ZajetyLogin
ZajetyLogin
  3 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Witam.
Po świętach zmagam się z problemem strasznie suchych dłoni.
Próbowałam papki z mączki jęczmiennej, różnych kremów, wazeliny... Nic nie pomaga, a łapki szczypią.
Poradzicie coś?

I jeszcze jedno zapytanie.
Orientuje się ktoś może, czy jest możliwość zakupienia gdzieś, gdziekolwiek pasków silikonowych takich jakie są przy sukienkach bez ramiączek?
Posiadam taką bez tego ustrojstwa no i niestety muszę z nią walczyć :ninja:.

marta0859
marta0859
  3 kwietnia 2013
ZajetyLogin
ZajetyLogin: Witam. Po świętach zmagam się z problemem strasznie suchych dłoni. Próbowałam papki z mączki jęczmiennej, różnych kremów, wazeliny... Nic nie pomaga, a łapki szczypią. Poradzicie coś?


ostatnio mam ten sam problem. używam na noc olejku arganowego +grubą warstwę maści z witaminą A. no i nie zapominaj o rękawiczkach przy tej cudownej pogodzie.
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  3 kwietnia 2013
ZajetyLogin
ZajetyLogin: Poradzicie coś?



mi pomaga zawsze ten krem, jest bardzo tłusty i dobrze działa, ale trzeba go regularnie używać ;)
ZajetyLogin
ZajetyLogin: Orientuje się ktoś może, czy jest możliwość zakupienia gdzieś, gdziekolwiek pasków silikonowych takich jakie są przy sukienkach bez ramiączek?

w każdej pasmanterii
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  4 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
ZajetyLogin
ZajetyLogin: Poradzicie coś?


Jest trochę "tępy" przy smarowaniu, ale kilka razy na noc dokładnie wypacykować każdy skrawek dłoni i łapy jak pupa niemowlaka. Przy aplikacji może szczypać mocniej, ale warto wytrzymać, bo ulga jest szybka i trwała. Baaardzo wydajny. Wersję "czerwoną" j/w również podbijam. ;)

Lepiej się rozprowadza niż Neutrogena, ale i (dla mnie) gorzej śmierdzi. Szybko działa, dłonie pozostawia gładkie i miękkie, jednak nie pobija kremu j/w. Dobry do smarowania "przy okazji"; powinien być teraz w niezłych promocjach.
ZajetyLogin
ZajetyLogin: I jeszcze jedno zapytanie.


Pasmanteria. Jeżeli nie masz w domu kogoś, kto szyje, zanieś kieckę do krawcowej - znajdzie pasek za Ciebie i wszyje/przyklei/wplecie go. ;)
Paulinessa
Paulinessa
  4 kwietnia 2013
ZajetyLogin
ZajetyLogin: Orientuje się ktoś może, czy jest możliwość zakupienia gdzieś, gdziekolwiek pasków silikonowych takich jakie są przy sukienkach bez ramiączek?


Paski silikonowe przy stanikach/sukienkach to obciach jakich mało/wiele.
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  4 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Paski silikonowe przy stanikach/sukienkach to obciach jakich mało/wiele.


Podbijam. :tak:

Chociaż ja zrozumiałam, że założycielce tematu chodzi o takie, które są naszyte od środka sukienki bez ramiączek, przy samej krawędzi u góry, jednak nie "wygladają" na zewnątrz. Przyklejają się do ciała i sukienka nie zjeżdża. Ale może źle myślę... :P
Paulinessa
Paulinessa
  4 kwietnia 2013
Kiniowska
Kiniowska: Chociaż ja zrozumiałam, że założycielce tematu chodzi o takie, które są naszyte od środka sukienki bez ramiączek, przy samej krawędzi u góry, jednak nie "wygladają" na zewnątrz. Przyklejają się do ciała i sukienka nie zjeżdża. Ale może źle myślę... :P


A, to w takim razie co innego :)
Sztajmex
Sztajmex
  4 kwietnia 2013
ZajetyLogin
ZajetyLogin: Próbowałam papki z mączki jęczmiennej, różnych kremów, wazeliny... Nic nie pomaga, a łapki szczypią.


Neutrogena polecana wyżej - okej. Perfecta - do dupy, jeśli dłonie już są mega zniszczone - tak samo nie rozumiem tego napisu -20 :D, że niby co? przeciwko odmrożeniom? Czy jest tak tłusty, że tworzy rękawicę na powierzchni skóry? ;>. Ja patrzę zapewne pod troszkę innym kątem na stwierdzenie "dłonie zniszczone". Pisałem całkiem niedawno o sztyfcie Climb On Bar, który niedawno kupiłem, pachnie nieładnie..bym powiedział nawet - śmierdzi! Ale jest cholernie skuteczny na dłonie zniszczone pracą. Zamówiłem i dla znajomych, i dla siebie, wszyscy mega zadowoleni :). Aha, konsystencja sztyftu - co zresztą producent podaje na opakowaniu.
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  4 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Perfecta - do dupy, jeśli dłonie już są mega zniszczone


Owszem, do dupy, dlatego dopisałam że dobry do smarowania "przy okazji". :) Nie pomoże tak jak Neutrogena - w kwestii tego typu pomocy zatrzymałam się tutaj, bo w 100% moje oczekiwania są spełnione.
Konto usunięte
Konto usunięte: tak samo nie rozumiem tego napisu -20 :D, że niby co? przeciwko odmrożeniom? Czy jest tak tłusty, że tworzy rękawicę na powierzchni skóry? ;>


Nie tworzy. :rotfl: Jedynie łapska są delikatniejsze po posmarowaniu. A napisu też nie kumam. ;)
Sztajmex
Sztajmex
  4 kwietnia 2013
Kiniowska
Kiniowska: Owszem, do dupy, dlatego dopisałam że dobry do smarowania "przy okazji". :) Nie pomoże tak jak Neutrogena - w kwestii tego typu pomocy zatrzymałam się tutaj, bo w 100% moje oczekiwania są spełnione.


Jasne :), ja się tak tylko przyczepiłem, jak zawsze zresztą, bo pamiętam ten krem właśnie z wypadu w góry - bo niby miał być taki fajny - a okazało się, że równie dobrze mogłem się smarować stopioną świeczką parafinową ;-). Generalnie jeżeli decydujemy się już na krem z filtrem 'zimowy', to warto zainwestować, w np.:

Lub:
(Ten w sumie też polecam na zniszczone dłonie).
A do mordeczki:
.
Ale to już oczywiście tylko dygresja, bo temat dotyczy zniszczonych rąk.
Czyli propozycja ode mnie to raz jeszcze, na mocno mocno zniszczone dłonie:
.
ZajetyLogin
ZajetyLogin
  4 kwietnia 2013
Kiniowska
Kiniowska: Chociaż ja zrozumiałam, że założycielce tematu chodzi o takie, które są naszyte od środka sukienki bez ramiączek, przy samej krawędzi u góry, jednak nie "wygladają" na zewnątrz. Przyklejają się do ciała i sukienka nie zjeżdża. Ale może źle myślę... :P

tak, dokładnie o to mi chodzi. i tu pojawia się pytanie czy nadal mogę dostać takie w pasmanterii?
Paulinessa
Paulinessa
  5 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Pisałem całkiem niedawno o sztyfcie Climb On Bar, który niedawno kupiłem, pachnie nieładnie..bym powiedział nawet - śmierdzi! Ale jest cholernie skuteczny na dłonie zniszczone pracą. Zamówiłem i dla znajomych, i dla siebie, wszyscy mega zadowoleni :). Aha, konsystencja sztyftu - co zresztą producent podaje na opakowaniu.


To cieszę się, że jednak wybór był dobry! I tak jak podejrzewałam: działa, ale inne aspekty są mniej korzystne :mrgreen:
Paulinessa
Paulinessa
  5 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: A do mordeczki:

Ja tego używam praktycznie codziennie od prawie roku :)
Sztajmex
Sztajmex
  6 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: To cieszę się, że jednak wybór był dobry! I tak jak podejrzewałam: działa, ale inne aspekty są mniej korzystne

No wybór świetny - gdyby jeszcze nie "pachniał"... zakładem pogrzebowym.:ziober2:.
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tego używam praktycznie codziennie od prawie roku :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tego używam praktycznie codziennie od prawie roku :)

Super sprawa, o połowę tańszy od La Roche, może spróbuję, choć używam tylko na łodzi i na śniegu, przeciwko promieniom odbitym :).
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  7 kwietnia 2013

jeśli chodzi o kremy do rąk to polecam czerwony z biedronki :) co prawda cudów nie czyni i okien nie myje, ale jest bardzo dobry :)
[jpg]http://i2.pinger.pl/pgr40/2988289f0003a49550f024d9/P1040808.JPG[/jpg]

a jeśli chodzi o neutrogenę to stanowczo nie polecam kremu do rąk:
[jpg]http://www.neutrogena.se/sites/neutrogena.se/files/imagecache/Auto-resize-Product-Detail-Page-Display-Image/products/fast_absorbing_hand_cream%20copy.png[/jpg]
kupno tego produktu to wyrzucenie pieniędzy w błoto :(,
innych kremów do rąk tej firmy nie stosowałam, więc nie wiem jak działają, ale ten powyższy nie robił z dłońmi nic mimo regularnego stosowania

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.