Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, wiem co napisałaś, z tym że ja nie atakuje SLSu i SLESu ani nic, bo tylko osoby bardzo wrażliwe muszą go unikać. Także nie wiem czemu Ty mnie tak zaatakowałaś obrażając mnie przy tym niebezpośrednio ze 3 razy i podważając cała moją wiedzę.

No ale skoro Ci nie przeszkadza to dlaczego go wytknęłaś?
Paulinessa
Paulinessa
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dupa. SLES to Sodium Lauryl Ether Sulfate


Sodium laureth sulfate, or sodium lauryl ether sulfate (SLES), is a detergent and surfactant found in many personal care products
mmaryjka
mmaryjka
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To na dużo. Nie wiem, sama nie myłam nim :)

ja zużyłam tą saszetkę i 3/4 tej małej buteleczki, bo mi przeszło, a było to jakieś 2 lata temu i do dzisiaj gdzieś stoi ten nizoral:mrgreen:
Paulinessa
Paulinessa
  16 maja 2011
cytat*
Paulinessa
Paulinessa
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No ale skoro Ci nie przeszkadza to dlaczego go wytknęłaś?


Żeby pogadać o tym, że ma inną nazwę?
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: U, no to trochę lipa. Chyba wychodzi na to, że dobrego leczniczego szamponu na łupież tanio się nie kupi.

musiałaby sie zmienc technologia syntezy ketokonazolu :woot: bo to jest główny szkopuł w tym przypadku
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Żeby pogadać o tym, że ma inną nazwę?

ja dalej nie rozumiem o czym Ty mowisz i o jakiej innej nazwie. bez kitu. chodzi Ci o te coco? ze to jest tez sls/sles czy co tam?
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Sodium laureth sulfate, or sodium lauryl ether sulfate (SLES), is a detergent and surfactant found in many personal care products

ale chodziło o to ze sls to cos zupełnie innego niz sles? :woot: bo chyba mi sie zdawało ze ktos napisał ze to to samo.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale chodziło o to ze sls to cos zupełnie innego niz sles? bo chyba mi sie zdawało ze ktos napisał ze to to samo.

ja juz sama nie wiem o co chodzi, jakies inne nazwy nie wiem o co tu chodzi :D sls to sls a sles to sles i inaczej nie bedzie :-)
Paulinessa
Paulinessa
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale chodziło o to ze sls to cos zupełnie innego niz sles? bo chyba mi sie zdawało ze ktos napisał ze to to samo.


no chodzi o to, że SLES - Sodium laureth sulfate/ sodium lauryl ether sulfate
SLS - sodium lauryl sulfate.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja dalej nie rozumiem o czym Ty mowisz i o jakiej innej nazwie. bez kitu. chodzi Ci o te coco? ze to jest tez sls/sles czy co tam?


No to już Twoje zdanie przecież, ja się oparłam na ang artykułach po prostu. Ale Cię nie atakowałam.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No to już Twoje zdanie przecież, ja się oparłam na ang artykułach po prostu. Ale Cię nie atakowałam.

tak wyszlo, i tak dalej nie wiem o co chodzilo Ci z tymi nazwami :ziober2:
FejkiemJestem
FejkiemJestem
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no chodzi o to, że SLES - Sodium laureth sulfate/ sodium lauryl ether sulfate SLS - sodium lauryl sulfate.

no tak, niemniej jednak to zupełnie co innego, a jesli nie o to chodziło, to znaczy ze ja tez nie załapałem wiec pokojowo sie wycofuje :D
Paulinessa
Paulinessa
  16 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no tak, niemniej jednak to zupełnie co innego, a jesli nie o to chodziło, to znaczy ze ja tez nie załapałem wiec pokojowo sie wycofuje :D

Boże kochany, ja nie piszę, że SLES i SLS to to samo i nigdy nie pisałam.
:And:
nie no poddaję się.
sylwik
sylwik
  16 maja 2011
:rotfl:


widuje je w auchanie, ale sa tylko w litrowych opakowaniach wiec nie wzielam dotad,
ktory lepszy?
(od drozdzowego sie ostatnio prawie uzaleznilam:lol:)
Paulinessa
Paulinessa
  16 maja 2011
sylwik
sylwik: ktory lepszy?


Składy niemal identyczna, w drugiej tylko jogurt, ale na końcu, przed parabenami.
Także co weźmiesz :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.