Zadziora
Zadziora
  5 lutego 2011 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat FRYZUR i PIELĘGNACJI WŁOSÓW. Rozmawiamy o tym jak o nie dbać, jakich kosmetyków możemy używać do pielęgnacji itp.:)

Jeżeli chcesz poznać kilka wskazówek dotyczących regeneracji/nawilżania włosów,
to kliknij TU
6 punktów z którymi warto się zapoznać by Wasze włosy stały się mocne i szybko rosły :)

CO RUJNUJE WŁOSY


1. NIEPRAWIDŁOWE MYCIE:
* szkodzi im używanie na co dzień szamponów z silnymi, aktywnymi składnikami. Duże ilości detergentów zwiększają ryzyko podrażnień,
* niewskazane jest nanoszenie na głowę nierozcieńczonego wodą szamponu,
* tarcie i szarpanie włosów [ delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców ],
* niedokładne spłukiwanie resztek szamponu [ może wystąpić łupież, po wysuszeniu bywają matowe i trudne do ułożenia ].

2. BRUTALNE TRAKTOWANIE:
* nie rozczesuj nigdy mokrych włosów [ woda rozpulchnia je, rozchyla łuski - wnętrze łodygi włosa jest wtedy narażone na uszkodzenia],
* tani plastikowy grzebień uszkadza skórę głowy [ używaj grzebienia o grubych, rzadko rozstawionych zębach],
* lepszy jakościowo, ale zbyt gęsty grzebień niepotrzebnie szarpie,
* zapomnij też o gwałtownym wycieraniu ręcznikiem.

3. WYSOKA TEMPERATURA:
* suszenie mokrych włosów bardzo gorącym powietrzem powoduje odkładanie się w ich wnętrzu pęcherzyków powietrza przez co stają się słabsze i bardziej łamliwe,
* susz włosy w niskiej temp. ok. 20cm od głowy,
* układaj włosy gdy są lekko wilgotne,
* utrwal fryzurę i domknij rozchylone łuski chłodnym powietrzem,
* wysoka temp. wody przy myciu powoduje przetłuszczanie się włosów [ najlepsza jest letnia]

4. ZŁE NAKŁADANIE ODZYWKI:

* nakładanie odżywek na skórę głowy powoduje znacznie szybsze przetłuszczanie się włosów,
* preparaty nakładaj w odległości kilku cm od nasady i rozprowadzaj grzebieniem ku końcom.
* przesadne nakładanie preparatów nigdy nie wychodzi na dobre- włosy stają się ciężkie, a fryzura przyklepana,
* uważaj z lakierem
- z małej odległości skleja włosy
- najlepszy efekt przynosi odległość ok. 30- 40cm,
*produkty do wykańczania fryzur są tym, czym przyprawa do potrwa- używaj ich z umiarem.

5. CIASNE UPINANIE WŁOSÓW:
* np. koński ogon lub kok - sprawia, że uciśnięte cebulki są słabo dotlenione i odżywione, co w konsekwencji skutkuje ich wypadaniem.

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: haha zapraszasz mnie? ;d zartuje oczywiscie ;d miałam leciec na dwa tyg do Holandii do znajomych, ale moje Kochanie nie ma tyle urlopu, tzn ma ale potrzebuje na cos innego. No a sama nie wiem czy leciec

O tym to musialabys pogadac ze starszymi mojego faceta, bo aktualnie z nimi mieszkamy :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: :o ja w silesii ogladalam po 130 za jeden...

no wlasnie wiem, ze normalnie sa drogie. z tej strony co wczesniej zamawialam: http://www.feelunique.com/p/Joico-K-Pak-Reconstruct-Shampoo-Conditioner-500ml-Duo
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie wiem, ze normalnie sa drogie. z tej strony co wczesniej zamawialam: http://www.feelunique.com/p/Joico-K-Pak-

masakra ;] u Nas to sobie robia co chca, ost w tv było, że Tusk mieszka w Gdansku a pracuje w warszawie, i w pt leci prywatnym samolotem do domu a w pon wraca, i za to placimy z podatkow i odkad robi za premiera to wydalismy juz na jego latanie 6 mln złotych :and: ale kryzys jest, nie?
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: masakra ;] u Nas to sobie robia co chca, ost w tv było, że Tusk mieszka w Gdansku a pracuje w warszawie, i w pt leci prywatnym samolotem do domu a w pon wraca, i za to placimy z podatkow i odkad robi za premiera to wydalismy juz na jego latanie 6 mln złotych ale kryzys jest, nie?

:ninja:
no to ladnie sie robi widze :ninja:

ja na razie lece, na spacer z malym :bye:
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja na razie lece, na spacer z malym

:bye: znaaaakiiii
Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no jak jestem w pl to widze a tutaj nie dosc ze tanio, to czesto sa przecenty typu kup 2 dostan 3 za darmo itp.

Macie dobrze.

Konto usunięte
Konto usunięte: dokladnie ja po kazdej wyplacie jak robie zakupy, to kupuje pasty, zele pod prysznic, balsamy, cos do twarzy, jednorazowki to zostawiam ok 300 zl. :/

Ja kupię mydło, żel, szampon, odżywkę, szampon dla mojej mamy, krem do twarzy, pastę do zębów, płyn do płukania jamy ustnej, płyn do naczyń, proszek do prania, płyn do prania czarnych rzeczy, domestos, mleczko do czyszczenia, wkłady do zawieszki do muszli toaletowej, ręczniki kuchenne i 8pak papieru toaletowego.
Kosmetyki dla siebieto już w ogóle osobno liczę.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja kupię mydło, żel, szampon, odżywkę, szampon dla mojej mamy, krem do twarzy, pastę do zębów, płyn do płukania jamy ustnej, płyn do naczyń, proszek do prania, płyn do prania czarnych rzeczy, domestos, mleczko do czyszczenia, wkłady do zawieszki do muszli toaletowej, ręczniki kuchenne i 8pak papieru toaletowego. Kosmetyki dla siebieto już w ogóle osobno liczę.

no no, jasne ja też wymieniłam tak po krótce chemie kosmetyczną, a gdzie tam gospodarcza? :woot: ja tez kupuje płyn do czarnych rzeczy :D Perwoll czy jak mu tam, ost w Kauflandzie byla fajna promocja 3l za 16 zł :lol: i balsam Johnson 24 godzinne nawilzanie + żel pod prysznic za 13 zł a normalnie sam balsam kosztuje 16 ;d
Glaubenskrieger
Glaubenskrieger
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no no, jasne ja też wymieniłam tak po krótce chemie kosmetyczną, a gdzie tam gospodarcza? ja tez kupuje płyn do czarnych rzeczy :D Perwoll czy jak mu tam, ost w Kauflandzie byla fajna promocja 3l za 16 zł i balsam Johnson 24 godzinne nawilzanie + żel pod prysznic za 13 zł a normalnie sam balsam kosztuje 16 ;d

Kurde, szkoda, że Kaufland mam na drugim końcu miasta, jak zapłacę za bilet na autobus, to mi i tak drożej wyjdzie :zly:
Gospodarcza ostatnio podskoczyła diabelsko, a i tak nie ma mowy, by tego nie kupić - owszem, człwiek może kupić tani płyn do mycia kibla, na przykład, ale co z tego, skoro muszla po nim wygląda na brudniejszą, niż przed użyciem? Gary myć w czymś trzeba i też lepiej, żeby to nie był pierwszy lepszy bylejaki płyn, bo się nie domyją, zajmie to więcej czasu i w ogóle.
A prać ubrań nie mogę w czymś, co nie jest delikatne i hipoalergiczne, a do czarnych musi być płyn, bo inaczej ciuchy blakną szybko.
Tak samo farby do włosów chyba podskoczyły, pamiętam, że pół roku temu taniej kupowałam. :woot:
Teraz muszę iść po pare kolorowych kosmetyków, bo się kończą. Aż się boję na te ceny spojrzeć.
mmaryjka
mmaryjka
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: porownania nie mam, ale jest lekka i ladnie pachnie, niestety mam ja niecaly tydzien, wiec ci nie powiem jak dobra jest :)

właśnie ta kera jest dobra bo wrzucam ją do torby i psikam co parę godzin
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kurde, szkoda, że Kaufland mam na drugim końcu miasta, jak zapłacę za bilet na autobus, to mi i tak drożej wyjdzie Gospodarcza ostatnio podskoczyła diabelsko, a i tak nie ma mowy, by tego nie kupić - owszem, człwiek może kupić tani płyn do mycia kibla, na przykład, ale co z tego, skoro muszla po nim wygląda na brudniejszą, niż przed użyciem? Gary myć w czymś trzeba i też lepiej, żeby to nie był pierwszy lepszy bylejaki płyn, bo się nie domyją, zajmie to więcej czasu i w ogóle. A prać ubrań nie mogę w czymś, co nie jest delikatne i hipoalergiczne, a do czarnych musi być płyn, bo inaczej ciuchy blakną szybko. Tak samo farby do włosów chyba podskoczyły, pamiętam, że pół roku temu taniej kupowałam. Teraz muszę iść po pare kolorowych kosmetyków, bo się kończą. Aż się boję na te ceny spojrzeć.

ogolnie masakra, zarobki ciagle takie same a zycie kosztuje coraz wiecej.
agoosiaaa
agoosiaaa
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie ta kera jest dobra bo wrzucam ją do torby i psikam co parę godzin

to do czegos takiego przypuszczam ze joico sie tez nada, nie zauwazylam, zeby mi jakos wlosy obciazal , z tym ze ja gora dwa razy psikam - przed wyjsciem na slonce i jesli jestem na zewnatrz dluzej niz 4 godziny to znowu.
Sensi
Sensi
  10 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie nic, jeśli podążasz za modą to może Cie to interesuje, jak nie zwracasz uwagi to ok
Nie podążam :) Mało mnie ona interesuje. Wychodzę z założenia, że mi ma być wygodnie to raz. Dwa nie jestem do oceniania. ;) Gdybym zaczęła za modą podążać nie miałabym kasy na książki, które tak kocham kupować... Nie opłaca się. :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: szkoda ;d
Chyba, że jak będzie spała...:ninja:
Cyrkoniczna123
Cyrkoniczna123
  11 maja 2011

Potrzebuje farby blond wpadajacej w platyne :)
najlepiej zeby była dostepna w naturze :)

feuliette
feuliette
  11 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Potrzebuje farby blond wpadajacej w platyne :) najlepiej zeby była dostepna w naturze :)

słyszałam,że Londa ma dobre kolory
feuliette
feuliette
  11 maja 2011

* i farby ale nie wiem bo nie testowałam

Jasmina
Jasmina
  11 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Potrzebuje farby blond wpadajacej w platyne :) najlepiej zeby była dostepna w naturze :)

Loreal i Wellaton, przy czym Wellaton jest bardziej trwały.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.