pauluss99
pauluss99
  7 stycznia 2011 (pierwszy post)

Zamówiłam przedmiot z allegro do tego był gratis jeszcze jeden do wybory - przysłali mi zły ten gratis. Można reklamować?

Znacie kosmetyki z Vipera?
Odżywki do paznokci dobre są?

ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  7 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Kupiłem sobie koszulę w Reserved. W przymierzalni pasowała :D W domu już nie koniecznie... i chciałbym ją wymienić na mniejszy rozmiar.. Czy wymiany muszę dokonać w tym salonie, w którym kupowałem ?

tak

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy mogę np. jechać w inną część miasta i wymienić ?

nie

Konto usunięte
Konto usunięte: Ewentualnie wie ktoś, czy mogą sprawdzić dostępność rozmiaru w innym salonie w mieście ? :))

tak, mogą podać Ci nr danego produktu i możesz sam sprwadzić w innym sklepie reserved, ja tylko tam robię zakupy i wiem że zależy to od dobrego dnia Pani/Pana który może zadzwonić na inny sklep i zapytac czy produkt o danym numerze mają na sklepie :)
BreakMyFall18
BreakMyFall18
  7 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Zamówiłam przedmiot z allegro do tego był gratis jeszcze jeden do wybory - przysłali mi zły ten gratis. Można reklamować?


Z tego co ostatnio miałam na wykładzie (Działalność usługowa) towar można reklamować jeżeli był w promocji, czyli mial obniżoną cenę. Nie można reklamować towaru, który miał obniżoną cenę ale producent lub sprzedawca zaznaczył, że jest uszkodzony lub wybrakowany. Wiec GRATIS pewnie tez mozesz reklamowac, w koncu jesli dali wybór to masz prawo do reklamacji. :-) Towar musi być nie używany mozna go zwrocic/wymienic do 10 dni, jesli nie dostalas do tego specjalnej kartki z adresem, instrukcją obsługi itp to czas wydłuża się do 3 miesięcy.
pauluss99
pauluss99
  7 stycznia 2011
Nie mogę założyć nowego tematu a wiec ...
Najlepsza odżywka do paznokci to ...?
ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  7 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: BreakMyFall18

gratisy nie podlegają reklamacji... oczywiście są wyjątki...
zaraz coś znajde i wrzucę na forum :)
ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  7 stycznia 2011

na początek poczytaj to:
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2002/1176.htm

a w ostateczności zapytaj tutaj:
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/46675-gwarancja-na-gratisy-czy-istnieje.html

na pewno pomogą :)

A to kilka przykładów:
Prezentów się nie reklamuje

* Kupując w promocji telewizor otrzymałam w prezencie miniaturowy odtwarzacz magnetofonowy. Niestety, już po kilkunastu dniach od przyniesienia do domu, odtwarzacz ten zepsuł się. Kiedy zgłosiłam ten fakt sprzedawcy, odpowiedział, że reklamacji gratisów nie przyjmuje. Czy to zgodne z przepisami?

- Przepisy ustawy konsumenckiej rzeczywiście nie mają zastosowania do wszelkiego rodzaju upominków czy gratisów, jakimi obdarowują klientów sprzedawcy. Inaczej, gdyby była to tak zwana sprzedaż wiązana, czyli w rachunku sprzedaży wyszczególniono zarówno telewizor, jak i odtwarzacz. Jeżeli natomiast odtwarzacz został pani wręczony bezpłatnie jako prezent nie podlega reklamacji.

Nr wydania: 17039, data dodania: 17-03-2006 , mutacja: ABC , wyświetlenia: 2019

BreakMyFall18
BreakMyFall18
  8 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: gratisy nie podlegają reklamacji... oczywiście są wyjątki... zaraz coś znajde i wrzucę na forum :)


Rozumiem, ale dziewczyna pisze o konkretnym przypadku. Sprzedawca dał wybór ona wybrała rzecz pierwszą a on jej wysłał drugą, więc powinna mieć możliwość :-) Nie wiem jak to wygląda prawnie, aale gratis nie był w formie określonej tak jak w.w odtwarzacz do telewizora tylko do wyboru np. odtwarzacz albo sokowirówka w prezencie do telewizora. Skoro nie przysłali mi tego, co oczekiwałam, to ja bym starała się o wymianę. Może nawet nie reklamację, ale wymianę, to chyba odpowiedniejsze słowo. :-))) przeważnie sprzedawcy się zgadzają.
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  8 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja też nie. Co jest?


Konto usunięte
Konto usunięte: masz zainstalowanego moda do zglaszania naruszenia na forum?

Chyba właśnie przez to :ninja:

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

pauluss99
pauluss99
  8 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Rozumiem, ale dziewczyna pisze o konkretnym przypadku. Sprzedawca dał wybór ona wybrała rzecz pierwszą a on jej wysłał drugą, więc powinna mieć możliwość :-) Nie wiem jak to wygląda prawnie, aale gratis nie był w formie określonej tak jak w.w odtwarzacz do telewizora tylko do wyboru np. odtwarzacz albo sokowirówka w prezencie do telewizora. Skoro nie przysłali mi tego, co oczekiwałam, to ja bym starała się o wymianę. Może nawet nie reklamację, ale wymianę, to chyba odpowiedniejsze słowo. :-))) przeważnie sprzedawcy się zgadzają.


ale to chyba i tak już bezsensu bo produkt był używany. Przysłali mi preparat do skorek a ja myślałam ze to zmywacz zaczęłam go używać nic to nie dawało wiec lałam coraz bardziej. Nawet straciłam to i dużo mi się ulało :lol:
Nie było polskiej instrukcji a tez podobno miała być a ja z angielskiego kiepska jest ( jeśli nawet tam taka była bo ja widziałam tylko czeska, niemiecka)
dopiero wczoraj się skraplam ze to do skorek. Kompletni mi to nie potrzebne;d
ZwyklyBlondynek
ZwyklyBlondynek
  8 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: przeważnie sprzedawcy się zgadzają.

:tak: jeśli szanują klienta i mają na to czas....

Konto usunięte
Konto usunięte: ale dziewczyna pisze o konkretnym przypadku. Sprzedawca dał wybór ona wybrała rzecz pierwszą a on jej wysłał drugą,

to tylko dobra wola sprzedawcy...

Konto usunięte
Konto usunięte: dopiero wczoraj się skraplam ze to do skorek. Kompletni mi to nie potrzebne;d

to już nic z tym nie zrobisz.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.