pokahontazz
pokahontazz
  21 stycznia 2011 (pierwszy post)

witam w ten z musu spędzony w domu piatkowy poranek... (jeszcze się nie ubrałam, więc jest rano:)

od dłuższego czasu mam problem z wrastającymi włoskami po depilacji, dotyczy to również jak się przekonałam brwi... wczoraj pojawiła mi się na powiece kropeczka, która z biegiem godzin zaczela byc kulką, potem pojawiło sie cos na kształt diody, więc po odkażeniu rąk i tego czegoś spróbowałam to wygnieść.. efekt jest taki, że dzis rano nie moglam otworzyć oka, przez co nie poszlam do pracy i wyglądam mniej wiecej tak:

tyle, ze ja się nie usmiecham i oprócz masakrycznej opuchlizny na lewej powiece mam wielki krater!
pytania:
1) co zrobić, żeby chociaz pozbyć sie opuchlizny?
2) czym to potraktować, żeby sie szybciej zagoiło? (mam maść ichtiolowa, tribiotic, amol, płyn do odkażania chirurgicznego i wodę utleniona)

(cudów nie oczekuje, ale jutro mam wieczór panieński koleżanki i chciałabym, żeby potraktowanie tego pudrem załatwiło sprawę...)

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) co zrobić, żeby chociaz pozbyć sie opuchlizny?

Ponoć ziemniaki i kapusta dobrze wyciągają :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze się nie ubrałam, więc jest rano:)

Witaj w klubie :jezyk2:

Konto usunięte
Konto usunięte: co zrobić, żeby chociaz pozbyć sie opuchlizny?

Altacet, zimne okłady, torebki po herbacie, lód (ale zawinięty w ściereczkę).
assworship
assworship
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wczoraj pojawiła mi się na powiece kropeczka, która z biegiem godzin zaczela byc kulką,


ale to od wrastajacego wlosa?

nogi zawsze peelinguje, mi to pomaga :)
pokahontazz
pokahontazz
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ale to od wrastajacego wlosa?

to od samej depilacji, ale od wrastających włosków też mi się czasem robią takie rzeczy, ale nie na powiekach i nie na dzień przed imprezą..

gagulina
gagulina: Altacet

o, jeszcze tego sprobuje, chyba mam to w domu, bo wyjść na pewno nie wyjdę.

gagulina
gagulina: torebki po herbacie

myślałam o tym, ale chyba odpuszczę, bo tam jest otwarta rana, więc nie będę jej herbatą traktować.

Konto usunięte
Konto usunięte: nogi zawsze peelinguje, mi to pomaga :)

ja stosuję peeling regularnie co 3 dni, ale rezultat, jesli chodzi o to słaby..
Fieska
Fieska
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1) co zrobić, żeby chociaz pozbyć sie opuchlizny? 2) czym to potraktować, żeby sie szybciej zagoiło? (mam maść ichtiolowa, tribiotic, amol, płyn do odkażania chirurgicznego i wodę utleniona)


Możliwe, że to furunkel. Po polsku nazywa się chyba czyrak. Musisz uważać, bo jeżeli dostaną się bakterie to będziesz miała zakażenie ropne i wtedy bez otwarcia się nie obejdzie. Dobrze, że masz tą maść. Ja bym proponowała Tobie zdezynfekować to, nałożyć maść i kompres i czymś to owinąć.

A jest czerwone i ciepłe? Wycieka coś?
assworship
assworship
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: to od samej depilacji,


acha :(

Konto usunięte
Konto usunięte: ja stosuję peeling regularnie co 3 dni, ale rezultat, jesli chodzi o to słaby..


a masz gruboziarnisty? mi pomaga :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Po polsku nazywa się chyba czyrak.

tak, czyraj furunculus - cos takiego masz na mysli?

strasznie to wyglada :(

ale jezeli to faktycznie czyrak, to jest na to sposob domowy, zrobic oklad z lisci kapusty (2-3 liscie kapusty zgniesc) i przykladac.
Konto usunięte
Konto usunięte: Domowe sposoby Czyrak jest bolesny i dwutygodniowe oczekiwanie na jego pęknięcie to dla niektórych osób prawdziwa udręka. Bardzo dobrym i wypróbowanym sposobem są okłady ze zgniecionych liści kapusty. 2–3 liście kapusty należy zmiażdżyć np. wałkiem do ciasta i przykładać na czyraka. Skutecznie działa też maść cebulowa. Dużą cebulę obrać, utrzeć na tarce i dodać do niej 1 łyżkę miodu, 1 łyżeczkę mąki pszennej, pół tubki Tormentiolu (maść) i wyrobić z tego gęstą papkę, którą należy przykładać na czyraki. Czyraki, ropnie i wrzody można leczyć również maścią z mleka i mydła, którą przyrządza się z połowy szklanki przegotowanego gorącego mleka i z łyżeczki startego szarego mydła. Gotować stale mieszając, aż do uzyskania konsystencji kisielu. Można zastosować również ciepły kompres z roztworem soli kuchennej. Wystarczy rozpuścić dwie łyżeczki soli w szklance ciepłej wody. W aptece dostępna jest bez recepty maść ichtiolowa, która spowoduje szybsze pęknięcie czyraka i ma działanie wysuszające. Uwaga: Nie wolno wyciskać czyraków, ponieważ grozi to rozsiewem bakterii do krwi
pokahontazz
pokahontazz
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A jest czerwone i ciepłe? Wycieka coś?

ciepłe jest, bo jak przyłozyłam zimnym to poczułam ulgę, a wycieklo wczoraj juz, bo się musiałam dobrac do tego oczywiscie...

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wolno wyciskać czyraków, ponieważ grozi to rozsiewem bakterii do krwi

to ja mam nadzieje, ze to nie czyrak, bo wygniotłam.
Fieska
Fieska
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ciepłe jest, bo jak przyłozyłam zimnym to poczułam ulgę, a wycieklo wczoraj juz, bo się musiałam dobrac do tego oczywiscie...


Masz gorączkę? Dużo wyciekło i jaki kolor? Jeżeli to ropa to radzę Ci iść do lekarza, bo bez antybiotyku się nie obejdzie, a można to jeszcze załagodzić zanim będą musieli to rozciąć i będziesz miała bliznę na twarzy.
Gotusiaaa
Gotusiaaa
  21 stycznia 2011

a moze to gradówka ?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Gradowka.jpg
Mialam to kiedys przez kilka miesiecy :/

symphony
symphony
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Gradowka.jpg Mialam to kiedys przez kilka miesiecy :/


uo matko ! co to jest? :szok:

wyglada powaznie :(
pokahontazz
pokahontazz
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a moze to gradówka ?

przed wycisnieciem wygladało podobnie...

Konto usunięte
Konto usunięte: Masz gorączkę? Dużo wyciekło i jaki kolor? Jeżeli to ropa to radzę Ci iść do lekarza, bo bez antybiotyku się nie obejdzie, a można to jeszcze załagodzić zanim będą musieli to rozciąć i będziesz miała bliznę na twarzy.

nie mam, ale to co wyciekło to była ropa, potem juz tylko taka woda i juz przestałam ruszać, traz bym chciala, żeby mi sie strupek zrobił, bo nawet nie bedę mogła tego przypudrować..
a po co to rozcinać?

Konto usunięte
Konto usunięte: Mialam to kiedys przez kilka miesiecy :/

i cały czas jedno? nie chcialo się zagoić?
Fieska
Fieska
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte:


Jeżeli jest duże to często się to rozcina, żeby ta ropa kompletnie wyciekła. Zależy od wielkości.
pokahontazz
pokahontazz
  21 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli jest duże to często się to rozcina, żeby ta ropa kompletnie wyciekła. Zależy od wielkości.

fuj... mam nadzieje, ze jakos przyschnie samo...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.