Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
Paulinessa
Paulinessa
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: oleju


olej*
ThatsMyName18
ThatsMyName18
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie zrobisz wcierki mieszając oleju z wodą.

no wiem przecież, każdy wie, że olej nie łączy sie z wodą i śmieszy mnie prostota z jaką to napisałaś, po prostu prosta logiczna odpowiedz haha
Aneczka17f
Aneczka17f
  12 lipca 2011

niektóre osoby, nie wymieniając ich udaja ze wszystko wiedza a na najprostrze pytanie nie potrafią odpowiedziec, niby to forum a nawet porady uzyskac nie mozna ;/;/;/ :zly:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: niektóre osoby, nie wymieniając ich udaja ze wszystko wiedza a na najprostrze pytanie nie potrafią odpowiedziec, niby to forum a nawet porady uzyskac nie mozna ;/;/;/

ile razy można odpowiadać na te same pytania :ziew: każdy tutaj oczekuja porad i odpowiedzi ale sam nie daje nic od siebie :-) ja czesto zachwalam tutaj kosmetyki, piszę opinię na temat nowo nabytego produktu, ja pierwsza napisałam o szamponach Alterra, duzo bylo sytuacji, ze polecałam lub odradzałam jakiś kosmetyk, wchodziłam i pisałam sama od siebie dzisiaj kupiłam to i to, po uzyciu to, konsystencja taka itp.
A Wy? nikt tutaj palcem nie kiwnie a wymaga odpowiedzi i porad.
Aneczka17f
Aneczka17f
  12 lipca 2011

dziewczyno jak mam Ci udzielać porad skoro sie wg na tym nie znam, jesli bym wiedziała cos na ten temat to nie zadawałabym takich poniekąd banalnych pytac, a Ty tu i uwdzie chwalisz sie że wiesz wszystko o włosach wiec wykaż sie.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dziewczyno jak mam Ci udzielać porad skoro sie wg na tym nie znam, jesli bym wiedziała cos na ten temat to nie zadawałabym takich poniekąd banalnych pytac, a Ty tu i uwdzie chwalisz sie że wiesz wszystko o włosach wiec wykaż sie.

ja o porady nie proszę, sama sobie radzę ;-) i nie pisałam o żadnych poradach, nie trzeba być fryzjerem żeby ocenić jakiś szampon czy maskę ;-) a o tym mówię, oczekujesz czegoś - daj coś od siebie.
Aneczka17f
Aneczka17f
  12 lipca 2011

ale żeby coś ocenić to chyba trzeba to przetestować prawda?? a jak ja mam cos ocenic skoro tego nie używam, bo praktycznie jak do tej pory nie używałam żadnych masek czy odżywek ale teraz widze że moje włosy tego potrzebują. No i widac nie wszyscy sa samowystarczalni tak jak Ty.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale żeby coś ocenić to chyba trzeba to przetestować prawda?? a jak ja mam cos ocenic skoro tego nie używam, bo praktycznie jak do tej pory nie używałam żadnych masek czy odżywek ale teraz widze że moje włosy tego potrzebują. No i widac nie wszyscy sa samowystarczalni tak jak Ty.

przepraszam, nie wzięłam pod uwagę, że na forum o pielęgnacji włosów zaglądają osoby, które nie używają 'żadnych masek' 'czy odżywek'. :ziew: skonczmy ten offtop.
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Olej nie łączy się z wodą.

Woda brzozowa jest na bazie alkoholu, gdzieś wczoraj wyczytałam że się rozpuści, jeśli się nie przesadzi z ilością.

A.

Aneczka17f
Aneczka17f
  12 lipca 2011

Nie używałam ale teraz widze że musze zacząc bo mam na głowie jedno wielkie siano! :zly: ale to oczywiscie wszystko przez prostowanie. Mam jeszcze takie jedno pytanie, w ubiegłym tygodniu byłam u fryzjera bo niestety miałam już bardzo duże odrosty po blond pasemkach i nie wiem co mi odbiło żeby zrobić sobie pasemkla blond-brąz noi wyszły za ciemnie, farbowała mnie fryzjerka inna niz zwykle i po prostu zrobiła mi za grube te brąz pasemka, powiedziała ze sie wymyje ale jakoś nie chce mi sie w to wierzyc. Czy da sie to choćiaż troche rozjaśnic? oczywiscie oszczedzając juz wizyt u fryzjera.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  12 lipca 2011
Elph06
Elph06: Woda brzozowa jest na bazie alkoholu, gdzieś wczoraj wyczytałam że się rozpuści, jeśli się nie przesadzi z ilością.

to możliwe, alkohol rozpuszcza tłuszcze :-)
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to możliwe, alkohol rozpuszcza tłuszcze :-)

Chyba będę próbowała tak po trochę dodawać, ew doleję wódki o :P

A.

BeataAnnax
BeataAnnax
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:

wystarczy spojrzec na sam poczatek tematu i kliknac w odnosnik w nim podany. ponadto mozesz przeleciec wczesniejsze strony:)
Aneczka17f
Aneczka17f
  12 lipca 2011

patrzyłam i nic konkretnego nie znalazłam.

pijana
pijana
  12 lipca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Aneczka17f

Włosy popalone przede wszystkim trzeba ściąć, nic ich niestety nie zregeneruje. Po drugie do prostowania używać czegoś chroniącego - najlepiej mleczek lub kremów, ja osobiście nie lubię takich rzeczy i używałam sprayu Tresemme (dostępny na Allegro, nie zawiera alkoholu), na końcówki przed prostowaniem można dać też odrobinę jedwabiu.
O pielęgnacji jest tutaj
http://w.fotka.pl/31754d75cd.jpg
I tak, to są właśnie konkrety.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.