Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  21 stycznia 2013 (pierwszy post)
Witam was drogie Panie i drodzy Panowie :)

Temat nr 1 :)
Zauważyłam, że kończy mi się powolutku podkład i chciałabym wypróbować jakiś nowy.
Dlatego chciałabym zapytać jaki polecacie podkład do cery suchej?
Moje wymagania co do tego typu kosmetyku to:
- dość dobre krycie, ale nie całkowite - nie mam dużych problemów z jakimiś "niespodziankami", ale w okresie zimowym mam często podrażnioną i zaczerwienioną skórę na puckach
- jasne kolory, bez pomarańczu, mogą być tony różowe (nawet wskazane)
- żeby się nie utleniał zbyt szybko i żeby nie ciemniał na skórze
- żeby nie zbierał się w zmarszczkach
- żeby nie wysuszał, żeby nie podkreślał suchych skórek
- żeby się nie ścierał zbyt szybko :)
- zakres cenowy - tak do 50-60zł

Tak, wiem, mam spore wymagania :)

Temat nr 2

Czy stosowała któraś z was Dermacol?


Zastanawiam się nad jego zakupem, bo fortuny nie kosztuje, a słyszałam o nim wiele sprzecznych opinii :). Chciałabym go używać raczej jako korektora na czerwone "niespodzianki" niż jako podkładu.

Temat nr 3

Cierpię ostatnio z powodu braku bazy pod podkład :)
Jaką polecacie i ile kosztuje?
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  21 stycznia 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: Czy stosowała któraś z was Dermacol?

ja go używam od kilku lat jako korektor i sobie bardzo chwale, trzeba uważać bo może podkreślać suche skórki. Aplikacje jego, polecam cieńkim pędzelkiem do korektora, bo palcami można porobić sobie brzydkie plamy ;)
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  21 stycznia 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: Temat nr 1 :)

na ten temat się nie wypowiem, bo mam cere mieszaną.

Gejszalicious
Gejszalicious: .Temat nr 3 Cierpię ostatnio z powodu braku bazy pod podkład :) Jaką polecacie i ile kosztuje?

polecam Revlona PhotoReady perfecting primer - cena to coś około 80zł - baza bardzo ładnie pachnie, makijaz trzyma sie caly dzien ( z malymi poprawkami), wygładza cere i co najważniejsze matuje, przez co cera sie tak nie swieci ;)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  21 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: wygładza cere i co najważniejsze matuje, przez co cera sie tak nie swieci ;)

bardziej mi zależy na tym, by podkład się lepiej tzrymał, bo z świeceniem nie mam problemu :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  21 stycznia 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: bardziej mi zależy na tym, by podkład się lepiej tzrymał, bo z świeceniem nie mam problemu :)

to z tym nie ma problemu, tyle że większość zależy tez od podkładu, bo wiadomo że jak podkład jest za 20zł to nawet dobra baza nic nie zdziała ;)
nie wiem, bo nigdy nie próbowałam, ale wydaje mi się ze ta baza współgrałaby całkiem nieźle z podkładem Revlon Colour stay, który również polecam :)
BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  23 stycznia 2013

Ja miałam Rimmel "wake me up", dobrze się sprawdził, przynajmniej u mnie... teraz jest promocja w rossmanie na wszystkie podkłady -40 % ,zaproponowałabym by wejść na rossnet na kosmetyke kolorową, poszperać jakie tam podklady i w necie poczytać recenzję.

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

UnclaimedPants
Posty: 238 (po ~228 znaków)
Reputacja: -23 | BluzgometrTM: 2
UnclaimedPants
  23 stycznia 2013

Revlon Colour Stay do cery suchej
Maybelline Superstay

if I licked it, it's mine

kasey00
kasey00
  23 stycznia 2013
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: Ja miałam Rimmel "wake me up", dobrze się sprawdził, przynajmniej u mnie

U mnie też chociaż mam cerę mieszaną,.Często przez podkłady robiły mi się suche skórki natomiast ten nijak mi nie zaszkodził :)
Teraz chcę wypróbować Bourjois healthy mix.
Bayje
Bayje
  23 stycznia 2013

Jeżeli chcesz się bawić w wysyłke zagraniczną to polecam Rimmel Renev @ Lift,
Z polskiego coś polecam : Perfecta AgeControl kolory bardzo jasne 01.
A koleżance wyżej - lepiej się pośpiesz bo z tego co czytałam to drogerie nie będa już sprowadzały Heatly mix'a ...

kasey00
kasey00
  23 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej się pośpiesz bo z tego co czytałam to drogerie nie będa już sprowadzały Heatly mix'a ...

dlaczego?? :wtf:
Bayje
Bayje
  23 stycznia 2013

nie wiem - tak tylko słyszałam zreszta w niektorych Rossmanach po tej poprzedniej -40 % promocji wszystko z kolorówki która była pod koniec listopada zostało wymiecione i niektore Rossmany już go nie zamawiły ...

podobno ma być jakiś ulepszony czy coś ... nie wiem.

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  23 stycznia 2013
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: Ja miałam Rimmel "wake me up", dobrze się sprawdził, przynajmniej u mnie...

jak wszedł na rynek jakiś rok temu to porwałam z drogerii chyba z 10 próbek tego podkładu i wypróbowałam go kilkakrotnie, niestety u mnie się nie sprawdził, był jakiś taki strasznie pomarańczowy (ale to może akurat była kwestia za ciemnego koloru) i nie trzymał mi się dobrze na buzi :( a szkoda, bo miałam cichą nadzieję, że będzie zastępcą recovera z rimmela, którego kiedyś uwielbiałam :)
BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: teraz jest promocja w rossmanie na wszystkie podkłady -40 %

byłam i kupiłam sobie podkład 123 z burżuja i poprosiłam o odlewkę healthy mix'a - niestety ten drugi miał strasznie przebrane kolory, ale jeśli odcień którego mam odwlekę będzie dobry to pewnie jeszcze kupię go i będzie sobie czekał na wakacje :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
kasey00
kasey00
  24 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: zreszta w niektorych Rossmanach po tej poprzedniej -40 % promocji wszystko z kolorówki która była pod koniec listopada zostało wymiecione i niektore Rossmany już go nie zamawiły ...
niedobrze, tym bardziej że teraz jest -40 % na podkłady i już łapki zacierałam.
Gejszalicious
Gejszalicious: był jakiś taki strasznie pomarańczowy
ja mam kolor drugi z kolei od najjaśniejszego i fakt, tony zdecydowanie żółte/pomarańczowe, nie wiem jak jest z innymi kolorami.
Gejszalicious
Gejszalicious: podkład 123 z burżuja
nie słyszałam nic na jego temat
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  24 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: nie słyszałam nic na jego temat

ja w sumie też :) ale był w promocji za 30zł, więc się skusiłam :) to ten :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.