Milenka1020
Milenka1020
  17 stycznia 2011 (pierwszy post)

jw.
w sobote mam 100dn i nie stac mnie na żele czy akryle u kosmetyczki a moje wlasne paznokcie nie wiem z jakiego powodu łamią się nawet po obcieciu ich na rowno ze skora :/
wiec mam zamiar kupic jakies sztuczne paznokcie w sklepie kosmetycznym tylko chcialabym zeby mi sie trzymaly te kilkanascie godzin.. znacie jakies dobrre kleje?
i jeszcze jedno. mam dosc szerokie paznokcie , czy przy zakupie mozna wybrac rozmiar paznokci? :D :zonk:

latynoska6
latynoska6
  17 stycznia 2011

Nie znam się na tipsach ale kiedyś dawno tam kupiłam w Rossmanie takie french i gdy nakleiłam je na paznokcie trzymały się kilka dni a klej był w zestawie i był nawet dobrej jakości. Jeśli chcesz kopić klej osobno to też dostaniesz je w Rossmanie ostatnio nawet patrzyłam na nie. Spytaj też Pani w sklepie które są najlepsze i dobrze trzymają. Choć zastanów się dobrze czy je chcesz bo ja kiedyś nie przyzwyczajona do długich paznokci zafundowałam sobie tipsy i kompletnie nic w nich nie umiałam zrobić nawet buta założyć ;D

Tricia
Tricia
  17 stycznia 2011

moim zdaniem takie gotowe tipsy wyglądają ohydnie...
na pewno któraś z Twoich koleżanek robi żel/tipsy u siebie w domu.. może zrobiłaby Ci jakaś?
na pewno nie wydałabyś więcej niż 20-30 zł. z tego co się orientuje to takie wlasnie sa ceny ;)

razotka
razotka
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: i jeszcze jedno. mam dosc szerokie paznokcie , czy przy zakupie mozna wybrac rozmiar paznokci? :D

Można ale widziałam u mojej koleżanki z klasy, że u niej sztuczne wyglądały tragicznie bo tez ma szerokie paznokcie ;/
nie masz znajomej robiącej tipsy? u mnie w klasie dwie dziewczyny się tym zajmują i po znajomości biora 30 zł
moonlight28
moonlight28
  17 stycznia 2011

od razu Ci powiem ze takie tipsy wyglądają tragicznie, wykombinuj lepiej coś innego

Fieska
Fieska
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jw. w sobote mam 100dn i nie stac mnie na żele czy akryle u kosmetyczki a moje wlasne paznokcie nie wiem z jakiego powodu łamią się nawet po obcieciu ich na rowno ze skora :/ wiec mam zamiar kupic jakies sztuczne paznokcie w sklepie kosmetycznym tylko chcialabym zeby mi sie trzymaly te kilkanascie godzin.. znacie jakies dobrre kleje? i jeszcze jedno. mam dosc szerokie paznokcie , czy przy zakupie mozna wybrac rozmiar paznokci? :D


Jak jeszcze nie było żelowych to wiem, że moja mama zawsze sobie takie robiła. W jednym opakowaniu masz chyba 20 paznokci różnych rozmiarów. Może sobie je przykładać jak chcesz i piłować. Klej nie jest za dobry. Niszczy bardzo płytkę i często po kilku dniach puszcza i paznokcie odpadają. Jeżeli jesteś cierpliwą osobą to możesz spróbować, ale ja bym radziła Ci pójść do kosmetyczki lub jakiejś znajomej.
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011
Tricia
Tricia: na pewno nie wydałabyś więcej niż 20-30 zł. z tego co się orientuje to takie wlasnie sa ceny ;)


To prawda. Ja jak pracowałam w salonie to robiłam paznokcie od 75 zł w zwyż za metodę żelową, a jak w domu to niestety ceny spadają o połowę. Dla koleżanek, o których wiedziałam, że nie pracują i nie mają kasy robiłam po 30 zł.
mmaryjka
mmaryjka
  17 stycznia 2011

a sorry, ile się zwraca na robieniu takich paznokci? moja znajoma robi tipsy w domu, za 50zł i robi ładne(choć mi się nie podobają żadne i nigdy sobie nie zrobię) to ciekawi mnie ile kosztuje to wszystko do wykonania takich paznokci.

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a sorry, ile się zwraca na robieniu takich paznokci? moja znajoma robi tipsy w domu, za 50zł i robi ładne(choć mi się nie podobają żadne i nigdy sobie nie zrobię) to ciekawi mnie ile kosztuje to wszystko do wykonania takich paznokci.


Hmm ja powiem tak - u mnie w domu stoi cały kufer do robienia paznokci, wraz z wyposazeniem bedzie wart hmm... z 2,500 - 3,000 tys a moze nawet wiecej? (zele, frezarka, akryl, tipsy, pilniki, cleaner, ozdoby, rzeczy do manicure itp itd.)
Kurs zrobiłam dwa lata temu w pazdzierniku. Za rzeczy na pewno mi sie zwrocilo, ale moim zdaniem? W domu sie nie dorobisz ;-) Nie opłaca się:
Ja pracuje na jednych z lepszych żeli u nas na rynku Nails Company (wcześniej także na alessandro). W salonie żelowe paznokcie robiłam przewaznie za 80 zł i wtedy to się opłaca, bo sam materiał to ok.. 10-20 zł, nie więcej. W domu robiłam już po 40, a za 20 zł siedzieć 1,5 h - 3 h? :zonk:
Ale: jeśli ktoś kupi prosty zestaw na allegro za 200 zł to szybko się zwróci i oczywiscie będzie kase trzepać. Tansze zele są po 50 zł, wiec i koszt materiałów spada do ok 7 zł... Tylko czy będą klientki? :woot: Takie żele są słabe jakościowo, szybko pękają, lubią się zapowietrzać i takie tam ;-) poza tym teraz tipsow wszedzie jest tyle, ze jak sie nie ma 20 kursów na zdobienia i nie robi się 8smego cudu swiata z paznokci to klient nie przyjdzie ;d
SoDope
SoDope
  17 stycznia 2011

Znam nawet dziewczyne która w domu za tipsy bierze ok 100 zł .. :mrgreen:
ale to co inne miasto to inne ceny .. i tez cenią swoje doświadczenie.

pokahontazz
pokahontazz
  17 stycznia 2011

mialam kiedys takie zwykle i wbrew temu, co pisza dziewczyny wyglądały ładnie, niektórzy nawet nie wierzyli, ze to nie moje, ale zastanów się, czy warto takie zakładac, bo krótkie paznokcie wciąż są w modzie, więc mozesz obciąć je wszystkie równo i pomalować na jakis ciemny kolor pasujacy do całości:)
jeśli sie jednak zdecydujesz na te sztuczne, to mi sie trzymały na kropelkę:mrgreen:

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Znam nawet dziewczyne która w domu za tipsy bierze ok 100 zł .. ale to co inne miasto to inne ceny .. i tez cenią swoje doświadczenie.


To jest prawda ;-) aczkolwiek u mnie w mieście jest taki wybór salonów z tipsami i znam tyle dziewczyn co robią paznokcie.. No jest spora konkurencja :-) Ja kurs mam dwa lata ponad i mam 6 kursów, jeden na żel, jeden na akryl, cztery na zdobienia w tym jeden na malowanie kolorowymi żelami. A i tak wątpie, że znalazłabym klientke co za 100 zł przyjdzie do domu, skoro w salonach robią po 80 :-) mam parenaście stałych klientek, które przyszły za mną z salonu i one płacą mi starą cenę czyli 80 zł, ale aby zdobyć nowe trzeba znać działanie mechanizmu rynkowego.. Aby zdobyć klienta trzeba obniżyć cenę, a potem jak się podniesie to klient i tak odchodzi. :-) wolę fryzjerstwo niż paznokcie, paznokcie to 'dodatek' ;-)
Darunia511
Darunia511
  17 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w sobote mam 100dn i nie stac mnie na żele czy akryle u kosmetyczki a moje wlasne paznokcie nie wiem z jakiego powodu łamią się nawet po obcieciu ich na rowno ze skora :/ wiec mam zamiar kupic jakies sztuczne paznokcie w sklepie kosmetycznym tylko chcialabym zeby mi sie trzymaly te kilkanascie godzin.. znacie jakies dobrre kleje? i jeszcze jedno. mam dosc szerokie paznokcie , czy przy zakupie mozna wybrac rozmiar paznokci? :D

Ja bym je wpierw przetestowała, a na studiówkę kupiła nowe takie same jezeli się sprawdza.
Nemuri
Nemuri
  18 stycznia 2011

według mnie to takie paznokcie wygladają okropnie... nawet jesli sie je rowno przyklei. pomijajac kleje,ktore pozostawiają wiele do zyczenia.

Milenka1020
Milenka1020
  19 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: według mnie to takie paznokcie wygladają okropnie... nawet jesli sie je rowno przyklei. pomijajac kleje,ktore pozostawiają wiele do zyczenia.

to co mam zrobic ?;/ :woot: ja w życiu nie miałam tak słabych paznokci
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.