lesniowska8
lesniowska8
  19 stycznia 2011 (pierwszy post)

oczyszczanie twarzy. na czym to właściwie polega? polecacie, czy może nie? plusy, minusy?

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 stycznia 2011

Masz, poczytaj :) wujek google nie gryzie

Konto usunięte
Konto usunięte: Niezależnie od rodzaju cery każda kobieta co jakiś czas czuje potrzebę oczyszczenia skóry twarzy z gromadzących się w porach drobnych czopów rogowo – łojowych – zaskórników. To czarne punkciki pojawiające si głównie w okolicy łojotokowej : nos, czoło i broda, które trudno ukryć pod makijażem. Powierzchnia zaskórników jest zwykle ciemna na skutek utleniania się keratyny. Można oczyszczać takżę dekolt i plecy, a nawet ramiona jeśli jest taka potrzeba. Nie zaleca się wykonywania oczyszczania samodzielnie w domu lecz u wykwalifikowanej kosmetyczki. Kobiety które robia to same nie przygotowuja odpowiednio skóry do zabiegu stąd łatwo o powstawanie małych blizn, podrażnienień, zaczerwnieni a nawet nadkażenia zmian. Wiele osób zgłasza się do gabinetu kosmetycznego na oczyszczenie cery nie tylko z zaskórników, ale także z prosaków czy kaszaków. Prosaki to maleńkie, białawe twory zlokalizowane tuż pod naskórkiem. Torbiel taka powstaje najczęściej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Prosak jest twardy, najczęściej występuje na twarzy obejmując czoło, powieki czy policzki.Podobnie do prosaków wyglądają kaszaki. Występują one w postaci pojedynczych lub mnogich, okrągłych, twardych torbieli , najczęściej w obrębie mieszków włosowych. Kaszaki są pokryte skórą i nie wykazują cech zapalnych, na szczycie kaszaka może być widoczny rogowy czop. Leczenie powinien przeprowadzić chirurg, gdyż kaszak należy usunąć wraz z jego torebką. Zabieg oczyszczania cery rozpoczynany jest od dokładnego demakijażu twarzy. Do demakijażu kosmetyczka używa mleczka, żelu lub pianki w zależności od rodzaju cery. Po zmyciu twarzy Możesz wybrać zabieg standardowy – ograniczający się do zabiegu oczyszczania cery. Jeśli cera tego wymaga wykonywany jest peeling. W zależności od rodzaju i stanu cery może to być peeling ziarnisty, enzymatyczny lub typu gommage. Kosmetyczka może wykonać także zabieg wzmacniający efekt peelingu tzw. brushing (szczotkowanie). Brushing to zabieg wykonywany aparatem z obrotową szczoteczką. Zabieg jest bardzo przyjemny – jest to rodzaj delikatnego masażu.Nie powinno poddawać się temu zabiegowi, jeśli cera jest naczynkowa cerę lub występuja na niej ropne wykwity.Po peelingu kosmetyczka nakłada na twarz maseczkę (lub krem) o działaniu rozmiękczającym naskórek. Działanie tego preparatu zwiększa zastosowanie urządzenia wytwarzającego parę tzw. vapozon. Strumień pary kierowany jest na twarz Taki zabieg oprócz tego,że wzmacnia działanie maseczki daje także efekt rozszerzenia porów skóry. Jeśli cera jest tłusta, z wypryskami to kosmetyczka może zastosować ozonowanie pod koniec vaporyzacji. Ozon ma bakteriobójcze działanie na skórę. Cały zabieg z zastosowaniem vapozonu trwa ok. 15 min. Jeśli skóra jest bardzo zanieczyszczona lub kosmetyczka wie, że jest to cera trudna do oczyszczenia, może użyć dodatkowo maseczki rozgrzewającej . Po szybkim zmyciu maseczki kosmetyczka przystępuje do manualnego oczyszczania cery w jednorazowych rękawiczkach ! Oczyszczanie z zaskórników polega na usuwaniu zalegającej treści po przez ucisk palcami. Kosmetyczka nie powinna usuwać ropnych zmian , które powinien leczyć dermatolog. Po usunięciu zaskórników na całą twarz może być użyty preparat o działaniu przeciwzapalnym, łagodzący zaczerwienienia. Kolejny etap (pomijany niestety w wielu gabinetach) to d`arsonwalizacja. Zabieg wykonywany jest urządzeniem,które wytwarza prąd wielkiej częstotliwości. Pod wpływem tego prądu w tkance wytwarzana jest minimalna ilość ciepła. Działanie tego aparatu ma na celu uspokojenie skóry po zabiegu, jest to także rodzaj masażu, a także świetna dezynfekcja skóry za pomocą ozonu. Następnym etapem zabiegu oczyszczania cery jest nałożenie odpowiednio dobranej maseczki łagodzącej (bardzo dobry efekt działania tego typu maseczek można uzyskać poprzez naświetlanie lampą sollux z niebieskim filtrem). Ta lampa ma działanie łagodzące, przeciwzapalne, działa kojąco na naczynka. Po zmyciu maseczki kosmetyczka używa kojącego toniku i nakłada odpowiedni do rodzaju cery krem (zimą musi to być koniecznie krem chroniący przed mrozem a latem z wysokimi filtrami UVA i UVB). Jeśli cera jest jeszcze zaczerwieniona lub są punktowe ślady to koniecznie musi być nałożony preparat kojący, korygujący zaczerwienienia. Na koniec zabiegu możesz poprosić o wykonanie makijażu. Po zabiegu nie możesz mieć zaczerwienionej skóry i widocznych śladów oczyszczania. Oczyszczanie cery powinno być wykonywane regularnie aby nie dopuszczać do zanieczyszczania twarzy. Częstośc stosowania oczyszczania ocenia dermatolog lub kosmetyczka.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Jewbacca
Jewbacca
  19 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: oczyszczanie twarzy. na czym to właściwie polega? polecacie, czy może nie? plusy, minusy?

polega to na myciu mydłem twarzy.
polecam.
same plusy :ziober2:
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  19 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: oczyszczanie twarzy. na czym to właściwie polega? polecacie, czy może nie?

Na oczyszczaniu skóry z niedoskonałości,zaskórników,wągrów itd.

Konto usunięte
Konto usunięte: plusy, minusy?

plusy - oczyszczona twarz
minusy - zaczerwienienie twarzy po zabiegu
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  19 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: czyszczanie twarzy. na czym to właściwie polega? polecacie, czy może nie? plusy, minusy?


Hmm.. :-) ja chodzę co trzy miesiące. Bo mam duże skłonności do wągrów (tłusta skóra :zonk:). Kosmetyczka oczyszcza Ci twarz, najpierw nakłada Ci różne maski mające na celu rozgrzać i 'rozpulchnić' jakby cere, aby wągry łatwo wychodziły.

BOLI JAK CH...

I ma się świetną, czerwoną, opuchniętą twarz. Ekstra to wygląda, szczególnie w dwie godziny po :zonk: mi nawet łagodzące algi nie pomagają ;P
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  19 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a czym to właściwie polega? polecacie, czy może nie? plusy, minusy?

Bierzesz mydło i myjesz buśkę. Na prawdę same plusy, zwłaszcza jak Ci się ktoś na nią .... :ziober2:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  19 stycznia 2011

Przepraszam :rotfl:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

lesniowska8
lesniowska8
  19 stycznia 2011

a polecacie jakąś kosmetyczke z Krakowa? sprawdzoną i niedrogą

animka
animka
  19 stycznia 2011

ja polecam, chodzę co 2 miesiące, byłam przedwczoraj i już mi się strupki prawie wygoiły. niestety ja mam przechlapane, bo mam sporo grudek ;/

lesniowska8
lesniowska8
  19 stycznia 2011

a jaka jest cena takiego zabiegu?

SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: oczyszczanie twarzy. na czym to właściwie polega? polecacie, czy może nie? plusy, minusy?


Zmywa Ci makijaż.
Nakłada Ci maseczkę rozpulchniającą żeby mogła łatwiej wycisnąć brudy z Twojej 'twarzy'
Przykłada przy tobie takie urządzenie jakie nazywa się 'wapozon' - wytwarza wode lub ocon. lub jedno i drugie jednocześnie (nie będę mówic po co bodo niczego Ci to nie jest potrzebne)

Po 15 minutach gdy para rozgrzeje Ci maseczke. Nadmiar maseczki jest 'usuwana' wacikami. -> potem jest mechaniczne oczyszczanie CZYLI TAK JAK TY SOBIE CZASEM WYCISKASZ PRYSZCZA PRZY LUSTRZE.

Kosmetyczka robi to za pomocą chusteczek higienicznych przy użyciu sterylnych białych lgumowych rękawiczek.

Po oczyszczeniu - kosmetyczka POWINNA zrobić darsonwalizację w celu zamknięcia ujść naskórka.

Potem wg od tego jaki pakiet wybrałaś - albo nakładają Ci zwykła maseczke z kaolinu której nie polecam lub tez maseczkę algową.

Obawiam się, że napisałam to samo co Ci masacra skopiowała z google ale musiałam.
Artusia
Artusia
  20 stycznia 2011

Tylko nigdy nie pozwólcie dotknąć się tak zwaną "łyżeczką" do oczyszczania uszu i okolic nosa - boli i zostawia ślady jak kosmetyczka nie potrafi tego użyć.

SoDope
SoDope
  20 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: "łyżeczką"

Łyżeczka Uny - jeżeli musi użyć to użyje.
Już nie przesadzaj - ślady zostawia ale nie do końca życia. ;]

po za tym jeżeli skóra nie umie się odkształcić po paru sekundach to jest to znak że skóra jest odwodniona.
Pozdrawiam.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.