Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Rosemarie
Rosemarie
  29 sierpnia 2011

Właśnie! A może nie tyle co pasma, a kolorowe końcówki? To zawsze idzie ściąć, kiedy Ci się znudzi, lub końcówki się poniszczą.

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  29 sierpnia 2011

zaraz ide farbować włosy tym kawowym brązem z ce-ce
5.346 (mocha)

zobaczymy, wrzuce foto.

feuliette
feuliette
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Paulinessa

o dziękuję ślicznie ;-) chyba zdecyduje się na odżywkę wzmacniającą albo kompres
madzia2143
madzia2143
  29 sierpnia 2011
Rosemarie
Rosemarie: Właśnie! A może nie tyle co pasma, a kolorowe końcówki?

na długich włosach wygląda fajnie, ja aż tak długich nie mam i myślę że wyglądało by to nieciekawie..
kurde nie wiem co z tą moją głową zrobić. Może na czekoladowy brąz tylko walnąć żeby była jakaś różnorodność na mojej głowie?
feuliette
feuliette
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: eby była jakaś różnorodność na mojej głowie?

nie myślałaś o pasemkach bądź balejażu? ;>
madzia2143
madzia2143
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie myślałaś o pasemkach bądź balejażu? ;>

nie bo mi o pasemka nie chodzi tylko o grube pasme włosów zafarbowane tak jakby od środka głowy żeby tylko prześwitywały między moimi naturalnymi ;P nie wiem czy jakoś inaczej mogę to wytlumaczyć :woot:
psychicznatortura
psychicznatortura
  29 sierpnia 2011
Rosemarie
Rosemarie:

Ale super mają te włosiska :szok:
feuliette
feuliette
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie bo mi o pasemka nie chodzi tylko o grube pasme włosów zafarbowane tak jakby od środka głowy żeby tylko prześwitywały między moimi naturalnymi ;P nie wiem czy jakoś inaczej mogę to wytlumaczyć

chyba wiem o co ci chodzi ;d

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale super mają te włosiska

tylko szkoda ze szybka się spłukują :ninja:
psychicznatortura
psychicznatortura
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: tylko szkoda ze szybka się spłukują

takie coś to trzeba często pewnie farbowac bo jak zacznie kolor bladnąć to słabo będzie wyglądać
feuliette
feuliette
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: takie coś to trzeba często pewnie farbowac bo jak zacznie kolor bladnąć to słabo będzie wyglądać

no najł▲adniejsze kolory sa po tonerach ale toren bardzo szybko wypłukuje sie ;x
lovelaska
lovelaska
  29 sierpnia 2011
co najlepsze na zniszczone wlosy kosmetyki z Kerastase, Loreak absolut rapir, czy joico ?
feuliette
feuliette
  29 sierpnia 2011

z podanych firm wybrałabym loreal

pijana
pijana
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: co najlepsze na zniszczone wlosy kosmetyki z Kerastase, Loreak absolut rapir, czy joico ?

Joico, ja nie próbowałam ale chyba nie znam niezadowolonej z tego osoby :)
Martitta
Martitta
  29 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Loreak absolut rapir, czy joico ?

Mam i to i to. L'Oreal nie pomoże na naprawdę zniszczone włosy. Mam zestaw Joico i efekt jest po 1 użyciu. Polecam.
lovelaska
lovelaska
  29 sierpnia 2011

hmm ten zestaw 4 produktow co jest dostepny?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.