon
Kameleon
  13 maja 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 15 pln za strzyzenie meskie to i tak malo. popracuj troche 8 godzin na nogach i opanuj wszystkie techniki strzyzen a potem jeszcze ostrzyz kogos tak zeby byl zadowolony to pogadamy. jak slysze taka gadke to mnie ch strzela, skoro wszedzie taka drozyzna to strzyzcie sie sami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zobaczymy jak bedziecie wygladac

Kiedyś było po 8 pamiętam. Nikt nie narzekał :) Napisałem że mi się łezka w oku kręci. Po za tym to tylko 15 minutowe strzyżenie. Nie stoisz nademną 8 godzi :]
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 maja 2012
Kameleon
Kameleon: Kiedyś było po 8 pamiętam.

KIEDYŚ - salony fryzjerskie nie są PAŃSTWOWE TYLKO PRYWATNE. Wszystko drożeje - prąd, woda, opłaty skarbowe, w tym czynsze a także produkty i kosmetyki. Btw wszyscy domagamy się wyższej pensji fryzjerki to nie wyjątek, nikt nie będzie za grosze pracował.

Kameleon
Kameleon: Po za tym to tylko 15 minutowe strzyżenie. Nie stoisz nademną 8 godzi :]

Tak jak mówiłam ostrzyż się sam i daję głowę, że po jednym max drugim razie sam będziesz wolał dać te 15 czy nawet 20 zł niż robić to sam. Albo poproś koleżankę, mamę, siostrę czy brata i zobaczymy co wyjdzie :-) uwierz, ze 15 zł to grosze, ja jestem fryzjerką i wiem coś na ten temat, poza tym - ONA NIE STOI NAD TOBĄ 8 h ale z tych 15 ZŁ MA max 20% (30%)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i wbijcie sobie do głowy że to nie idzie do kieszeni fryzjerki, chyba - że jest szefową lub właścicielem!
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 maja 2012
Kameleon
Kameleon:

aha, i wszyscy klienci myślą, że męskie to taki rarytas. GÓWNO, pomyśl sobie ile w miesiącu fryzjerka musi męskich ostrzyc skoro z tych 15 zł ma 20%, potem odlicz jeszcze podatki, składki, sratki, zdrowotne i inne pierdoły, to ile musi nastrzyc żeby zarobić chociażby te 1200? prosze Cie.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  13 maja 2012

z łzą w oku sobie wspominam, kiedy kolega ostatnio mi napisał, że w holandii męskie przeciętnie kosztuje 40 euro a poziom fryzjerek jest niższy niż u nas. O!

SoDope
SoDope
  13 maja 2012
Kameleon
Kameleon: Antyban: Fryzjerka wzięła 15 pln. Zdzierstwo. Ze łzą w oku wspominam jak brali po 8.


Ja raz robiłam grzywkę ... to teraz uważajcie za zrobienie grzywki dałam 35 zł.
to było dla mnie ceną z kosmosu tym bardziej, że obcinała mnie koleżanka która umyła mi włosy a sama dała mi suszarke w ręke i sobie sama wysuszyłam włosy BO ona w tym momencie ostrzyże własnie FACETA ...

1/3 usługi wykonałam sobie sama ...

Owszem zrozumiem, że mycie kosztuje 5-8 zł... ale za całość 35 zł ...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.