Piixiie
Posty: 3283 (po ~73 znaków)
Reputacja: -78 | BluzgometrTM: 56
Piixiie
  13 maja 2013 (pierwszy post)

Jak na kobietki przystało,na pewno każda z nas ma multum,a przynajmniej tyle ile potrzeba świecidełek :) Co za tym idzie,pewnie macie jakieś miejsce gdzie przechowujecie swoje pierścionki,łańcuszki itp..
Kiedyś przeszukując strony z hand made wynalazłam stojaczek głównie na kolczyki,a że wyglądał na bardzo prosty spróbowałam sama taki zrobić.Efekt nie powala na kolana ale byłam dumna z siebie:

No ale wczoraj trafiłam przypadkiem na lepszy model już sklepowy ,no i tak nabyłam drzewko o niebo lepszed83dde03

Moja stara dobra szkatułeczka na pierścionki :

No i miejsce na bransoletki i inne takie

1 Q. Jaką biżuterię lubicie nosić ? Którą nakładacie najczęściej?
2 Q. Jeżeli nie macie takowych skrzyneczek lub szkatułek, jak wygląda miejsce na Waszą cenną biżuterie ?
3 Q.Co myślicie o takich drzewkach na różne drobiazgi ?
4 Q.Czy macie w swoim "zbiorze"coś cennego? Nie chodzi mi o cenę ale wartość sentymentalną ?
Ps. Jestem ciekawa jak wyglądają miejsca gdzie chowacie swoją biżuterię mile widziane fotki d83dde0a
Pozdrawiam d83dde09

Yes,we can!
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  13 maja 2013

Noszę tylko praktycznie srebrną biżuterię. Złota nie lubię, a biżuteria metalowa / posrebrzana jest nietrwała.
Ogólnie biżuterię trzymam w niciarce ;) Przerobiłam ją na potrzeby 'szkatułkowe'. Wnętrze mam (wszystkie ścianki, podstawy) w bordowym welurze.

Podręczną, aktualnie używaną biżuterię trzymam na takim manekinie / stojaku na biżuterię.

razotka
razotka
  13 maja 2013
Piixiie
Piixiie: 1 Q. Jaką biżuterię lubicie nosić ? Którą nakładacie najczęściej? 2 Q. Jeżeli nie macie takowych skrzyneczek lub szkatułek, jak wygląda miejsce na Waszą cenną biżuterie ? 3 Q.Co myślicie o takich drzewkach na różne drobiazgi ? 4 Q.Czy macie w swoim "zbiorze"coś cennego? Nie chodzi mi o cenę ale wartość sentymentalną ? Ps. Jestem ciekawa jak wyglądają miejsca gdzie chowacie swoją biżuterię mile widziane fotki

Złoty pierścionek (prezent z okazji urodzin), zegarek silikonowy z genevy i czasami jakaś bransoletkę (głownie srebrne lub jakieś z przywieszkami itd). Czasami na szyję zakładam srebrny łańcuszek lub złoty z delikatną przywieszką.
2. Kiedyś na lustrze wieszałam ale z biegiem czasu zaopatrzyłam się w pudełeczka, stojaki itd.
3. Drzewka średnio mi się podobają, wolę wieszaki w kształcie lalek



4. Praktycznie do każdej otrzymanej w prezencie biżuterii mam takie podejście :)
Piixiie
Posty: 3283 (po ~73 znaków)
Reputacja: -78 | BluzgometrTM: 56
Piixiie
  13 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: wolę wieszaki w kształcie lalek


no w sumie ładnie wyglądają,często je widziałam w różnych sklepach ale zawsze były tak jakby od niechcenia wykonane
Konto usunięte
Konto usunięte: . Praktycznie do każdej otrzymanej w prezencie biżuterii mam takie podejście


ja mam pierścionek po mojej babci co prawda trzeba go oczyścić i naprawić bo jest pęknięty ale gdybym go zgubiła chyba bym się załamała
drugim -jest pierścionek zaręczynowy d83dde0dco prawda od zawsze pierścionki i naszyjniki jakoś mnie irytowały ale ten noszę prawie cały czas
Yes,we can!
boniwinter
boniwinter
  13 maja 2013
Piixiie
Piixiie: 1 Q. Jaką biżuterię lubicie nosić ? Którą nakładacie najczęściej?

kolczyki...uwielbiam kolczyki i bransoletki wszelkiego rodzaju
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  13 maja 2013
Piixiie
Piixiie: 1 Q. Jaką biżuterię lubicie nosić ? Którą nakładacie najczęściej?


Kolczyki, bransoletki, pierścionki.

Piixiie
Piixiie: 4 Q.Czy macie w swoim "zbiorze"coś cennego? Nie chodzi mi o cenę ale wartość sentymentalną ?


Oczywiście, kilka rzeczy z mojej kolekcji to prezenty, które zawsze będą kojarzyć mi się z osobami od których je dostałam. Prawie to sami faceci, ale bardzo miło ich wspominam.

Piixiie
Piixiie: Ps. Jestem ciekawa jak wyglądają miejsca gdzie chowacie swoją biżuterię mile widziane fotki

Ja mam 3 szkatułki. Dwie większe i jedną drewnianą, na te rzeczy, które zakładam rzadziej.
Jutro coś wrzucę:)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 maja 2013
Piixiie
Piixiie: 1 Q. Jaką biżuterię lubicie nosić ? Którą nakładacie najczęściej? 2 Q. Jeżeli nie macie takowych skrzyneczek lub szkatułek, jak wygląda miejsce na Waszą cenną biżuterie ? 3 Q.Co myślicie o takich drzewkach na różne drobiazgi ? 4 Q.Czy macie w swoim "zbiorze"coś cennego? Nie chodzi mi o cenę ale wartość sentymentalną ?

1. nosze tylko 3 pierścionki - 2 srebrne i jeden złoty
2. mam jakieś stare wiklinowe pudełko, w którym trzymam jakieś stare pierdółki jeszcze z czasów liceum
3. nie podobają mi się wieszaczki i drzewka na biżuterię, wolę gdy takie rzeczy są schowane w jakimś pudełku lub koszyku
4. mam złoty pierścionek, który dostałam od mamy po maturze :) kupiła go przypadkiem będąc w lombardzie za 50zł, jubiler przy czyszczeniu wycenił go na 600zł, więc zrobiła niezły interes :mrgreen: szkoda tylko, że nie da się w nim wymienić cyrkonii, bo już troszkę mi się porysowały :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
w00tjump
w00tjump
  13 maja 2013
Piixiie
Piixiie: 2 Q. Jeżeli nie macie takowych skrzyneczek lub szkatułek, jak wygląda miejsce na Waszą cenną biżuterie ?

mam drewniana szkatulke na srebro, ktore bardzo rzadko nosze. ale w nim i tak miniaturkaa organizera na srubki^^
i ta nieszlachetna tez trzymam w takim organizerze, tylko wiekszym w szufladzie, niektore luzno.

malo eleganckie, ale bardzo praktyczne:mrgreen:
Piixiie
Piixiie: 1 Q. Jaką biżuterię lubicie nosić ? Którą nakładacie najczęściej?


rzadko nosze jakakolwiek bizuterie. kiedys nigdy nie zdejmowalam ulubionego srebrnego pierscionka i naszyjnika, ale jak juz musialam zdejmjowac, to sie odzwyczailam calkiem.
lubie dlugie, 'lancuchowate' naszyjniki. i duze pierscionki. uszu nie mam przebitych, wiec kolczyki odpadaja.
Piixiie
Posty: 3283 (po ~73 znaków)
Reputacja: -78 | BluzgometrTM: 56
Piixiie
  14 maja 2013
Sylvinka
Sylvinka: Ja mam 3 szkatułki. Dwie większe i jedną drewnianą,

Gejszalicious
Gejszalicious: mam jakieś stare wiklinowe pudełko

Konto usunięte
Konto usunięte: drewniana szkatulke na srebro

no ja mam tez szkatułkę ale głównie trzymam tam pierścionki
Konto usunięte
Konto usunięte: miniaturkaa organizera na srubk

mi bardziej przypomina organizer dla wędkarza na haczyki :)
Ale pomysłd83ddc4dprzynajmniejnic nie wypada,nie plącze się i jest na swoim miejscu:) Może i nie eleganckie ale zawsze możesz ozdobić:)
Konto usunięte
Konto usunięte: uszu nie mam przebity

zawsze zostają klipsy:)
Yes,we can!
Piixiie
Posty: 3283 (po ~73 znaków)
Reputacja: -78 | BluzgometrTM: 56
Piixiie
  14 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Ogólnie biżuterię trzymam w niciarce



coś takiego? nawet nie wiedziałam ,że to tak się nazywa d83dde03ale pomysł super :)
Yes,we can!
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  14 maja 2013
Piixiie
Piixiie: coś takiego? nawet nie wiedziałam ,że to tak się nazywa ale pomysł super :)


Dokładnie to :)
Kupiłam na allegro samoprzylepny welur "na metry".
I wykleiłam wszystkie szufladki (podstawy + boki). Wygląda świetnie.

No i cena wykonania o wiele korzystniejsza niż standardowe szkatułki, plus i miejsca jest więcej :)
AvantQueTuDis
AvantQueTuDis
  14 maja 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: I wykleiłam wszystkie szufladki (podstawy + boki).


Mniej więcej tak wygląda wnętrze każdej szufladki:

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  14 maja 2013

Nie noszę biżuterii żadnej, nie lubię. Chociaż kiedyś nosiłam kolczyki, które kochałam i których miałam pewnie ponad 100 par. Niestety się uczuliłam na wszelaki metal, soł te które nadal posiadam (wiekszośc sprezentowałam znajomym) trzymam w takim kuferku drewnianym, który również dostałam w prezencie.

Co do wartości sentymentalnej, to własnie mam kilka par kolczyków, których nigdy nie oddam, mimo iż nosić ich nie będę mogła. Dostałam je od bliskich mi osób, więc niech sobie leżą, miejsca mało zajmują :).

:ziober2:
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 maja 2013
Piixiie
Piixiie: 1 Q. Jaką biżuterię lubicie nosić ? Którą nakładacie najczęściej? 2 Q. Jeżeli nie macie takowych skrzyneczek lub szkatułek, jak wygląda miejsce na Waszą cenną biżuterie ? 3 Q.Co myślicie o takich drzewkach na różne drobiazgi ? 4 Q.Czy macie w swoim "zbiorze"coś cennego? Nie chodzi mi o cenę ale wartość sentymentalną ? Ps. Jestem ciekawa jak wyglądają miejsca gdzie chowacie swoją biżuterię mile widziane fotki Pozdrawiam


1. zawsze mam na sobie kolczyki w uszach (min 4) + kolczyk w pepku, prawie zawsze pozostale 2 kolczyki do uszu + kolczyk w nosie
2. mam szafeczke :woot:

cos takiego, tylko bez przeswitujacych bokow i ciemnobrazowe, ale bransoletki mi sie w niej nie mieszcza, musze cos na nie dokupic :)
mialam kiedys taka laleczke (pokazana przez kogos wyzej) ale mlody mi zepsul (zlamala sie na pol kiedy z polki ja zrzucil), zreszta u mnie ona niepraktyczna byla :)
3. te drzewka wygladaja swietnie xD
4. nie przywiazuje sie do bizuterii :)

tez pozdrawiam :)
3.
razotka
razotka
  14 maja 2013
Piixiie
Piixiie: no w sumie ładnie wyglądają,często je widziałam w różnych sklepach ale zawsze były tak jakby od niechcenia wykonane

Moją dostałam w prezencie i jest idealna :)
Piixiie
Piixiie: ja mam pierścionek po mojej babci co prawda trzeba go oczyścić i naprawić bo jest pęknięty ale gdybym go zgubiła chyba bym się załamała drugim -jest pierścionek zaręczynowy co prawda od zawsze pierścionki i naszyjniki jakoś mnie irytowały ale ten noszę prawie cały czas
Ja generalnie przywiązuję się do rzeczy i ludzi, więc lubię tak nawet z powodów kolekcjonerskich trzymać biżuterię i inne bibeloty :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.