VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  6 grudnia 2012 (pierwszy post)

Witajcie,
przychodzę do Was z problemem, z którym męczę się od jakiegoś czasu. Otóż moja skóra aktualnie przypomina papier ścierny, łuszczy się w okolicy nosa, po umyciu jest naciągnięta i przebrzydle sucha. Ciągle staram się ją nawilżać, aktualnie siedzę wysmarowana oliwą z oliwek... Poradźcie proszę, podpowiedzcie, jakich produktów powinnam używać, może same borykacie albo borykałyście się z tym problemem. Zaznaczam, że makijaż zmywam porządnie, bo zapewne i to ma jakieś znaczenie. Słyszałam też, że istnieją kapsułki, które nawilżają skórę od wewnątrz, zastanawiam się czy to faktycznie działa i czy ilość składników nawilżających jest dostatecznie duża. Wymieniajcie proszę produkty - żele do mycia twarzy, kremy i maski albo cudowne domowe sposoby, które z własnego doświadczenia możecie mi polecić.
Z góry bardzo dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi,
Kasia

sol6
sol6
  6 grudnia 2012
http://www.emolium.pl/produkty

albo OLIAN działanie takie same a cena niższa.
mmaryja
mmaryja
  6 grudnia 2012

albo oilatum, często są promocje w super pharmie.

Kameleon
Kameleon
  6 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: właśnie dlatego nie nawilżacz powietrza, a miseczka z wodą.

A jak myslisz na jakiej zasadzie działa nawilżacz :zabawa:
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, codziennie przyjeżdża woda z vichy


Wiochy ? :zabawa:
mmaryja
mmaryja
  6 grudnia 2012
Kameleon
Kameleon: A jak myslisz na jakiej zasadzie działa nawilżacz

a ty jak myślisz?
bo ja widzę subtelną różnicę między nawilżaczem powietrza z którego bucha para wodna, a miseczką z wodą(ok 100ml) która paruje przez tydzień
niektórzy też np. w ciągu dnia wietrzą mieszkanie/dom? niektórzy też mają wentylację? różne luksusy miewa się w domu
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  6 grudnia 2012

napisz czym myjesz buzię :) często problem przesuszenia może wynikać ze źle dobranych kosmetyków.

poza tym pij więcej wody (nie musi to być czysta zwykła nudna woda - mogą tez być soki:)), unikaj kawy i alkoholu (odwadnia), nawilżaj powietrze w domu (jak maryjka napisała - miseczka/kubek z woda na kaloryfer, lub wilgotny zwinięty ręcznik), maseczki (np maseczka w saszetce z ziaji kozie mleko), kremy nawilżające z mocznikiem, kwasem hialuronowym, wit. E, na noc kremy stosuj kremy tłuste, domowe maseczki z awokado

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  7 grudnia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: poza tym pij więcej wody (nie musi to być czysta zwykła nudna woda - mogą tez być soki:)),

Można też do wody dodawać syropy, np, malinowe :)
Co do zwilżania pomieszczeń. Dobrze jest wieszać mokre ręczniki na grzejniku.
I jeszcze coś jak masz ogrzewanie centralne, nie przesadzaj z temperaturą w mieszkaniu.
Ludzie lubią mieć zbyt ciepło, a to bardzo niezdrowe.
Na noc temperatura powinna jeszcze spaść, czyli przykręcamy grzejniki, zdrowa temp spania to tak... 16-17 C :)

Pielęgnacja skóry:
Oczyszczenie: Uważaj czym oczyszczasz skórę, poleciłabym ci coś z dziecięcej wersji. Np. płyny do mycia ciała. Mój mąż ma problemy skórne i odkąd zaczął używać kosmetyków dziecięcych (głównie do mycia ciała) zmniejszyły się a skóra stała się bardziej nawilżona.
Nawilżenie: Spróbuj z dziecięcymi kremami, np. po oczyszczeniu użyj kremu bambino, nivea, bądź z lepszych krem specjalny emolium http://www.emolium.pl/produkty/skora_bardzo_sucha_podraznion/krem_specjalny,1/
Jednak jego cena jest troche wysoka. Używałam go dla mojego synka, bo ma atopowe zapalenie skóry.
itp. Są to trochę tłuste kremy, ale na noc polecam użyć. Rano po umyciu użyj kremu.

Jeśli używać kosmetyków kolorowych, zwróc uwagę na ich skład. Najlepiej używaj tylko tych hiper alergicznych. Może jakiś puder wysusza Twoją skórę??
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  7 grudnia 2012

Do nawilżenia polecę ci jeszcze coś co używałam/używam dla swojego malucha:
maść Linomag cena około 10zł /apteka/ Ale to głównie na noc lub jak nie wychodzisz z domu. Jest tłusta.
Krem/Maść Alantan plus cena około 10zł /apteka/

A do mycia buzi, wystarczy przegotowana woda. Odlewaj sobie do dzbanka to co zostaje ci po ugotowaniu wody na kawe/herbatkę.

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  8 grudnia 2012

Jak zwykle można na Was liczyć, DZIĘKUJĘ! :)

RudaCholera
Posty: 124 (po ~82 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 19
RudaCholera
  8 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: oliwą z oliwek czy olejem lnianym nie powinno się smarować twarzy,

niby czemu nie? Najlepsza metoda natłuszczenia suchej skóry :) bardzo skuteczna :)

Nie jestem tu nowa :nie:

JestemFejkiem
JestemFejkiem
  10 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Witajcie, przychodzę do Was z problemem, z którym męczę się od jakiegoś czasu. Otóż moja skóra aktualnie przypomina papier ścierny, łuszczy się w okolicy nosa, po umyciu jest naciągnięta i przebrzydle sucha. Ciągle staram się ją nawilżać, aktualnie siedzę wysmarowana oliwą z oliwek... Poradźcie proszę, podpowiedzcie, jakich produktów powinnam używać, może same borykacie albo borykałyście się z tym problemem. Zaznaczam, że makijaż zmywam porządnie, bo zapewne i to ma jakieś znaczenie. Słyszałam też, że istnieją kapsułki, które nawilżają skórę od wewnątrz, zastanawiam się czy to faktycznie działa i czy ilość składników nawilżających jest dostatecznie duża. Wymieniajcie proszę produkty - żele do mycia twarzy, kremy i maski albo cudowne domowe sposoby, które z własnego doświadczenia możecie mi polecić. Z góry bardzo dziękuję za wszystkie sensowne odpowiedzi, Kasia

Balneum
kaja011
kaja011
  16 grudnia 2012

Moja droga, powiedz mi czy pijesz niegazowaną wodę mineralną? Zrezygnuj z coli itp. napojów, a efekty będą. :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.