PapsiP
PapsiP
  3 lutego 2013 (pierwszy post)

http://imageshack.us/f/192/dsc00010oc.jpg/[img/]
prosze o rozszyfrowanie nazw tej masci wiem, że to masc na tradzik robiona w aptece mam nadzieje ze pomozecie :)

PapsiP
PapsiP
  3 lutego 2013


Uploaded with ImageShack.us
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  3 lutego 2013

detreomycyna
nie wiem
pasta cynkowa
talci veneti ( cokolwiek to jest )
gliceryna
woda destylowana

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  4 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: talci veneti ( cokolwiek to jest )

to jest chyba po prostu talk

a to drugie na liście to siarka, albo jakiś zwiazek siarki
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Egzoorcystka
Posty: 1 (po ~35 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 6
Egzoorcystka
  4 lutego 2013

ja polecam mydlo szare jest najs :)

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  4 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ja polecam mydlo szare jest najs :)

co ma szare mydło do maści?
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
PapsiP
PapsiP
  4 lutego 2013

a wiec po kolei to : ?, siarka?, pasta cynkowa, talk, gliceryna, woda destylowana
prosze rozszyfrujcie co to te 2 pierwsze pozycje :)
takie typowe szare mydło sie u mnie nie sprawdza, a mydlo siarkowe strasznie mnie wysusza, uzywam mydla marsylskiego bo nie wysusza mnie tak;)

OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  4 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: prosze rozszyfrujcie co to te 2 pierwsze pozycje :)

pierwsza to detreomycyna, już napisałam wcześniej.
InnaOna91
InnaOna91
  4 lutego 2013

Detreomycini 2,0
Sulfanolum ppti 5,0
Zynci oxydati
Talci veneti aa 20,0
Gliceryni 10,0
Aquce destil ad 100,0

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  4 lutego 2013

1. detreomycyna - antybiotyk
Działanie - bakteriostatyczne , bakteriobójcze
Wskazania - 2. Sulfur praecipitatum (siarka strącona)
Działanie – przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, przeciwświerzbowe, wysuszające
Wskazania – łojotok, trądzik, świerzb, grzybice i nadmierne łuszczenie się skóry
3. Zincum oxydatum (tlenek cynku)
Działanie – ściągające, osuszające, przeciwzapalne
Wskazania – zakażone rany, odleżyny
4. Talcum venetum (talk niebieski)
Działanie – osłaniające, osuszające
Wskazanie – wzmożona potliwośd, podstawa do zasypek, pudrów, papek
5. Gliceryma
6 woda destylowana

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
margit88
margit88
  9 lutego 2013

a moze lepiej wybrac sie do dermatologa i dobrac cos do cery :) polecam differin bardzo fajny zel stosowany na noc :)

JestemFejkiem
JestemFejkiem
  9 lutego 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: (talk niebieski)

:woot: to jest zwykły talk oczyszczony a nie żaden niebieski :D

Generalnie klasyczna maść typu zawiesiny, można rzec kanon przeciwtrądzikowy, którą kręcę w aptece na potęgę - znów wraca do łask. Należy tylko uwazac na chloramfenikol bo mnóstwo osób ma na to uczulenie.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: to jest zwykły talk oczyszczony a nie żaden niebieski :D

nie jestem farmaceutą :) takie określenie (tłumaczenie) znalazłam na jakiejś stronie z recepturami leków :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
PigmentWzupie
Posty: 8 (po ~599 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 5
PigmentWzupie
  17 lutego 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Uploaded with ImageShack.us

detreomycyna, siarka stracona,tlenek cynku, talk , gliceryna i woda oczyszczona, czy tam destylowana,
jezeli masz problemy skorne to porada dermatologa/kosmetyczni jest wielce wskazana, jezeli nigdy nie dbalas o skore to sie nie dziw tez ze masz teraz z nia problemy,
jezeli juz bedziesz wiedziala jaka cere masz, to mozesz przystapic do jej "naprawy" mozesz uzywac, OCM(olejowe metody czyszczenia skory), polaczone z peelingami, maseczkami regenerujacymi skore, srodkami wysuszajacymi skore i dzialajacymi tleno uwalniajaco(zabojczo na wirusy powodujace tradzik-taki preparat typu benzacne), jezel nie chcesz sie tak bawic to mozesz uzywac acnederm, zawiera kwas ktory bardzo latwo penetruje skore i robi to co nalezy z przebarwieniami, niedoskonalosciami i wagrami. srutututu dlugo mozna by o tym pisac metod jest wiele, duzo zalezy od typu skory jaki masz, pamietaj ze to ze masz tradzik moze oznaczac ze skora mocno przetluszczona, albo ze nie dokladnie oczyszczana, albo moze to tez byc spowodowane blednym dobraniem lekow antykoncepcyjnych, dlatego wazna jest porada lekaza, ah bym zapomnial o najwazniejszym, pij duzo wody, przynajmniej z 8 szklanek dziennie, woda super oczyszcza nasze cialo, a co za tym idzie i skore ^^ mam nadzieje ze troszke pomoglem... btw na grouponie byla jakis czas temu do wykupienia mikrodermabrazja(swietnie oczyszcza skore), i pewnie zaraz znowu sie pojawi, dosyc czesto takie zabiegi sa reklamowane poprzez groupon.....
jakbys miala problem, albo jakbys nadczym sie zastanawiala to PW do mnie poprosze ^^
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.