Misha
Misha
  18 lipca 2014 (pierwszy post)
Na ulicach, w sklepach, w telewizji można zauważyć ze moda powraca prawda ? Dziewczyny chodzą w rzeczach swoich matek z lat młodzieńczych i nie ma tzw ,,obciachu,, .
O co chodzi z modą ? Co to wg jest ? Skoro raz coś jest modne potem już nie a za kilka lat znowu ! Ludzie nie mają już innych pomysłów ze wracają do tego co było ?
Avatar użytkownika esquiloesquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 403
esquilo
  19 lipca 2014
Misha
Misha: O co chodzi z modą ? Co to wg jest ? Skoro raz coś jest modne potem już nie a za kilka lat znowu ! Ludzie nie mają już innych pomysłów ze wracają do tego co było ?

Moda - coś co podoba się większej grupie osób w jakimś czasie.
Przestaje być ciekawe, nie wzbudza pożądania i zazdrości - nie interesuje, jak to sie teraz mówi: staje się nudne, czytaj: nieużywane.
Gdyby niektórzy ludzie nie mieli tak rozwiniętej wyobraźni nie byłoby całego pojęcia mody, które tyczy sie nie tylko wyglądu, również zachowań.

Powrót do tego co było?
Wspomnienia. przeszłość często jest inspiracją. Zauważyć jednak można, że o ile style modowe powracają to są one po części zmodyfikowane. Nawet wspomniane przez Ciebie ciuchy matek są elementem garderoby, a jak całością cóż, sentyment.
A z drugiej strony patrząc na styl projektantów minionych lat, nawet kilkudziesięciu można śmiało powiedzieć, że teraz moda to hurtownia dla szpanu nacechowana seksualnością, "chwilą", a nie klasa, jakość, urok, powab, piękno, etc..

d83dde0f
inna232
inna232
  28 lipca 2014

no tak jest

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.