Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  13 lipca 2011

Kurcze kupiłam sobie ten szampon jajeczny z Joanny, juz chyba pisałam, ale nie wstawiłam oceny :D rozpisywać się nie będę

BOSKI!!!

Paulinessa
Paulinessa
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kurcze kupiłam sobie ten szampon jajeczny z Joanny, juz chyba pisałam, ale nie wstawiłam oceny :D rozpisywać się nie będę BOSKI!!!


Zgadzam się :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zgadzam się :)

znalazłaś ostatnio coś nowego? fajnego:>
pijana
pijana
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18

Którego szamponu Barwy używasz ?
Paulinessa
Paulinessa
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: znalazłaś ostatnio coś nowego? fajnego:>


Niestety nie. Nie testuje nic, bo nie mam na to ochoty i siły. Ale może niedługo wróce do dawnej formy :)
Paulinessa
Paulinessa
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Którego szamponu Barwy używasz ?


Jeśli też mogę odpowiedzieć (:ziober2:) to mam takie:

agoosiaaa
agoosiaaa
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli też mogę odpowiedzieć ( ) to mam takie:

moj boze, naawet patrzac na szampon mam zboczone mysli :rotfl:
Paulinessa
Paulinessa
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: moj boze, naawet patrzac na szampon mam zboczone mysli


No nie mogę :crylol:
agoosiaaa
agoosiaaa
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No nie mogę

ale sama powiedz, wygladaja :rotfl:
pijana
pijana
  13 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli też mogę odpowiedzieć () to mam takie:

Jasne, że możesz :D Ja kupiłam ten ze skrzypem, były jeszcze 2 inne, ale nie te, które pokazałaś, chyba jeszcze pokrzywa i inne "zioło" :lol2: Zresztą u mnie wybór wszystkiego jest strasznie ograniczony... Który z nich lubisz najbardziej, masz faworyta ? Żurawinowy pewnie pięknie pachnie ? :napalony:
Konto usunięte
Konto usunięte: moj boze, naawet patrzac na szampon mam zboczone mysli

:crylol:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  14 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Którego szamponu Barwy używasz ?

Hmm zeskrzypem, pokrzywowy, brzozowy i ten czerwony co Paulina pokazała :-)
najlepszy wg mnie jest pokrzywowy, później ze skrzypem.
A Żurawinka ładnie pachnie i też jest fajna, niestety kupiłam go jak byłam na szkoleniu we wrocławiu a u mnie nigdzie nie ma i sie konczy.
mmaryjka
mmaryjka
  14 lipca 2011

kupić/nie kupić? szampon
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice*, Aqua (Water), Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauryl Sulfoacetate,Polysorbate 20,Glycerin, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract*,Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Equisetum Arvense (Horsetail) Leaf Extract*, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract*, Spirulina Maxima (Spirulina), Hydrolyzed Wheat Protein, Ascorbyl Palmitate, Penthenol, Spirulina Maxima (Spirulina), Tocopheryl Acetate, Citric Acid,Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone, Guar Hydroxyoropyltrimonium Chloride, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenyl Hydroxypropyl Steardimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Sulfate, Alcohol*, Benzyl Alcohol,Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamaldehyde, Linalool, Fragrance (Perfum)

Paulinessa
Paulinessa
  14 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Który z nich lubisz najbardziej, masz faworyta ? Żurawinowy pewnie pięknie pachnie ?


Ten ze skrzypem polnym chyba :) ale w sumie pokrzywa i tatarowo-chmielowy są porównywalnie dobre :)
Żurawinowy ładnie pachnie, ale żałuje, że go kupiłam, źle na mnie działa i skład też już nie jest taki fajny. Myślę, że B.ziołowa jest lepsza od B.naturalnej.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale sama powiedz, wygladaja


No no, ale nie przyszło mi to na myśl wcześniej :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: kupić/nie kupić? szampon


Kupić! I to bez zastanowienia! :zakochany:

Aloes :zakochany:
Podkreśliłam silikon, nie lubię ich w szamponach, ale jest daleko, a skład bazuje na aloesie i do tego mega dużo innych ekstraktów i witamin. Nawet detergent występujący jako pierwszy w składzie jest delikatny:)

Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice*:w00t:, Aqua (Water), Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauryl Sulfoacetate,Polysorbate 20,Glycerin, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract*,Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Equisetum Arvense (Horsetail) Leaf Extract*, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract*, Spirulina Maxima (Spirulina), Hydrolyzed Wheat Protein, Ascorbyl Palmitate, Penthenol, Spirulina Maxima (Spirulina), Tocopheryl Acetate, Citric Acid,Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone, Guar Hydroxyoropyltrimonium Chloride, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenyl Hydroxypropyl Steardimonium Chloride, Sodium Chloride, Sodium Sulfate, Alcohol*, Benzyl Alcohol,Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamaldehyde, Linalool, Fragrance (Perfum)
TheWitch
TheWitch
  14 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: kupić/nie kupić? szampon

to nie czasem dr organic?

Konto usunięte
Konto usunięte: No no, ale nie przyszło mi to na myśl wcześniej

bo nie jestes tak zboczona jak ja :rotfl:
Paulinessa
Paulinessa
  14 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: bo nie jestes tak zboczona jak ja


No możliwe :rotfl:
za co macie bany?:D

Konto usunięte
Konto usunięte: to nie czasem dr organic?


Tu znalazłam klikając skład w google:
http://www.jasonorganic.pl/szampon-jason-odzywiajacy-cebulki-wlosowe
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.