xXrani2x
Posty: 60 (po ~140 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
xXrani2x
  28 lutego 2013 (pierwszy post)

Witam. Czym się różni wazelina biała (vaselinium album) od wazeliny białej kosmetycznej? Czy to jest to samo? Stosowałam kiedyś wazelinę kosmetyczną z ziaji do natłuszczania ust. Dzisiaj w aptece dostałam wazelinę białą, również z ziaji i nie wiem czy te wazeliny różnią się tylko nazwą czy jest jakaś znacząca różnica w składzie.

Anh
Anh
  28 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Wazelina biała (farm. Vaselinum album) i wazelina żółta (farm. Vaselinum flavum) różnią się między sobą stopniem oczyszczenia. Wazelinę białą otrzymuje się przez powtórne oczyszczenie wazeliny żółtej oraz jej wybielenie. Obydwa rodzaje wazeliny posiadają swoje monografie szczegółowe w farmakopeach, stanowią surowce farmaceutyczne. Z wazeliny białej otrzymuje się wazelinę kosmetyczną. W tym celu dodaje się do niej barwniki i substancje zapachowe.


Z tego, co widzę, różnica leży jedynie w barwnikach i substancjach zapachowych.
xXrani2x
Posty: 60 (po ~140 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
xXrani2x
  28 lutego 2013

Skoro tylko barwniki i substancje zapachowe to dobrze , ale ja jakoś szczególnej różnicy w barwie i zapachu nie zauważyłam.

Paulinessa
Paulinessa
  28 lutego 2013

a składy inci masz?

xXrani2x
Posty: 60 (po ~140 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
xXrani2x
  1 marca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Jeśli chodzi o kosmetyczną to jest tylko Petrolatum, a na białej niestety nie ma napisanego składu.

SzaryChIopaczek
SzaryChIopaczek
  6 marca 2013
www.karachan.org/b/
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  8 marca 2013

Nie ma różnicy, czasem jedynie jakieś dodatki jak barwniki, czy konserwanty..
Najlepiej brać najzwyklejszą.

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.