yssates
Posty: 2 (po ~2722 znaków)
Reputacja: -1 | BluzgometrTM: 2
yssates
  4 października 2019 (pierwszy post)

Chciałbym poruszyć bardzo ważny, a zarazem frapujący mnie problem, który w pewnym stopniu mnie dotyczy. Mianowicie, chodzi mi o Tolerancję w Polsce. Pomimo tego że jestem chłopakiem to uwielbiam nosić bardzo mocno obcisłe damskie rurki. Męskich nie noszę bo jest mi w nich niewygodnie a po za tym cholernie mnie obdzierają. Jednak niestety często na ulicy słyszę uszczypliwe komentarze typu "gej", "pedal" i inne w tym stylu. Jest tak dlatego, że większość osób w Polsce myśli według pewnych szeroko określonych zasad, niestety ale coraz więcej osób myśli szeroko utartymi stereotypami i od razu takiemu chłopakowi co nosi rurki czy też różowe ciuchy przypina się miano "gej", "pedal" co jest dosyć przykre.

Niestety ale pod tym względem Polska jest totalnym zaściankiem Europy - Zamiast się rozwijać to się cofamy w rozwoju. Na przykład w Holandii nikogo nie dziwi widok faceta w obcisłych czasem aż do bólu spodniach, a nawet w kiecce. Wiadomo, że jeśli chce się być nowatorskim i awangardowym, oraz dodać coś nowego do dzisiejszej nudnej mody która polega głównie na kopiowaniu siebie na wzajem to trzeba się nastawiać na to, że będziemy narażeni na pewne epitety, ale czy tak musi być? Wystarczy chociaż na moment zapomnieć o stereotypach i się zastanowić co mówili ludzie w czasach kiedy to pierwsza kobieta ubrała noszone jak dotychczas przez mężczyzn spodnie, wiec czemu ja nie mogę nosić czegoś w czym się czuje dobrze w tym przypadku damskie rurki. W końcu to Wy, kobiety, walczyłyście o równouprawnienie obu płci, a teraz kiedy to chłopak chce nosić jakiś element damskiej garderoby to robicie wielkie halo, przecież mam prawo nosić to czego chcę i w czym się dobrze czuje, oraz jest mi wygodnie.

Wiem że tutaj chodzi Wam głównie o estetykę wyglądu, ale jak wiadomo przecież to nie szata zdobi człowieka tylko charakter. Czemu tak jest że większość ludzi w Polsce tak myśli tego nie jestem sobie w stanie wytłumaczyć. Może to właśnie cofamy się w rozwoju i zanika w nas tolerancja, nie wiadomo, albo po prostu ludzie zazdroszczą nam odwagi i tego że nie boimy się pokazać publicznie w czymś awangardowym, nowym, prentującym ubranie zarezerwowane dla płci odmiennej. W końcu nikt dobitnie nie powiedział i nie dał nam do zrozumienia że noszenie obcisłych ubrań musi być zarezerwowane dla dziewczyn. Kończąc mój tekst, chciałbym zaapelować do Was o to, abyście nie myśleli szeroko utartymi stereotypami, troszkę więcej zrozumienia i tolerancji, a świat byłby piękniejszy i by się nam łatwiej żyło. A wy co sadzicie o tym co napisałem? Czy podzielacie moje zdanie na ten temat ?

Tomekk2019
Tomekk2019
  5 października 2019
yssates
yssates: Chciałbym poruszyć bardzo ważny, a zarazem frapujący mnie problem, który w pewnym stopniu mnie dotyczy. Mianowicie, chodzi mi o Tolerancję w Polsce. Pomimo tego że jestem chłopakiem to uwielbiam nosić bardzo mocno obcisłe damskie rurki. Męskich nie noszę bo jest mi w nich niewygodnie a po za tym cholernie mnie obdzierają. Jednak niestety często na ulicy słyszę uszczypliwe komentarze typu "gej", "pedal" i inne w tym stylu. Jest tak dlatego, że większość osób w Polsce myśli według pewnych szeroko określonych zasad, niestety ale coraz więcej osób myśli szeroko utartymi stereotypami i od razu takiemu chłopakowi co nosi rurki czy też różowe ciuchy przypina się miano "gej", "pedal" co jest dosyć przykre. Niestety ale pod tym względem Polska jest totalnym zaściankiem Europy - Zamiast się rozwijać to się cofamy w rozwoju. Na przykład w Holandii nikogo nie dziwi widok faceta w obcisłych czasem aż do bólu spodniach, a nawet w kiecce. Wiadomo, że jeśli chce się być nowatorskim i awangardowym, oraz dodać coś nowego do dzisiejszej nudnej mody która polega głównie na kopiowaniu siebie na wzajem to trzeba się nastawiać na to, że będziemy narażeni na pewne epitety, ale czy tak musi być? Wystarczy chociaż na moment zapomnieć o stereotypach i się zastanowić co mówili ludzie w czasach kiedy to pierwsza kobieta ubrała noszone jak dotychczas przez mężczyzn spodnie, wiec czemu ja nie mogę nosić czegoś w czym się czuje dobrze w tym przypadku damskie rurki. W końcu to Wy, kobiety, walczyłyście o równouprawnienie obu płci, a teraz kiedy to chłopak chce nosić jakiś element damskiej garderoby to robicie wielkie halo, przecież mam prawo nosić to czego chcę i w czym się dobrze czuje, oraz jest mi wygodnie. Wiem że tutaj chodzi Wam głównie o estetykę wyglądu, ale jak wiadomo przecież to nie szata zdobi człowieka tylko charakter. Czemu tak jest że większość ludzi w Polsce tak myśli tego nie jestem sobie w stanie wytłumaczyć. Może to właśnie cofamy się w rozwoju i zanika w nas tolerancja, nie wiadomo, albo po prostu ludzie zazdroszczą nam odwagi i tego że nie boimy się pokazać publicznie w czymś awangardowym, nowym, prentującym ubranie zarezerwowane dla płci odmiennej. W końcu nikt dobitnie nie powiedział i nie dał nam do zrozumienia że noszenie obcisłych ubrań musi być zarezerwowane dla dziewczyn. Kończąc mój tekst, chciałbym zaapelować do Was o to, abyście nie myśleli szeroko utartymi stereotypami, troszkę więcej zrozumienia i tolerancji, a świat byłby piękniejszy i by się nam łatwiej żyło. A wy co sadzicie o tym co napisałem? Czy podzielacie moje zdanie na ten temat ?


Polactwo zawsze jest zakochane w krajach w ktorych nie bylo. Ile razy slyszalem ze Polska zasciankowa i ze w Anglii nie ma rasizmu, a jakos statystyki i moje doswiadczenie, jak i innych doswiadczenia mowia co innego. Mieszkajac w Anglii wiele razy slyszalem jak sie nasmiewano z gejow, chinczykow i czarnych.Do pewnych rzeczy trzeba dorosnac i zrozumiec ze ludzie sie beda zawsze szkalowali, obojetnie czy ktos jest gruby, chudy, rudy, leworeczny, wysoki, zgarbiony, madry, glupi, bedzie sluchac disco polo i pierdyliard innych powodow. Problemem ludzi narzekajacych na innych ludzi jest to ze sa tak slabi ze nie sa w stanie dac z tym rady i pierwsze co im przychodzi do glowy to to jaki to narod jest dla nich okropny. Jaki to panuje zamordyzm i dyskryminacja w tej biednej Polsce a jak to za granica jest dobrze i wszyscy sie kochaja i chodza codziennie usmiechnieci. Żalosne. Ja sie smieje z takich zaplakanych ludzi. Sa kraje w ktorych okradna cie na ulicy, zatluka cie, wsadza do wiezienia albo umrzesz z glodu ale ten Kaczynski wszystkich zamyka i torturuje XD boze jak nisko mozna upasc. Za granica czytam setki takich komentarzy od ludzi ktorzy nie znaja historii krajow w ktorych zyja.
Tomekk2019
Tomekk2019
  5 października 2019

To nie Polacy sa zasciankiem ale ludzie ktorzy pluja na caly kraj a nie maja pojecia o tym co sie dzieje w innych.

Jest cos takiego jak dress code z ktorym sie identyfikuje plec. Jesli facet chodzi w damskich ciuchach to nie jest problem tolerancji a faceta ktory ubiera sie jak kobieta. W anglii walczono o to zeby dziewczynki nosily sukienki w szkolach bo spodnie sa meskie. I co teraz? Anglicy sa nietolerancyjni bo zabraniaja dziewczynkom chodzic w tym w czym chca?
A dlaczego ludzie nie chodza w strojach krokodyla i nie kaza sie nazywac krokodylami?
Gdzie jest tolerancja? Polska to taki zasciankowy kraj bo nie mozna sie ubrac w stroj krokodyla bo ludzie beda to wysmiewac....
XDDDDDD

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  11 października 2019
yssates
yssates: Jest tak dlatego, że większość osób w Polsce myśli według pewnych szeroko określonych zasad, niestety ale coraz więcej osób myśli szeroko utartymi stereotypami i od razu takiemu chłopakowi co nosi rurki czy też różowe ciuchy przypina się miano "gej", "pedal" co jest dosyć przykre.


geje, pedaly same do tego doprowadzily probujac przenosic tajemnice swojej alkowy na ulice.

yssates
yssates: Niestety ale pod tym względem Polska jest totalnym zaściankiem Europy - Zamiast się rozwijać to się cofamy w rozwoju.


rozumiem, ze chodzi ci o mode, a nie sposob na zycie? o ile sie orientuje, to w polsce dla facetow nie ma zakazu ubierania sie jak kobieta, wiec w sumie mozesz to robic, musisz sie jednak liczyc z reakcja ludzi wsrod ktorych zyjesz. nie wiem czy zauwazasz, ale tak jak oni krytykuja ciebie za mode, ty krytykujesz ich za brak "oswiecenia" "otwartosci" itd. taki urok mieszkania w stadzie.

yssates
yssates: Na przykład w Holandii nikogo nie dziwi widok faceta w obcisłych czasem aż do bólu spodniach, a nawet w kiecce.

w tej samej holandii brak jest wolnosci slowa, sprobuj isc do lasu na grzyby, albo jedz na ryby, tak jak to dzieje sie w zasciankowej polsce.
tam tez dopuszczalna jest eutanazja. dziekuje za taki postep.
FredGonzales
wpis jest ukryty
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  13 października 2019
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: wszyscy wiemy że lubisz w dupe więc o co kamman ? leon28

no akurat, totalnie kula w plot.
rozumiem, ze mam (nie) przyjemnosc z reprezentantem lgtb?
nie chce bana na forum. wiec nie odpowiem ci wprost.
dla obopolnego dobra, mam tez nadzieje, ze nigdy nie spotkamy sie f2f na ulicy.
KasiaWituch
KasiaWituch
  14 października 2019

Facet w rurkach oki ta nazwa jest też niekorzystna ale jeansy nie dopasowane (czyt wiszące jak worek) to wygląda niechlujnie.Tak samo jak facet w za dużej marynarce, koszuli, no zazwyczaj wygląda to niechlujnie.Koszula powinna byc opięta w klacie na mięsniach, rękach itd tak samo amrynarka i spodnie też powinny byś dopasowane.Nie mówię, że jeasny mają być od razu jak leginsy ale niech nie będą odstająće jak worki, po prostu nieco opięte na udach kostkach tak aby normalnie mógł się poruszać i jest oki

Avatar użytkownika anfet4minkaanfet4minka
Posty: 1349 (po ~199 znaków)
Reputacja: -72 | BluzgometrTM: 174
anfet4minka
  17 października 2019

Jak dla mnie, chcesz to noś, mnie takie rzeczy jak wygląd czy wiara nie ruszają. A co do obcisłych rurek, miałam kiedyś studenta, nosił obcisłe kolorowe rurki, w tym mi nie przeszkadzał wcale, natomiast kilka razy szła za nim po schodach i jak widziałam jak mu się tłuszcz z tych gaci wylewał... No czułam się zniesmaczona. Nie mniej jego sprawa. Ale obraz pozostał do dziś.

Никто не должен быть в курсе
Никто не должен знать об этом
Я удалю secret chat
О нас никто никогда не узнает

Puszekuwu
Posty: 8 (po ~250 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 8
Puszekuwu
  22 października 2019

Ja tam nigdy problemu nie miałem. Może to nie kwestia samych rurek a reszty ubioru 🤷‍♂️

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  22 października 2019
Puszekuwu
Puszekuwu: Ja tam nigdy problemu nie miałem. Może to nie kwestia samych rurek a reszty ubioru 🤷‍♂️ leon28

jak i pewnie ogolnej budowy. nie wszystkim wszystko pasuje.
GRADEK83
GRADEK83
  22 października 2019
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Tolerancja dla mnie kończy się tam gdzie zatraca się człowieczeństwo.
Co do mody to mam to w D...ie wszyscy rodzimy się nadzy a swoim JA paradujemy jak nam się podoba o ile prawo inaczej nie określa...czyt chodzenie nago w miejscu publicznym itp.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.