Paulinessa
Paulinessa
  4 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Hej! ;*

Z każdej strony docierają do nas komunikaty o tym, co z czym w zakresie stylizacji można łączyć, a co się wyklucza, w co powinniśmy się ubierać, a w co nie. Wydaje nam się jednak, że nie wszystkich zasad trzeba się trzymać.

żródło: snobka.pl

Peep toe + rajstopy lub skarpetki



Nie raz z chęcią założyłybyśmy buty z odkrytym palcem, ale niekoniecznie na gołe nogi. W tej sytuacji śmiało zakładamy rajstopy. Udana stylizacja polega na tym, aby dopasować je pod względem wzorów (najbezpieczniejsze jest połączenie butów Peep Toe z gładkimi rajstopami). Drugi zaś wskazuje na rajstopy lub skarpetki bezszwowe lub z bardzo cienkimi szwami na palcach.

Idealne paznokcie



Owszem, jeśli pracujesz w biurze, czy też masz kontakt z klientami, wypadałoby, aby Twoje paznokcie były nienagannie zadbane/pomalowane – to, jak nas widzą inni, wpływa na kreowanie w ich oczach naszego ogólnego wizerunku. Nic wielkiego jednak się nie stanie, jeśli na zajęcia lub na spotkanie z przyjaciółkami wybierzesz się z odpryśniętym lakierem do paznokci. Nie chowaj dłoni, nie krępuj się – trochę więcej luzu. Pomyśl, że abstrakcyjne wzorki są trendy.

Spódniczka mini



Krótkie spódniczki nie są zarezerwowane tylko dla bardzo młodych dziewczyn, choć panuje ogólne przekonanie, że paniom w pewnym wieku „już nie wypada”. Atrakcyjna czterdziestka z fantastycznymi nogami powinna się nimi pochwalić, wybierając spódniczki czy sukienki o długości mini. Warto tylko pamiętać, by nie paradować w zbyt krótkich – zasada ta dotyczy jednak wszystkich bez względu na wiek.

Czerwona szminka



Niezależnie od trendów stosowana jest najczęściej wieczorową porą lub na specjalne okazje. Szkoda, bo zwraca uwagę i dodaje charakteru. Jeśli lubisz wyraziste usta, eksponuj to każdego dnia, od rana. Ciemniejsze barwy faktycznie zostaw na wieczór.

Większe rozmiary



Kilka kilogramów więcej niż norma przewiduje nie przeszkadza w tym, by eksponować pewne partie swojego ciała. Mowa jest oczywiście o atutach, np. piękny dekolt i długie nogi. Moda to zabawa. Nie chowaj się pod luźnymi, zbyt obszernymi ubraniami

Idealnie dopasowane akcesoria



Lata 50. za nami, dlatego akcesoria nie muszą już być idealnie dopasowane. Powszechnie znana opinia mówiąca o tym, że buty i torebka powinny być w tym samym lub zbliżonym kolorze, jest już nieaktualna.

Czerwony nie dla rudzielca



Długo trwało przekonanie, ze ruda osoba w ogóle powinna unikać czerwonych ubrań i szminek. Wystarczy jednak przecież wybrać odpowiednie odcienie – i szałowy efekt gotowy.

Co sądzicie o powyższych zasadach, które nie powinny wcale obowiązywać (według snobka.pl)?

Na wstępie powiem tylko, że zgadzam się w 100 % z tym, że twarda zasada buty + torebka = jeden kolor itp kompletnie odpada, chociaż dalej często to spotykam...

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  4 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Czerwona szminka

Już mi się znudziła czerwień na ustach co drugiej dziewczyny na imprezie. Malują nawet jeśli nie pasuje.. :)
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
kasey00
kasey00
  4 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Peep toe + rajstopy lub skarpetki

nie lubię tego połączenia, kojarzy mi się z wsianami które nawet do sandałów zakładają rajstopy ;/

Konto usunięte
Konto usunięte: Idealne paznokcie

niewielki odprysk da się znieść ale gdy lakier znajduje się na połowie paznokcia- masakra
Konto usunięte
Konto usunięte: Spódniczka mini
zgadzam się ze snobką, pani po 40 z ładnymi nogami niech nosi mini jeżeli ma ochotę
Konto usunięte
Konto usunięte: Czerwona szminka

czerwone usta na dzień, why not :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Większe rozmiary

panie noszące większe rozmiary lubią się ukrywać w workach- błąd.
Konto usunięte
Konto usunięte: Idealnie dopasowane akcesoria

często teraz latam w beżowych botkach i torebce w podobnym odcieniu i czuję się dziwnie bo pierwszy raz zdarzyło mi się dopasować akcesoria :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: Czerwony nie dla rudzielca

mam rude włosy i kiepsko wyglądam w czerwonych ubraniach, natomiast szminka jak najbardziej na tak :)

PS. apropo pierwszego podpunktu trafiłam na taki wynalazek w google:


nie wiedziałam że coś takiego istnieje :O
marta0859
marta0859
  4 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Peep toe + rajstopy lub skarpetki


jestem na nie
Konto usunięte
Konto usunięte: Owszem, jeśli pracujesz w biurze, czy też masz kontakt z klientami, wypadałoby, aby Twoje paznokcie były nienagannie zadbane/pomalowane – to, jak nas widzą inni, wpływa na kreowanie w ich oczach naszego ogólnego wizerunku. Nic wielkiego jednak się nie stanie, jeśli na zajęcia lub na spotkanie z przyjaciółkami wybierzesz się z odpryśniętym lakierem do paznokci. Nie chowaj dłoni, nie krępuj się – trochę więcej luzu. Pomyśl, że abstrakcyjne wzorki są trendy.


też na nie, jak ktoś ma zamiar nosić odpryśnięte paznokcie to niech lepiej sobie daruje malowanie
Konto usunięte
Konto usunięte: Krótkie spódniczki nie są zarezerwowane tylko dla bardzo młodych dziewczyn, choć panuje ogólne przekonanie, że paniom w pewnym wieku „już nie wypada”. Atrakcyjna czterdziestka z fantastycznymi nogami powinna się nimi pochwalić, wybierając spódniczki czy sukienki o długości mini. Warto tylko pamiętać, by nie paradować w zbyt krótkich – zasada ta dotyczy jednak wszystkich bez względu na wiek.


jestem na tak :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Niezależnie od trendów stosowana jest najczęściej wieczorową porą lub na specjalne okazje. Szkoda, bo zwraca uwagę i dodaje charakteru. Jeśli lubisz wyraziste usta, eksponuj to każdego dnia, od rana. Ciemniejsze barwy faktycznie zostaw na wieczór.


czerwona szminka nie tyle na specjalne okazje, ale jak dla mnie, powinny się nią malować tylko te dziewczyny, którym faktycznie pasuje, bo większość wygląda tandetnie.
Konto usunięte
Konto usunięte: Kilka kilogramów więcej niż norma przewiduje nie przeszkadza w tym, by eksponować pewne partie swojego ciała. Mowa jest oczywiście o atutach, np. piękny dekolt i długie nogi. Moda to zabawa. Nie chowaj się pod luźnymi, zbyt obszernymi ubraniami


jestem na tak, nie ma nic gorszego, niż kobiety w workowatych, niedopasowanych ciuchach. chyba, że ktoś jest absolutnym morświnem, wtedy faktycznie powinien się chować.
Konto usunięte
Konto usunięte: Długo trwało przekonanie, ze ruda osoba w ogóle powinna unikać czerwonych ubrań i szminek. Wystarczy jednak przecież wybrać odpowiednie odcienie – i szałowy efekt gotowy.


nie rozumiem.. niezależnie od koloru włosów czerwony może komuś pasować albo nie.
Konto usunięte
Konto usunięte: ata 50. za nami, dlatego akcesoria nie muszą już być idealnie dopasowane. Powszechnie znana opinia mówiąca o tym, że buty i torebka powinny być w tym samym lub zbliżonym kolorze, jest już nieaktualna.


podbijam
to mi się akurat podoba. ostatnio koleżanka panikowała, że nie pójdzie na imprezę na którą zostanie zaproszona, bo ma żółtą torebkę, a, OLABOGA, zielony lakier na paznokciach :zonk: jakby faktycznie jeszcze coś sobą reprezentowała, a tak to wątpię, że ktoś by zwrócił uwagę na ten jakże wielki MANKAMENT w jej wieczorowym dizajnie. w ogóle to zawsze mnie denerwowało dobieranie wszystkiego pod kolor.
styka51
styka51
  5 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Peep toe + rajstopy lub skarpetki


Rejczel nie...
Konto usunięte
Konto usunięte: Idealne paznokcie

Oczywiście,że naturalne. Wczoraj nawet w szkole mi poodpryskiwał lakier, to kupiłam sobie zmywacz i malowałam od nowa :lol:
Konto usunięte
Konto usunięte: Spódniczka mini

Teraz rzadko noszę, a co będzie po 40..:lol:
Konto usunięte
Konto usunięte: Czerwona szminka

Wczoraj miałam burgund na ustach.
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie chowaj się pod luźnymi, zbyt obszernymi ubraniami

Łatwo powiedzieć :ninja:
Konto usunięte
Konto usunięte: Idealnie dopasowane akcesoria

Nie mam tylu akcesoriów, by je dobierac;p
Paulinessa
Paulinessa
  5 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: zgadzam się ze snobką, pani po 40 z ładnymi nogami niech nosi mini jeżeli ma ochotę


Dokładnie :Tak:

styka51
styka51: Teraz rzadko noszę, a co będzie po 40..


Ja sobie nie wyobrażam zrezygnowania z mini, nigdy :rotfl: najdłuższą spódnicę mam do kolan, a spodnie w ciągu ostatniego pół roku (mimo że to zima) miałam na sobie tylko kilka razy xD

Konto usunięte
Konto usunięte: nie wiedziałam że coś takiego istnieje :O


Też jeszcze czegoś takiego nie widziałam, ale przyznam - ciekawe :D

styka51
styka51: Nie mam tylu akcesoriów, by je dobierac;p


Najlepsza odpowiedź :rotfl:

:)

Sylvinka
Sylvinka: Już mi się znudziła czerwień na ustach co drugiej dziewczyny na imprezie. Malują nawet jeśli nie pasuje.. :)

styka51
styka51: Wczoraj miałam burgund na ustach.


Ja już nie tykam takich kolorów. Ze 4 lata temu dostałam czerwoną (krwistą) szminkę Revlon i owszem, wtedy się nią czasem malowałam - miałam ciemne włosy i podobało mi się to. Teraz nawet nie próbowałam :)
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  5 kwietnia 2013

Mi się bardzo nie podobają skarpetki do butów z odkrytymi palcami ani u kobiet ani u panów :D
Pamiętnik z wakacji i słynny Marcinek xD kojarzycie odcinek?

Lakier do paznokci - hymm jak na 1 palcu można przeżyć, gorzej jak sie trafi na bubel i więcej odpryśnie. Wtedy najlepiej wyskoczyć do 1 lepszego kiosku i go zmyć.

Mini - dla wszystkich pań, niezależnie od wieku, ważne żeby: były zgrabne, wydepilowane :P i bez pomarańczowej skórki. Nie mam też nic przeciwko osobom, która mają jakieś nieduże blizny, dlaczego mają niby zakrywać nogi jeśli są ładne.

Czerwona szminka - jest śliczna :) Jak ktoś ma piękny uśmiech to niech sobie nie żałuje.

Większe rozmiary - ładny dekolt, dopasowane spodnie, odkryte nóżki, dlaczego nie. Aby z umiarem.
a propo kg, bardzo podobają mi sie reklamy Dove z niechudymi modelkami :)

dwa ostatnie - obalone

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  5 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Drugi zaś wskazuje na rajstopy lub skarpetki bezszwowe lub z bardzo cienkimi szwami na palcach

nigdy. podoba mi sie tylko u dziewczyn mlodych o figurach modelek, czyli o bardzo dlugich szczuplych nogach. wiec dla wiekszosci odpada xD
Konto usunięte
Konto usunięte: Owszem, jeśli pracujesz w biurze

i tu jest wlasnie moja zmora... musze malowac paznokcie codziennie lub minimum musze miec je wypolerowane :/
Konto usunięte
Konto usunięte: Krótkie spódniczki nie są zarezerwowane tylko dla bardzo młodych dziewczyn, choć panuje ogólne przekonanie, że paniom w pewnym wieku „już nie wypada”. Atrakcyjna czterdziestka z fantastycznymi nogami powinna się nimi pochwalić


Na szczescie nie mam nog do mini, wiec dylemat wieku w moim przypadku nie wchodzi w gre :rotfl:
ale szorty latem nosze, bo o ile umiesnione uda wygladaja masywnie w mini to wygladaja bardzo apetycznie w szortach (nie wiem dlaczego, ale tak wlasnie sie czuje)
Konto usunięte
Konto usunięte: Powszechnie znana opinia mówiąca o tym, że buty i torebka powinny być w tym samym lub zbliżonym kolorze, jest już nieaktualna

faktycznie - lata 50-te :Ziober2:
tak jak kolor ust do koloru paznokci... :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  7 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Peep toe + rajstopy lub skarpetki

opcja według mnie zarezerwowana raczej na wybieg, na co dzień raczej się nie nadaje :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Idealne paznokcie

uważam, że dobrze pomalowane paznokcie należy mieć bez względu na sytuacje w jakiej się znajdujemy (praca, kino, impreza, zakupy itp itd) wygląd dłoni i paznokci dużo mówi o człowieku i o jego stosunku do dbania o siebie, obdrapane i odpryśnięte paznokcie wyglądają obleśnie, a jeśli nie mamy czasu na przemalowanie paznokci to lepiej zostawić je niepomalowane niż obdrapane
Konto usunięte
Konto usunięte: Spódniczka mini

jestem na tak, pod warunkiem, że długość, krój i materiał są dostosowane do wieku, figury i wyglądu kobiety, która nosi ową spódniczkę :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Czerwona szminka

jestem na tak o ile z czerwonymi ustami nie chodzą na co dzień gimnazjalistki :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Idealnie dopasowane akcesoria

co prawda nie jestem ścisłym wyznawcą tej zasady, ale wole, żeby dodatki do siebie pasowały :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Czerwony nie dla rudzielca

niektóre rude kobiety bardzo dobrze wyglądają w czerwieni czy to na ustach czy w czerwonej odzieży :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  7 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: które nie powinny wcale obowiązywa


zdecydowaie te skarpety czy rajstopy sa dla mnie odtraszajace...
troche czasy dziecinstwa - 2 moze 3 lat mi sie przypominaja... :P
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
JuIia
JuIia
  8 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Co sądzicie o powyższych zasadach, które nie powinny wcale obowiązywać (według snobka.pl)?

Konto usunięte
Konto usunięte: ze ruda osoba w ogóle powinna unikać czerwonych ubrań i szminek.

Uwielbiam czerwony i zawsze mam cos na sobie w tym kolorze. Poza tym rudym naprawdę ładnie w tym kolorze, nie wiem cóż to za brednie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.