AsiorWRO
AsiorWRO
  23 maja 2013 (pierwszy post)

Kojarzy ktoś na jak grube kawałeczki "tnie" to urządzenie ludzką głowę. Interesuje mnie to ponieważ może się okazać, że pomiędzy dwoma cięciami coś może być.

Piszta wszystko co wiecie na ten temat d83dde09

ZlMNA
ZlMNA
  23 maja 2013

nie wiem o co Ci chodzi,ale jak miałam tomorafie głowy to na nagraniu wyszły mi same plomby :rotfl:

AsiorWRO
AsiorWRO
  24 maja 2013

Tomograf robi coś w rodzaju zdjęć rentgenowskich ukazujących przekrój (np. głowy) co pewien odcinek. Chodzi mi o odległość pomiędzy pojedynczymi zdjęciami. Jeśli będzie to odcinek np. 2cm a (nie daj Boże) guz będzie miał 1cm to może się znaleźć pomiędzy zdjęciami i prześwietlenie uj pokarze a kasa z portfela ucieknie.

Czyt. pacjent frajer.

Earth
Earth
  24 maja 2013

O_o
Tomografia komputerowa robi "zdjęcia" z różnych perspektyw, więc nie martw się, nie ominie żadnego punktu gdzie mógłby się skryć guz.

AsiorWRO
AsiorWRO
  24 maja 2013

No teraz to się martwię d83dde04

Earth
Earth
  24 maja 2013

Będzie dobrze. Masz jakieś podejrzenie lekarskie, czy prewencyjnie?

AsiorWRO
AsiorWRO
  24 maja 2013

Parę razy w życiu w łeb dostałem, parę razy na niego upadłem. Wypadałoby zrobić gruntowny przegląd na starość d83dde09

Earth
Earth
  24 maja 2013

Czyli prewencyjnie. Nie martw się, oni tam jeżdżą tym po głowie 5 razy w lewo i prawo, w górę i w dół, nic nie ominą. ;)

AsiorWRO
AsiorWRO
  24 maja 2013

Pewnie dają CD z zapisem. Interesuje mnie czy będzie można to odtworzyć na swoim komputerze czy też trzeba będzie shakować komputer ordynatora żeby zobaczyć zawartość? d83dde04

Earth
Earth
  24 maja 2013

Tak, dają CD z zapisem, ja oglądałam na swoim kompie spokojnie.

AsiorWRO
AsiorWRO
  24 maja 2013

Czeaj! Czeaj! W ogóle to miałem na myśli rezonans magnetyczny d83dde04 To je to samo co tomograf?

Earth
Earth
  24 maja 2013

Nie, to nie jest dokładnie to samo, wykorzystane są inne promienie. W tomografii są to promienie rtg a w rezonansie jakieś inne, chyba mniej szkodliwe w dużych ilościach.

AsiorWRO
AsiorWRO
  24 maja 2013

No właśnie. Naje...ałem od samego początku d83dde04

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.