Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  22 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Ja stosuje tylko szampony bez silikonów, mi nie przeszkadza lekkie plątanie włosów :) Myślałam żeby kupić sobie szampon pokrzywowy bo nigdy takiego nie używałam :)


Ale Ziaja ma już polyquaternium, które podobnie działa jak silikon :)
ToxicRat
ToxicRat
  22 lutego 2011
Babsy
Babsy: ja na cienie nie przeplacam, kupuje albo na bazarze, albo w chinczyku, od swieta w naturze, wiec pare zlotych tu, pare tam... i nie mam gdzie tego skladowac powoli;)

ja czasem też taki kupię, jak mi w oko wpadnie kolor. Ale wolę Inglot - są trwalsze, mają więcej pigmentu. A kwestia ceny to nie taka różnica aż, bo na bazarach u nie są po 5-7 zł za sztukę, a w Inglocie te cienie Sprint z aplikatorem są po 12.
Jasmina
Jasmina
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: powiem Ci, że za dużo tego jest... nie ma jak wszystkiego używać i tak teraz uzywam same szampony z Barwy, maske Bingo ( po kazdym myciu) i raz na tydzien BioVax albo ten aloesowy albo ten latte. nic wiecej. aa i codziennie olej na noc.

Ja praktycznie wszystkiego używam na zmiane :)

Konto usunięte
Konto usunięte: polecam te szampony. kiedyś bym nie spojrzała na taki szampon: zwykły, prosty, mało znany i po 3.50 a teraz nie moge bez nich żyć :P jedyna wada, że są mocno lejące a dozownik jest szeroki, wiec jak za mocno się przechyli to za duzo moze sie wylac.

Mi to nie przeszkadza :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja robiłam niedawno fotki kolekcji na wizaż, mogę Wam pokazac :D

Poka :D
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja czasem też taki kupię, jak mi w oko wpadnie kolor. Ale wolę Inglot - są trwalsze, mają więcej pigmentu. A kwestia ceny to nie taka różnica aż, bo na bazarach u nie są po 5-7 zł za sztukę, a w Inglocie te cienie Sprint z aplikatorem są po 12.

a ja znowu mam jedna palete z inglota - 3 cienie - jeden taki smietankowy, drugi taki bezowy i trzeci czarny (nimi sie najczesciej maluje) i jedna taka w odcieniach rozu i fioletu, nic wiecej :-) a rzeczy do wlosow to juz uzaleznienie :and:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Ja praktycznie wszystkiego używam na zmiane :)

a ja narazie tego co najbardziej mi pomoze :D

Jasmina
Jasmina: Mi to nie przeszkadza :)

mi tez :-) cena jest fajna, jest dosyc wydajny i ma fajny ziołowy zapach, czego chciec wiecej :ziober2:
Paulinessa
Paulinessa
  22 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: Słyszałam o nim, jest ponoć świetny :)


Aloes na drugim miejscu :D

Konto usunięte
Konto usunięte: dajesz :-)


Szampony


Joanny już nie ma :)

Odzywki:


Maski - Nivei już nie ma :)
Paulinessa
Paulinessa
  22 lutego 2011

Weszły fotki?

Jasmina
Jasmina
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale Ziaja ma już polyquaternium, które podobnie działa jak silikon :)

Bardzo możliwe, bo tylko rzuciłam okiem na skład tego szamponu. Jednak to nie jest czysty silikon, bo ma też dobre działanie na włosy.
Babsy
Babsy
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale wolę Inglot - są trwalsze, mają więcej pigmentu. A kwestia ceny to nie taka różnica aż, bo na bazarach u nie są po 5-7 zł za sztukę, a w Inglocie te cienie Sprint z aplikatorem są po 12.

niestety u mnie nie ma inglota, a z drogerii sa 3 natury i rossman...:and:
Jasmina
Jasmina
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: fajny ziołowy zapach

To akurat uwielbiam :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Weszły fotki?

:nie:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

weszły :-) kompres tez mam :D i ten szampon tez :D z Joanny
BioVaxa tez
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 lutego 2011
Jasmina
Jasmina: To akurat uwielbiam

ja tez :zakochany:
one maja najwieksza zelete, ze swietnie domywaja :D włosy są po nich takie serio umyte :D
Paulinessa
Paulinessa
  22 lutego 2011






Powinny być :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

haha, co Ty wklejasz? :D nie masz zgody na kopiowanie :D:D:D
Paulinessa
Paulinessa
  22 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: haha, co Ty wklejasz? :D nie masz zgody na kopiowanie :D:D:D


:crylol: pozwoliła mi autorka posta na wizażu :lol2:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.