Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 320
Kiniowska
  24 marca 2013 (pierwszy post)




Który z nich? A może macie swoje typy?
Problem - bardzo, bardzo sucha skóra. Okropne uczucie ściągnięcia, szorstkość, czasami nawet swędzenie. Czerwony Garnier (1. zdj) mam na wykończeniu i szczerze mówiąc, nie widać efektów na dłuższą metę - ulga jest tylko wtedy, gdy się posmaruję. Tak kiepsko chyba jeszcze nie było. :( Zazwyczaj jak używałam go regularnie, to po kilku dniach była poprawa, a teraz nie dzieje się nic. A może oprócz balsamu proponujecie coś jeszcze?
Z góry dziękuję za rady. :*
Paulinessa
Paulinessa
  25 marca 2013
Kiniowska
Kiniowska: Już czuję ten rumiankowy zapach. :) Nie zostawia tłustego filmu? Nie robi plam na ubraniach? Kiedyś wystarczało mi smarowanie na noc, teraz jest tak kiepsko że muszę i na dzień nałożyć warstwę, dlatego pytam. Cenę ma bardzo przyjemną i mnóstwo przychylnych opinii, ale jednak to oliwka.


Nie próbowałam na dzień, ale nie sądzę, żeby to było dobre rozwiązanie... lekki film może zostawić i dopóki się dobrze nie wchłonie może tłuścić ubranie, ale w zasadzie lepiej jej używać na wilgotną skórę. Także to opcja na wieczór ;)
mmaryja
mmaryja
  25 marca 2013

ja tylko od siebie mogę dodać, że oliwki nie nadają się do realnie suchej skóry bo ją tylko natłuszczają(sam naskórek), nie nawilżają, a na dłuższą metę wręcz wysuszają. skóra jest fajna w dotyku, ale na tym się kończą zalety bo później ciężko jest przywrócić jej nawilżenie i warstwę lipidów.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: krem do ciała vichy nutriextra


zapisalam sobie do wyprobowania :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013

Wlasnie sprawdzilam dwie strony, ktore maja najwiekszy wybor produktow Vichy - strone Vichy uk i eChemist, w jednym i drugim z Nutriextra jest tylko krem do rak :and:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  26 marca 2013

To ja polece coś o dobrym składzie: MediDerm (500ml koło 19zł albo 1l z pomką 32? jakoś tak).
Bardzo dobrze nawilża. Kupuje dla swoich alergików, ale sama też używam i szczerze polecam.

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Paulinessa
Paulinessa
  26 marca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ja tylko od siebie mogę dodać, że oliwki nie nadają się do realnie suchej skóry bo ją tylko natłuszczają(sam naskórek), nie nawilżają, a na dłuższą metę wręcz wysuszają. skóra jest fajna w dotyku, ale na tym się kończą zalety bo później ciężko jest przywrócić jej nawilżenie i warstwę lipidów.


Zgodziłabym się. jeśli mowa o większości oliwek, które zawierają parafinę jako główny, bazowy składnik - ona rzeczywiście daje tylko efekt natłuszczenia, a potem może wysuszać nawet. Ale ta oliwka jest zupełnie inna składowo. W każdym razie, używam jej już od długiego czasu i jestem bardzo zadowolona :)
mmaryja
mmaryja
  26 marca 2013

kurcze, widzisz. ja mam suchą skórę i na moją skórę nawet czysty olej działa wysuszająco:and: już mi ręce opadają do ziemi

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 320
Kiniowska
  26 marca 2013
massacre
massacre: Ja mam problem z nogami, zazwyczaj w okresie zimowym (zwlaszcza kolana, po kapieli sa jak papier scierny)
Mam ten sam problem. :tak: Dodatkowo łokcie - udręka, jak założyłam T-shirt i sweterek na wierzch. Drapało, zaczepiało o materiał... okropne uczucie. Teraz traktuję je na wieczór kremem do rąk z Neutrogeny i są gładkie, miękkie. :)
massacre
massacre: plyn do kapieli Korres
massacre
massacre: Sai Sei Mineral Deep Moisturiser
massacre
massacre: Biotherm Beurre Corporel Maslo do ciala
massacre
massacre: Masla do ciala z Body Shop
massacre
massacre: Ziaja
massacre
massacre: Vaseline
Wierzę, że są dobre, ale nawet o nie nie pytam - weszłam dzisiaj z ciekawości do pierwszej lepszej większej apteki i zapytałam o krem z Vichy, który poleciła Mmaryjka. Baba popatrzyła na mnie, jakbym pytała co zamierza podać na obiad z marsjańską rodziną, w najbliższy piątek... :rotfl: No, może z wyjątkiem Ziajki, bo widziałam produkty Sopot SPA.
styka51
styka51: super jest ;)
J/w. U mnie tylko wrony zawracają, dostawcy z takimi kosmetykami boją się tu przyjeżdżać. :rotfl:
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie próbowałam na dzień, ale nie sądzę, żeby to było dobre rozwiązanie... lekki film może zostawić i dopóki się dobrze nie wchłonie może tłuścić ubranie, ale w zasadzie lepiej jej używać na wilgotną skórę. Także to opcja na wieczór ;)


I to jest minus, bo zależy mi na "niebrudzeniu".
massacre
massacre: Wlasnie sprawdzilam dwie strony, ktore maja najwiekszy wybor produktow Vichy - strone Vichy uk i eChemist, w jednym i drugim z Nutriextra jest tylko krem do rak


No to ja się wcale nie dziwię, że farmaceutka spojrzała na mnie jak na wariata. :D
Ela
Ela: To ja polece coś o dobrym składzie: MediDerm (500ml koło 19zł albo 1l z pomką 32? jakoś tak). Bardzo dobrze nawilża. Kupuje dla swoich alergików, ale sama też używam i szczerze polecam.


To coś aptecznego czy osiągalne w zwykłej, sieciowej drogerii?

Poza tym, kupiłam już intensywnie regenerującą emulsję do ciała z Neutrogeny - w Rossmannie, 400ml było za 19,99zł. :) Nie wiem do kiedy trwa promocja, ale przecenione widziałam tylko pojemności 400ml. Kierowałam się tym, że jestem niesamowicie zadowolona z kremu do rąk - oby i emulsja się sprawdziła.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013
Kiniowska
Kiniowska: i zapytałam o krem z Vichy, który poleciła Mmaryjka


:rotfl:
no to widzisz, nawet na brytyjskiej stronie Vichy go nie ma :and:
Kiniowska
Kiniowska: No to ja się wcale nie dziwię, że farmaceutka spojrzała na mnie jak na wariata


no wlasnie :ziober2:
Gdzie Maryjka sie zaopatrujesz?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013
Kiniowska
Kiniowska: Dodatkowo łokcie - udręka


a tu to mam problem tylko z jednym lokciem - lewym... nie wiedziec czemu... pewnie na lewym sie czesciej podpieram :crylol:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

pijana
pijana
  26 marca 2013
massacre
massacre: Gdzie Maryjka sie zaopatrujesz?

U nas widzę ten balsam w prawie każdej aptece ;x Wg mnie ma świetny zapach i nawilża naprawdę bosko, więc podbijam Maryjkę.
massacre
massacre: a tu to mam problem tylko z jednym lokciem - lewym... nie wiedziec czemu... pewnie na lewym sie czesciej podpieram

Mam to samo xD
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 320
Kiniowska
  26 marca 2013
massacre
massacre: no to widzisz, nawet na brytyjskiej stronie Vichy go nie ma


Ciekawych mam "sprzedawców" u siebie, ciekawych... wyszukać w internecie kosmetyk i zrobić rundkę. Niezły ubaw. :D
massacre
massacre: a tu to mam problem tylko z jednym lokciem - lewym... nie wiedziec czemu... pewnie na lewym sie czesciej podpieram


Konto usunięte
Konto usunięte: Mam to samo xD


Nie mówcie, że tylko ja jedna śmigam z dwoma "suchymi" łokciami... :rotfl:
Konto usunięte
Konto usunięte: U nas widzę ten balsam w prawie każdej aptece ;x Wg mnie ma świetny zapach i nawilża naprawdę bosko, więc podbijam Maryjkę.


Ode mnie jest niedaleko na Ukrainę, może to ma jakiś wpływ... :lol2:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 marca 2013

Ej... Ja mam do Paryża 2h pociągiem, a u mnie Vichy taki wybrak, że o! Ukraina nie ma nic do tego :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  27 marca 2013
Kiniowska
Kiniowska: To coś aptecznego czy osiągalne w zwykłej, sieciowej drogerii?

Tylko w aptece, ale nie martw się, można łatwo dostać. Zobacz np. na doz.pl, czy mają Twoją aptekę na liście.
Wtedy zamówisz przez stronę a odbierzesz z apteki.

Są też inne firmy np. oillan, emolium, ale cenowo wychodzą drożej.

Aha i Ziaja teraz wydała nową linię kosmetyków [dostępna będzie w aptekach], ale nie miałam jeszcze okazji sie z nią zapoznać.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
mmaryja
mmaryja
  27 marca 2013
massacre
massacre: Gdzie Maryjka sie zaopatrujesz?

w aptece, jest w prawie każdej w której są kosmetyki vichy.
jest zajebiście wydajny, mi opakowanie 400ml starczyło na rok! przy smarowaniu co drugi dzień przez całą zimę, wiosnę i jesień. na lato się u mnie nie sprawdzał, aż za bardzo nawilżał i wtedy używałam właśnie masła z TBS
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.