Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Darunia511
Darunia511
  3 września 2011

Włosy farbuje na szary kolor, dodaje czerni odrobinę do jakiś tam platynowych, gołebich, srebrnych blondów, ale z czasem się to wypłukuję i zostaje z platyną, a ze szkoda mi włosy farbować co 2 tygodnie to ratuje kolor płukanka jak mi się chce. Wiec szampon może dla mnie byłby własnie trafiony, chociaż żółć mi się nie zdarza. Z drugiej strony nigdy jakoś mega nie inwestowalam w szampony bo własnie, on ma myć, cudów nie oczkuję, wolę kupić jakies maski, odzywki, serum. Chyba kupie na pierwszy raz komplet tych małych 4 produktów - już będę miała jakieś rozeznanie.
Sklejacz końcówek jakiś cud chyba kosmetyczny o ile rzeczywiście by działał, ale już poobcinałam moje brzydkie koncówki. I inna kwestia dziwne, ale mi się nigdy włosy nie rozdwajały, mi się od razu kruszyły :P Teraz mam inne wydatki, ale pewnie za jakiś tydzien sobie to zamówię!

agoosiaaa
agoosiaaa
  3 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Włosy farbuje na szary kolor, dodaje czerni odrobinę do jakiś tam platynowych, gołebich, srebrnych blondów, ale z czasem się to wypłukuję i zostaje z platyną, a ze szkoda mi włosy farbować co 2 tygodnie to ratuje kolor płukanka jak mi się chce. Wiec szampon może dla mnie byłby własnie trafiony, chociaż żółć mi się nie zdarza. Z drugiej strony nigdy jakoś mega nie inwestowalam w szampony bo własnie, on ma myć, cudów nie oczkuję, wolę kupić jakies maski, odzywki, serum. Chyba kupie na pierwszy raz komplet tych małych 4 produktów - już będę miała jakieś rozeznanie. Sklejacz końcówek jakiś cud chyba kosmetyczny o ile rzeczywiście by działał, ale już poobcinałam moje brzydkie koncówki. I inna kwestia dziwne, ale mi się nigdy włosy nie rozdwajały, mi się od razu kruszyły :P Teraz mam inne wydatki, ale pewnie za jakiś tydzien sobie to zamówię!

mi sie kiedys kruszyly, teraz to tylko rozdwajaja, ale tez niewiele, bo wlasnie dzieki tym produktom sa w dobrej kondycji :tak:
najlepiej wlasnie kupic ten zestaw 4 produktow, bedziesz wiedziala co ci najbardziej podpasuje i bedziesz wtedy wiedziala co zamowic :)
ja sie wlasnie na ten sklejacz koncowek podjaralam juz pare miesiecy temu, szkoda tylko, ze nie dziala tak super, bo wlasnie bylby idealnym produktem :)
nie masz sie co spieszyc, zestaw Ci raczej nie ucieknie :mrgreen:
Darunia511
Darunia511
  4 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mi sie kiedys kruszyly, teraz to tylko rozdwajaja, ale tez niewiele, bo wlasnie dzieki tym produktom sa w dobrej kondycji najlepiej wlasnie kupic ten zestaw 4 produktow, bedziesz wiedziala co ci najbardziej podpasuje i bedziesz wtedy wiedziala co zamowic :) ja sie wlasnie na ten sklejacz koncowek podjaralam juz pare miesiecy temu, szkoda tylko, ze nie dziala tak super, bo wlasnie bylby idealnym produktem :) nie masz sie co spieszyc, zestaw Ci raczej nie ucieknie

Ja juz po prostu nagromadziłam taka kolekcje w domu, że szok, właściwie za każdym myciem używam innych kosmetyków. Więc wypróbuję te miniaturki, na troche chyba to starczy. Normalnie jest w tym instrukcja w jezyku angielskim jak używać? Nie mam włosów w jakimś opłakanym stanie, bywało gooorzej, ale wiadomo, o włosy dbać trzeba.
agoosiaaa
agoosiaaa
  4 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja juz po prostu nagromadziłam taka kolekcje w domu, że szok, właściwie za każdym myciem używam innych kosmetyków

ja mam to samo, jestem w trakcie wlasnie wykanczania wszystkich odzywek i masek, bo mam zamiar przerzucic sie wlasnie tylko na joico i kerastase, no ale nie wyrzuce przeciez tego co mam :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Więc wypróbuję te miniaturki, na troche chyba to starczy. Normalnie jest w tym instrukcja w jezyku angielskim jak używać?

wydaje mi sie, ze jest, ja osobiscie miniaturek nie mialam, ale na normalnych pisze z tylu jak sie ich uzywa :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mam włosów w jakimś opłakanym stanie, bywało gooorzej, ale wiadomo, o włosy dbać trzeba.

no wiadomo, ja to sie staram zapuscic, wiec nie chce, zeby wygladaly okropnie, zwalszcza ze z farbowania itp nie zrezygnuje :nie:
kissangelkiss
kissangelkiss
  5 września 2011


2 pytanka odnoscnie tego produktu:
- polecacie go do olejowania wlosow?:)
- gdzie we Wroclawiu moge go dostac? Jakies konkretne sklepy? Moze ktos wie :)

z gory dzieki za odp. :)
Paulinessa
Paulinessa
  5 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: - polecacie go do olejowania wlosow?:)


Tak, ale nie do jasnych.
ImaDrug
ImaDrug
  5 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile kompletów tych małych zuzyłaś przez 1,5 miesiąca?

cały czas mam jeden ;) i jeszcze nie zużyłam wszystkiego ;) oszczędzam go bo na razie nie stać Mnie na nastepny:)
Darunia511
Darunia511
  5 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: cały czas mam jeden ;) i jeszcze nie zużyłam wszystkiego ;) oszczędzam go bo na razie nie stać Mnie na nastepny:)

:szok: biore!
lovelaska
lovelaska
  5 września 2011

mnie dzis przyszedl ten zestaw joci i bede go wieczorem testowac;)

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  5 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: mnie dzis przyszedl ten zestaw joci i bede go wieczorem testowac;)

:ninja:

znaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaki
lovelaska
lovelaska
  5 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

JOICO.. ty nieomylna gwiazdo !!! buhaha
ImaDrug
ImaDrug
  5 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: joci

a co to co tooo??? hahahaha :D

@Darunia511:
to zależy ile będziesz używac i jak często,w sumie pisze że do codziennego stosowania,jeśli bym używała przy każdym myciu to miałabym to na tydzień lub dwa :)
Darunia511
Darunia511
  5 września 2011

boooziu, lovelaska, toż to ta lovelaska!

Konto usunięte
Konto usunięte: to zależy ile będziesz używac i jak często,w sumie pisze że do codziennego stosowania,jeśli bym używała przy każdym myciu to miałabym to na tydzień lub dwa :)

Będę sobie stosować np. co drugie mycie.
ImaDrug
ImaDrug
  5 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: boooziu, lovelaska, toż to ta lovelaska!

chyba Mnie tu jeszcze nie było jak lovelaska się udzielała.o co cho?
feuliette
feuliette
  5 września 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba Mnie tu jeszcze nie było jak lovelaska się udzielała.o co cho?

no własnie ja tez nie wiem ocb :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.