madzia2143
madzia2143
  30 grudnia 2010 (pierwszy post)

Witam :)

Ciągle tylko o sylwestrze i sylwestrze..
Więc postanowiłam założyć inny temat :)
Mianowicie, dbacie o swoją biżuterię w jakiś specjalny sposób?
Czy złoto, srebro, platyna itp wymaga jakiegoś konkretnego przechowywania?
Dzisiaj się dowiedziałam, że jeśli chcemy założyć perły to tylko i wyłącznie zaraz przed wyjściem, gdyż perfumy i ludzki pot sprawia, że perła matowieje gdyż zachodzą w zetknięciu z nią jakieś reakcje. Należy je również przechowywać w pudełeczku z poduszeczką bo są 'miękkie' (nie dosłownie ale chyba wiecie o co mi chodzi ;P) i łatwo można je porysować. Po ściągnięciu ich należy je również przemyć delikatnie wodą z mydłem.

Słyszeliście o tym?
Znacie też podobne zasady poprawnego użytkowania biżuterii aby posłużyła nam jak najdłużej?

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

snjeszqa
snjeszqa
  30 grudnia 2010

nie mam problemow takich, bo nie nosze bizuterii. :D

madzia2143
madzia2143
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: nie mam problemow takich, bo nie nosze bizuterii. :D

też wyjście ;D
razotka
razotka
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Mianowicie, dbacie o swoją biżuterię w jakiś specjalny sposób?

Trzymam je w pudełeczkach, w których je dostaje :P
jeśli coś dostane w torebce ozdobnej to zawsze kupię jakieś opakowanie na to.
mam pare szkatułek drewnianych ale nie stosuje żadnych preparatów do czyszczenia.
czasami jak wyciągnę coś srebrnego na czym jest taki nalot to przetrę to ściereczką i od razu się błyszczy jak dawniej :D
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  30 grudnia 2010

Ja używam specjalnych ściereczek, płynów, moja mama bardzo lubi dbac o takie rzeczy ;-).

Oczywiście nie trzymam wszystkiego na kupie, tylko wszystko ma swoje oddzielne miejsce, zależenie od wykonania.

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
madzia2143
madzia2143
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to przetrę to ściereczką i od razu się błyszczy jak dawniej :D

a tak nawiasem to chyab jest jakis specjalny preparat do czyszczenia srebra prawda? czy mi się coś źle o uszy obiło ;p
madzia2143
madzia2143
  30 grudnia 2010
Sylvinka
Sylvinka: Ja używam specjalnych ściereczek,

o ściereczkach nie słyszałam :) pokażesz jakieś? :)
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: o ściereczkach nie słyszałam :) pokażesz jakieś? :)

Akurat nie pamiętam jaka to jest, ale zwykła do czyszczenia biżuterii w okolicach 10 zł. :)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Jasmina
Jasmina
  30 grudnia 2010

Mam specjalny płyn do czyszczenia srebrnej biżuterii, o reszte jakos specjalnie nie dbam :)

madzia2143
madzia2143
  30 grudnia 2010

przeczyszczacie czasami sam ten haczyk z kolczyka? jesli tak to czym? ;)

Szczurzyca
Szczurzyca
  30 grudnia 2010

Noszę jedynie kolczyki i bransoletkę z koralików, z Turcji, więc nie mam o co dbać :D
Trzymam porządek tylko, żeby mi się nie pogubiły i nie poplątały wiszące, długie kolczyki.

madzia2143
madzia2143
  30 grudnia 2010
Szczurzyca
Szczurzyca: Trzymam porządek tylko, żeby mi się nie pogubiły i nie poplątały wiszące, długie kolczyki.

ja miałam kiedyś strasznie duzo tych metalowych kolczyków wiszących, każdy kolor :) i tata zrobił mi taki stojak na nie aby mi się nie plątały, a po 2 latach chodzenia w nich zrobiło mi się uczulenie i nie mogę w nich chodzić bo mi zaraz uszy puchną i bolą :and:
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Znacie też podobne zasady poprawnego użytkowania biżuterii aby posłużyła nam jak najdłużej?

Jeśli srebrny łańcuszek pod to podchodzi, to czasem daję siostrze a ona gdzieś tam u znajomka czyści.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  30 grudnia 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: a po 2 latach chodzenia w nich zrobiło mi się uczulenie i nie mogę w nich chodzić bo mi zaraz uszy puchną i bolą

Musisz robic przerwy na normalne kolczyki, wtedy Ci się porządnie zagoją i będziesz mogła je nosic.
Też kiedyś miałam takie problemy, a teraz to nawet po plastikach mi nic nie jest, oczywiście o ile nie noszę ich codziennie.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
madzia2143
madzia2143
  30 grudnia 2010
Sylvinka
Sylvinka: Też kiedyś miałam takie problemy, a teraz to nawet po plastikach mi nic nie jest, oczywiście o ile nie noszę ich codziennie.

jutro zakładam metalowe kolczyki na imprezę, ciekawe jak długo wytrzymam :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.