styka51
styka51
  18 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Witam po raz drugi ;)

Znany na całym świecie dom handlowy Debenhams właśnie ujawnił swój katalog na nadchodzący sezon wiosna/lato 2013. Sesja zdjęciowa zaproponowana przez brytyjską markę wywołała wiele kontrowersji, pojawiły się bowiem nie tylko modelki o pełniejszych kształtach i różnych kolorów skóry, ale również niepełnosprawne - bez nogi i ręki.

Chcieliśmy zaprezentować wszystkie rozmiary oraz typy klientów, których bierze pod uwagę Debenhams. Wybrałam modelki, które maja być inspiracją poprzez swoją wyjątkowość. Uwielbiam patrzeć, jak ubrania uzupełniają wygląd oraz osobowość kobiet i mężczyzn. Kocham też sesje zdjęciowe, na których nie fotografuje identycznych, chudych modelek. Uważam, że w mediach powinny się pojawiać modelki o różnych kształtach oraz w różnym wieku. Inaczej moglibyśmy fotografować manekiny - wyjaśniła współtwórczyni sesji Caryn Franklin w rozmowie z BBC.











Q: Podoba się idea? Dlaczego tak/nie?
Znacie inne, podobne akcje?

Pozdrawiam powtórnie, Stycz :ziober2:

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  18 kwietnia 2013

Taka kampania w ogóle nie zachęca mnie do kupna którejś z rzeczy, wręcz odrzuca :)

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Paulinessa
Paulinessa
  18 kwietnia 2013

Niestety, nie podoba mi się taka kampania. Wolę klasyczne modelki.

agoosiaaa
agoosiaaa
  18 kwietnia 2013

Moim zdaniem fajnie, przynajmniej jak ktoś jest większy to może zobaczyć jak coś faktycznie leży na większych rozmiarach (zakładając że graficy nie bawili się za bardzo w psie).

agoosiaaa
agoosiaaa
  18 kwietnia 2013

O nawet nie zauważyłam że jedna modelka nie ma ręki, a druga nogi, dobrze zrobione, skupilam się na tym jak ciuchy leżą xD

pijana
pijana
  19 kwietnia 2013

Jestem za, bo moda jest przecież dla każdego.

styka51
styka51
  19 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem fajnie, przynajmniej jak ktoś jest większy to może zobaczyć jak coś faktycznie leży na większych rozmiarach (zakładając że graficy nie bawili się za bardzo w psie).

Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem za, bo moda jest przecież dla każdego.

Podbijam i też podoba mi się ;)

Irytują mnie zdjęcia z ciuchami z H&M. Na modelce super śliczne, zayebiste, a w sklepie zwykła szmata. To niech zakłądają te ciuchy "prawdziwi" ludzie, żebym widziała jak materiał wygląda..
I zgadzam się z tym:

styka51
styka51: Uważam, że w mediach powinny się pojawiać modelki o różnych kształtach oraz w różnym wieku. Inaczej moglibyśmy fotografować manekiny


Bo taka prawda w sumie.. chyba, że zrobią manekin różnych kształtów i rozmiarów.
Paulinessa
Paulinessa
  19 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem fajnie, przynajmniej jak ktoś jest większy to może zobaczyć jak coś faktycznie leży na większych rozmiarach (zakładając że graficy nie bawili się za bardzo w psie).

styka51
styka51: Bo taka prawda w sumie.. chyba, że zrobią manekin różnych kształtów i rozmiarów.


Coś w tym jest, nawet nie myślałam o tym odpisując na posta :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  19 kwietnia 2013
styka51
styka51: Q: Podoba się idea? Dlaczego tak/nie? Znacie inne, podobne akcje?


Idea sie podoba, widzialam to juz wczesniej.
Podobna akcja - w Szwecji wprowadzili manekiny roznych rozmiarow.
Konto usunięte
Konto usunięte: skupilam się na tym jak ciuchy leżą


Tak jak i ja. Bardzo fajnie dopasowane sa te ciuchy do figury, kazda kobieta jest inna i patrzac na kobiety o roznych budowach ciala moga sobie latwiej wyobrazic, co bedzie na nich fajnie lezec. Przeciez moda nie ogranicza sie tylko do chudych i grubych. Wieksze piersi tak samo powinny byc inaczej eksponowane niz plaskie klatki.
Z kolei niepelnosprawne fizycznie kobiety zostaly pokazane chyba tylko po to, by zyskac poparcie wsrod tej grupy konsumentow. Tak zwane diversity. Popieram.
styka51
styka51: chyba, że zrobią manekin różnych kształtów i rozmiarów

Tak jak zrobili w Szwecji :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

styka51
styka51
  20 kwietnia 2013
massacre
massacre: Podobna akcja - w Szwecji wprowadzili manekiny roznych rozmiarow.


O właśnie! Zupełnie o tym zapomniałam, choć słyszałam ;)

massacre
massacre: Bardzo fajnie dopasowane sa te ciuchy do figury, kazda kobieta jest inna i patrzac na kobiety o roznych budowach ciala moga sobie latwiej wyobrazic, co bedzie na nich fajnie lezec. Przeciez moda nie ogranicza sie tylko do chudych i grubych. Wieksze piersi tak samo powinny byc inaczej eksponowane niz plaskie klatki.


Bardzo ładnie to napisałaś massacro ;)
mmaryja
mmaryja
  20 kwietnia 2013
styka51
styka51: Podoba się idea? Dlaczego tak/nie?

podoba. dlaczego? bo to takie ludzkie.
zupełnie nie rozumiem i mam nadzieję, że nigdy w życiu nie będę miała styczności z ludźmi których 'odrzuca' brak ręki/nogi czy czegokolwiek.

swoją drogą, ostatnio mój mąż biegł w półmaratonie i jednym z uczestników był niewidomy mężczyzna który dodatkowo nie miał prawej ręki. dobiegł do mety. tacy ludzie mają w sobie ogromną siłę i warto ich pokazywać.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: swoją drogą, ostatnio mój mąż biegł w półmaratonie i jednym z uczestników był niewidomy mężczyzna który dodatkowo nie miał prawej ręki. dobiegł do mety. tacy ludzie mają w sobie ogromną siłę i warto ich pokazywać


U mnie na silowni, na basenie jest koles z proteza nogi, zdejmuje ja przed wejsciem do basenu. Ma niesamowity czas. Zawsze.
Konto usunięte
Konto usunięte: ludźmi których 'odrzuca' brak ręki/nogi czy czegokolwiek


Mysle, ze tego typu akcje sa wlasnie przede wszystkim skierowane do tego typu ludzi, zeby sie wlasnie przyzwyczaili do widoku do tej pory niecodziennego.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  20 kwietnia 2013
massacre
massacre: Mysle, ze tego typu akcje sa wlasnie przede wszystkim skierowane do tego typu ludzi, zeby sie wlasnie przyzwyczaili do widoku do tej pory niecodziennego.

a ja myślę, że to nie wystarczy. bo jeżeli człowiek jest już dorosły, powiedzmy tak granicznie, że ma skończone te 18 lat to trochę za późno na przyzwyczajanie do tego, że są różni ludzie, a niepełnosprawni są tacy sami jak każdy inny, a jak widać czasami mają więcej do pokazania coś więcej niż ktoś 'sprawny' fizycznie.
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  20 kwietnia 2013

Bardzo podoba mi się ta idea, ponieważ ludzie grubsi, niepełnosprawni istnieją i w końcu ktoś o nich pomyślał.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  22 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja myślę, że to nie wystarczy. bo jeżeli człowiek jest już dorosły, powiedzmy tak granicznie, że ma skończone te 18 lat to trochę za późno na przyzwyczajanie do tego, że są różni ludzie, a niepełnosprawni są tacy sami jak każdy inny, a jak widać czasami mają więcej do pokazania coś więcej niż ktoś 'sprawny' fizycznie


Nie wiem czy za pozno... Oczywiscie, najlepiej jest gdy widzi sie roznorodnosc na codzien od dziecka, wiec warto spojrzec na to z tej strony, ze nawet jesli dorosli sie nie przyzwyczaja, to juz ich dzieci tak.
Daleko nie patrzac, widac kontrowersje w bialej Polsce na temat ludzi kolorowych. Nadal, choc juz sa z dnia na dzien coraz mniejsze.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.