Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
feuliette
feuliette
  14 września 2011

a co powiecie o tym?

Babsy
Babsy
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

spray do prostowania to kiepski pomysl:) rownie dobrze mozesz prostowac mokre wlosy, co jak wiadomo koszmarnie je niszczy:)
Maagdalena22
Maagdalena22
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moje naturalne włosy są meeeeega kręcone ;)uzywałam hot liss'a włosy były mega gładziutkie,dosyć długo efekt sie trzymał wiadomo,że jak duża wilgotnosc to troche tam zmienią kształt ale jak dodasz lakier to nie powinno byc zle:)

Sprobuje, mam nadzieje, ze bedzie w miare dobrze :)

Moje wlosy sa glupie :/ Naturalne mam falowane a jak wyjde na wilgoc to sie skreca na loki. Wiec nie wiadomo co z nimi zrobic.

Konto usunięte
Konto usunięte: a co powiecie o tym?

Tez o tym myslalam, ale nie slyszalam ani jednej pozytywnej opinii na jego temat na necie i wsrod kolezanek. I zrezygnowalam z zakupu, tylko wiadomo, ze co jednemu nie pasuje dla drugiego moze byc dobre :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 września 2011
massacre
massacre: chlopaka to sie ma jak sie ma 16 lat... a z tego co wiem to i ty i ja zyjemy w konkubinacie, jestesmy konkubinami, a nasi faceci sa konkubantami...

nie, ja mam chlopaka :jezyk2:

massacre
massacre: nie wiem, nie mam kreconych wlosow :D ale jesli chodzi o ochrone wlosow - jest bardzo dobry :)

tu to podbijam - uzywalam go wlasnie przez dluzszy czas do ochrony (wlasnie tego pomaranczowego) - jest moim ulubionym serum z calej serii. no ale teraz mam jakis olejek arganowy i tez calkiem fajny jest.
no ale do prostowania to moim zdaniem sie za bardzo nie nadawalo to serum :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Oo :/ Czytalam opinie na wizazu i dziewczyny bardzo chwalily. Tylko byl w niebieskim opakowaniu.

no bo jesli chodzi o serum to jest super. ale jak mowie, mam falowane wlosy i mi sie wywijaly po nim.
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 września 2011
Babsy
Babsy: spray do prostowania to kiepski pomysl:) rownie dobrze mozesz prostowac mokre wlosy, co jak wiadomo koszmarnie je niszczy:)

ciekawi mnie kto prostuje wlosy zaraz po psikaniu i nie czeka jak wyschna :woot:
takie spraye sa dobre, ale oczywiscie nalezy najpierw poczekac az wyschna/uzyc suszarki, a nie prostpwac na mokro :nie:

a tak w ogole to ja moge poradzic cement z kerastase jesli chodzi o prostowanie i suszenie - w ogole on jest przeznaczony wlasnie, zeby go uzywac z tymi produktami:

najpierw suszarka, pozniej prostownica i caly dzien proste wlosy, a na nastepny dzien jedynie wywiniete lekko koncowki.
no i wloski bardzo mile w dotyku :mrgreen:
Maagdalena22
Maagdalena22
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: najpierw suszarka, pozniej prostownica i caly dzien proste wlosy, a na nastepny dzien jedynie wywiniete lekko koncowki.

Serio?
A mozesz powiedziec jak sobie radzi jesli jest wilgoc na dworze? ;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Serio? A mozesz powiedziec jak sobie radzi jesli jest wilgoc na dworze? ;)

uzywam go od 2 tygodni dopiero, wiec Ci nie powiem niestety :nie:
ale jak bedzie padac to moge zrobic test i najwyzej dam znac :woot:
MaszJednoZycie
Posty: 1 (po ~69 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 269
MaszJednoZycie
  14 września 2011

::mrgreen:: ::ssh::

Zadziora
Zadziora: W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:) Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów, to kliknij TU 6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :) CO RUJNUJE WŁOSY 1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE: * szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień, * niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu, * tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ], * niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ]. 2. BRUTALNE TRAKTOWANIE: * nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia], * tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach], * lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie, * zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem. 3. WYSOKA TEMPERATURA: * suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe, * susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy, * układaj włosy gdy są lekko wilgotne, * utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem, * wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia] 4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI: * nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów, * preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom. * przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana, * uważaj z lakierem - z małej odległości skleja włosy - najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm, *produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem. 5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW: * np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem. ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE 1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :) 2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach. Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce. Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

:rock::rock:

feuliette
feuliette
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: :: ::

Konto usunięte
Konto usunięte:

świetna pierwsza wypowiedź!
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie, ja mam chlopaka


czyli nie mieszkacie razem tylko spotykacie sie na randevous? :pavarotti:
Konto usunięte
Konto usunięte: Maagdalena22:Oo :/ Czytalam opinie na wizazu i dziewczyny bardzo chwalily. Tylko byl w niebieskim opakowaniu. no bo jesli chodzi o serum to jest super. ale jak mowie, mam falowane wlosy i mi sie wywijaly po nim.


bo zolty to serum typowo ochronne a niebieski na utrzymanie prostych wlosow :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Maagdalena22
Maagdalena22
  14 września 2011
massacre
massacre: bo zolty to serum typowo ochronne a niebieski na utrzymanie prostych wlosow :D

Oesus.. ;O
Jakby nie mogli polaczyc zeby bylo 2 w 1, razem ochrona i utrzymanie prostych wlosow, no ale tak trzeba bylo zrobic oddzielnie, zeby ludzie kupowali to i to i wiecej kasy wydali ;P
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Oesus.. ;O Jakby nie mogli polaczyc zeby bylo 2 w 1, razem ochrona i utrzymanie prostych wlosow, no ale tak trzeba bylo zrobic oddzielnie, zeby ludzie kupowali to i to i wiecej kasy wydali ;P


no taaa, ale zazwyczaj produkty 2 w 1 sa do niczego ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Skład: Aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, niacinamide, panthenol, simmondsia chinensis seed oil, chamoomila recutita flower extract, equidetum arvense extract, humulus lupulus extract, melissa officinalis leaf extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf extract, urtica dioica extract,disodium cocoamphodiacetate, glycol distearate, PEG-7 glyceryl cocoate, sodium benzoate, cocamide MEA, laureth - 4, citric acid, parfum, hydrogenaded castor oil, PEG - 40 hydrogenated castor oil, polyquanternium - 10, linalool, glycerin, hexyl cinnimal, benzyl alcohol, propylene glycol, butylene glycol, CI 47005, CI 42090.


Zaznaczam też witaminę B3.

Skład rzeczywiście fajny, aż dziwne.
ImaDrug
ImaDrug
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: cement z kerastase

własnie na niego poluję!Tylko jak uzbieram kasę.Czekałam tylko tutaj na opinie o nim bo na necie już trochę pozytywów widziałam.A jak z wilgocią?Przy wilgotnym powietrzu da rade utrzymać włosy w miare proste czy nie?
Maagdalena22
Maagdalena22
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: uzywam go od 2 tygodni dopiero, wiec Ci nie powiem niestety ale jak bedzie padac to moge zrobic test i najwyzej dam znac


Konto usunięte
Konto usunięte: A jak z wilgocią?Przy wilgotnym powietrzu da rade utrzymać włosy w miare proste czy nie?


:)

Gdybys mogla sprawdzic na tym deszczu to byloby fajnie :) I gdyby poradzil sobie z wilgocia to na pewno go zakupie ;D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.