KochanekJezusa
KochanekJezusa
  5 stycznia 2011 (pierwszy post)
Bardzo proszę o kulturalną dyskusję. Hejterom i nabijaczom chce zacytować Juliana Tuwima: Błogosławieni niech będą Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie próbują ubierać tego w słowa.[color=white]................................................................................................................
[color=white]................................................................................................................
[color=white]......................................................................................................................


Z okazji na święta, które mamy za sobą i święto sklepów monopolowych, Sylwestra, chcę poruszyć temat alkoholu.


Jak wiadomo, święta są okresem, w którym ludzi nie stronią od tego rodzaju używek i piją. Ale jak wiadomo, wszystko ma swoje granice.


- Tylko w drugi dzień świąt, mniej więcej do południa trafiło do nas czterech pijanych do nieprzytomności [pacjentów] - mówi Cezary Sitarz, lekarz internista z SOR-u szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie.
- W święta częściej (...) wyjeżdżały też karetki pogotowia. - 1/3 wszystkich zgłoszeń dotyczyła zatruć alkoholowych (...) - poinformowała Anna Brzozowska, dyspozytor lubelskiego pogotowia.
źródło: Kurier Lubelski


Ludzie często nie znają umiaru, nadużywają alkoholu i ponoszą tego konsekwencje. Jednakże problemem okazuje się nieletnia młodzież, nadużywająca alkoholu. Do czego prowadzi picie alkoholu przez dzieci?

NIELETNI, PIJANY UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ
NIELETNI, PIJANY PIRAT[color=white].........................
PIJANI MAŁOLACI[color=white]..................................

Konto usunięte
Konto usunięte: To co może najbardziej zastanawiać, to postawa tych dzieciaków, którzy uważają, że nic złego nie robią. Być może część z nich utwierdzają w tym rodzice, którzy na wybryki swoich pociech patrzą przez palce, a winą za zaistniałe sytuację obarczają policję, szkołę i inne dzieci.


Q: Co Wy myślicie o nadużywaniu alkoholu?
Q: Czy znacie kogoś ewidentnie uzależnionego?
Q: W jaki sposób pouczyć młodzież o konsekwencjach, żeby ograniczyli spożycie alkoholu?
Q: Może mieliście jakieś przygody po alkoholu, którymi moglibyście się podzielić?
Q: Co to, żeby nie było, bo to w końcu Moda i Uroda, jaki wpływ na cerę ma nadużywanie alkoholu?

Pytania bonusowe:
Czy nie doprowadzają Was do szału rozmowy niektórych 'dzieci', w których przechwalają się ilością wypitego alkoholu? Jest to oznaką słabości, czy potrzeby zaistnienia w danym środowisku? Jeśli tak, to jakie są to środowiska?

Bardzo proszę o kulturalną dyskusję. Hejterom i nabijaczom chce zacytować Juliana Tuwima: Błogosławieni niech będą Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie próbują ubierać tego w słowa.
pijana
pijana
  5 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Pisz do mnie cienką kursywą. x3

Idź sobie.
Patrishia
Patrishia
  5 stycznia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Idź sobie.

Jeśli ktoś włożyć wysiłek w założenie sensownego tematu, w razie gdy nie masz nic do powiedzenia, najlepiej byłoby zamilczeć.

Konto usunięte
Konto usunięte: Do czego prowadzi picie alkoholu przez dzieci?

Dzieci zwykle bardziej optymistycznie wszystko widzą, tak też z alkoholem, widzą w nim same pozytywy. Szczególnie niebezpieczne jest dla słabych psychicznie, zresztą tak jak i dorosłych, bo jeśli naturalnie są nieśmiali, a po alkoholu rozwiązuje im się język i "zdobywają towarzystwo" to staje się to wyjściem z wszelakich problemów, a sądzę, iż to prosta droga do przyszłego alkoholizmu. Już o wyniszczających skutkach alkoholu na młody rozwijający się organizm nie wspominając.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co Wy myślicie o nadużywaniu alkoholu?

Nic. Nie nadużywam go, właściwie to spożywam w niewielkich ilościach. Dodatkowo jestem dosyć "ekonomiczna" w tym względzie i świadomość tego powstrzymuje mnie przed sporymi ilościami. Mając też na uwadze fakt, iż sprawia on, że najchętniej poprzytulałabym wszystkich w okolicy ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Czy znacie kogoś ewidentnie uzależnionego?

Obecnie nie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: W jaki sposób pouczyć młodzież o konsekwencjach, żeby ograniczyli spożycie alkoholu?

To trudna sprawa, bo młodzież chyba zawsze wie wszystko najlepiej. Wiem po sobie chociażby. Stawiając się w sytuację odbiorcy, co by zrobiło na mnie wrażenie, muszę odpowiedzieć, że chyba nic.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Może mieliście jakieś przygody po alkoholu, którymi moglibyście się podzielić?

Raczej nie. Mimo wszystko zachowuję się stosownie i w sposób nie odbiegający od normy, więc nie sądzę. Chyba, że to własnie można uznać, za coś czym warto się podzielić.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy nie doprowadzają Was do szału rozmowy niektórych 'dzieci', w których przechwalają się ilością wypitego alkoholu? Jest to oznaką słabości, czy potrzeby zaistnienia w danym środowisku? Jeśli tak, to jakie są to środowiska?

Do szału nie. raczej mi przykro jest, że nie potrafią "zaszpanować" niczym wartościowszym. To niepokojące w jakim systemie wartości dorastają dzieci, bo to oni i my to społeczeństwo.

Pozdrawiam.
ZacnyUser
ZacnyUser
  5 stycznia 2011

Może i ja się wypowiem, chociaż żaden autorytet ze mnie w tej dziedzinie. :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: To co może najbardziej zastanawiać, to postawa tych dzieciaków, którzy uważają, że nic złego nie robią. Być może część z nich utwierdzają w tym rodzice, którzy na wybryki swoich pociech patrzą przez palce, a winą za zaistniałe sytuację obarczają policję, szkołę i inne dzieci.

Największy wpływ na dzieci ma najbliższe otoczenie. Jeśli rodzice nie potrafią ukarać dziecka, to kto to ma zrobić? Nikt tego nie zrobi, no chyba, że w przyszłości życie zweryfikuje postawę tego człowieka. To się tyczy również alkoholu, który ciągnie za sobą szereg innych problemów.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Co Wy myślicie o nadużywaniu alkoholu?

Lubię sobie popić, ale nie wiem, czy jest to już nadużywanie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Czy znacie kogoś ewidentnie uzależnionego?

A znam. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Q: Może mieliście jakieś przygody po alkoholu, którymi moglibyście się podzielić?

:rozgląda się:

Raczej nie. :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Bardzo proszę o kulturalną dyskusję. Hejterom i nabijaczom chce zacytować Juliana Tuwima: Błogosławieni niech będą Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie próbują ubierać tego w słowa.

:piwo:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.