Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Transcendencja
Transcendencja
  13 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz co... jedyne, co mi w tym momencie do glowy przychodzi to sie zwie ''metal beads for jewelery making''

Wow . Dobra jesteś , szkoda że masz męża :ziober2:
Mam jakiś trop mam nadzieję że poradzę sobie ewentualnie będę pisał "pomurz" :zakochany:
mÓa
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Wow . Dobra jesteś , szkoda że masz męża

chlopaka :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam jakiś trop mam nadzieję że poradzę sobie ewentualnie będę pisał "pomurz" mÓa

spoks :mrgreen:
feuliette
feuliette
  13 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: "to" nazywa

koralik?:woot:
ImaDrug
ImaDrug
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: cos co bedzie chronic wlosy w czasie prostowania i w miare utrzyma ten efekt?

Spray GHD chroniący włosy przed wysoką temperaturą prostownicy, mój ulubiony płyn tego rodzaju.

lub


a to
niestety odradzam,jak dla mnie strata pieniędzy.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  14 września 2011


POLECAM!

Skład:
Aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, niacinamide, panthenol, simmondsia chinensis seed oil, chamoomila recutita flower extract, equidetum arvense extract, humulus lupulus extract, melissa officinalis leaf extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf extract, urtica dioica extract,disodium cocoamphodiacetate, glycol distearate, PEG-7 glyceryl cocoate, sodium benzoate, cocamide MEA, laureth - 4, citric acid, parfum, hydrogenaded castor oil, PEG - 40 hydrogenated castor oil, polyquanternium - 10, linalool, glycerin, hexyl cinnimal, benzyl alcohol, propylene glycol, butylene glycol, CI 47005, CI 42090.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: cos co bedzie chronic wlosy w czasie prostowania i w miare utrzyma ten efekt?


macie John Frieda?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Maagdalena22
Maagdalena22
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Spray GHD chroniący włosy przed wysoką temperaturą prostownicy, mój ulubiony płyn tego rodzaju.


Te dwa co pokazalas to widzialam na allegro, chcialam zakupic, ale nie znalam opinii i balam sie straty pieniedzy..

massacre
massacre: macie John Frieda?

Pierwsze slysze..
Uzywalas? Dobrze chroni wlosy i utrzymuje efekt? Gdzie dostane?
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Uzywalas? Dobrze chroni wlosy i utrzymuje efekt? Gdzie dostane?

nie utrzymuje efektu, przynajmniej w moim wypadku po uzyciu go wlosy mi sie raczej krecily.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chlopaka


chlopaka to sie ma jak sie ma 16 lat... a z tego co wiem to i ty i ja zyjemy w konkubinacie, jestesmy konkubinami, a nasi faceci sa konkubantami... :ninja:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobrze chroni wlosy i utrzymuje efekt?


dobrze chroni wlosy, co do efektu - nie mam z nim problemu, bo mam dobra prostownice sama w sobie.

Konto usunięte
Konto usunięte: nie utrzymuje efektu, przynajmniej w moim wypadku po uzyciu go wlosy mi sie raczej krecily.


nie wiem, nie mam kreconych wlosow :D ale jesli chodzi o ochrone wlosow - jest bardzo dobry :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Maagdalena22
Maagdalena22
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie utrzymuje efektu, przynajmniej w moim wypadku po uzyciu go wlosy mi sie raczej krecily.


Oo :/ Czytalam opinie na wizazu i dziewczyny bardzo chwalily.
Tylko byl w niebieskim opakowaniu.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Oo :/ Czytalam opinie na wizazu i dziewczyny bardzo chwalily. Tylko byl w niebieskim opakowaniu.


bo ma cala serie, ja wkleilam serum typowo ochronne - nie jest do utrzymania efektu - taka serie?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  14 września 2011

frieda chyba jest wszędzie. na pewno rossman, douglas etc.

Maagdalena22
Maagdalena22
  14 września 2011
massacre
massacre: bo ma cala serie, ja wkleilam serum typowo ochronne - nie jest do utrzymania efektu - taka serie?

To jest wyciskane, a tamto bylo z rozpylaczem, ale mniejsza z tym, wazne, ze wiem jak wyglada ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: frieda chyba jest wszędzie. na pewno rossman, douglas etc.

No to dobrze sie sklada.

Dzieki wszystkim za rady :)
feuliette
feuliette
  14 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Hah tez z Loreala. Mialam to kiedys i w sumie bylo dobre.. :) Jak wyjde na wilgoc to moje wlosy sie skrecaja.. Lekko powywijane jeszcze zniose, ale nie krecone :/ Myslicie, ze jak wyprostuje tym wlosy i spryskam lakierem to bedzie sie trzymac?

moje naturalne włosy są meeeeega kręcone ;)uzywałam hot liss'a włosy były mega gładziutkie,dosyć długo efekt sie trzymał wiadomo,że jak duża wilgotnosc to troche tam zmienią kształt ale jak dodasz lakier to nie powinno byc zle:)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.