bozebozenkoo
bozebozenkoo
  21 października 2012 (pierwszy post)

Hej, chciałabym się WAS doradzić :mrgreen: mianowicie.. mam mieszaną cerę, na policzkach i czole jest straasznie sucha, zaś w pozostałych partiach twarzy - tłusta. Mam olbrzymi problem z dobraniem dobrego podkładu i pudru, ponieważ gdy go nałożę to po godzinie - w miejscach, gdzie mam suchą skórę on się po prostu sypie i wygląda to bardzo źle.. Polecacie jakąś firmę, podkład na taki "przypadek"?

styka51
styka51
  21 października 2012

Sam podkład niewiele zdziała jeśli chodzi o taki rodzaj cery - sama tak mam :ninja:
Teraz używam Rimmel coś tam 25H foundation i powiem, że jeśli chodzi o suche partie jest całkiem nieźle, przy świecących się czasem trzeba zmatowić. Aleeee.. najwążniejsza jest pielęgnacja takiej cery i nawilżanie kremami jest bardzo istotne.

bozebozenkoo
bozebozenkoo
  21 października 2012
styka51
styka51: najwążniejsza jest pielęgnacja takiej cery i nawilżanie kremami jest bardzo istotne.

jakie kremy polecasz?
OnaJestJakNarkotyk
OnaJestJakNarkotyk
  21 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: w miejscach, gdzie mam suchą skórę on się po prostu sypie i wygląda to bardzo źle

myśle, że bardziej od podkładu powinnaś się skupić na jakimś kremie nawilżającym nadającym się pod makijaż, bo wydaje mi się, że jakiego podkładu byś nie użyła na suchą skórę - będzie on się prezentował podobnie ;)
styka51
styka51
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: jakie kremy polecasz?

Nie używam drogich kremów, bo mnie zwyczajnie nie stać, Używałam kakowego i ogórkowego z zjaii, ale zapychały mnie strasznie, potem jakiegoś z Lirene, aktualnie używam

(sorry za wielkość :ninja:)
i jest jeden z lepszych dla mnie. Nie zapycha i całkiem fajnie nawilża. Poza tym częśto robie sobie te maseczki nawilżające ;)
bozebozenkoo
bozebozenkoo
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: myśle, że bardziej od podkładu powinnaś się skupić na jakimś kremie nawilżającym nadającym się pod makijaż, bo wydaje mi się, że jakiego podkładu byś nie użyła na suchą skórę - będzie on się prezentował podobnie ;)

no okej, powiedzmy,że zacznę stosować kremy itd, mam podpowiedź od
@styka51:

odnośnie podkładu.. a puder? jaką firmę polecacie? ;)

styka51
styka51: Nie zapycha i całkiem fajnie nawilża. Poza tym częśto robie sobie te maseczki nawilżające ;)


wypróbuję z pewnością :tak:
kasey00
kasey00
  22 października 2012

@bozebozenkoo:
O boże boże bożenko, jak mogłaś to zrobić z cyganem... :nutki: :mrgreen:
A teraz konkretnie :>
Też mam mieszaną cerę (policzki suche, strefa T tłusta -->świecenie, wypryski szczególnie prze okresem).
Jeśli chodzi o moją pielęgnację to stawiam przede wszystkim na nawilżanie (częsty błąd- kobiety nie nawilżają cery tłustej a właśnie to pomaga ją znormalizować). Długo stosowałam zwykły krem Nivea Soft. Próbowałam krem matujący siarkowa moc

ładnie matuje, nadaje się pod makijaż, nie nawilża jakoś bardzo dobrze (nie takie jego zadanie) tylko nie wiem czy mnie nie uczulił...
w tej chwili używam kremu intensywnie nawilżającego z Bandi

zdecyodwałam się na niego ze względu na całkiem dobry skład i zakupię go jeszcze nie raz, dobrze nawilża a nie pozostawia tłustego wykończenia
Co do podkładów i to wypiszę Ci ktore używałam i byłam bardzo zadowolona:
1. Mus L'oreal Matte Morphose - nie wiem czy go nie wycofali
2. Catrice Infinite Matt- jeden z moich ulubieńców- nie matował bardzo (wykończenie pudrem było koniecznie) ale ładnie wygądał na buzi.
3. Max Factor Xperience-nie matował ale bardzo lekki, ogólnie fajniutki tylko cena be! :)
4. I aktualny mój faworyt- Rimmel Wake me up- czyli podkład ROZŚWIETLACJĄCY xD aż się dziwię że właśnie taki...oczywiście trzeba matowić tłuste miejsca ale daje efekt takiej świeżutkiej buźki :zakochany:
a co do pudru to używam Rimmel Stay Matte - jest po prostu ok, nic nadzwyczajnego, nie zauważyłam żeby zapychał czy coś, ale też nie trrzyma się jakoś mega długo (apropo- podkład z tej serii bardzo mi się nie spodobał ;/ ale moja przyjaciółka była zadowolona)

Ufff się rozpisałam :mrgreen:
Aha! Pamiętaj też, że u każdego sprawdza się coś innego... :tak:

bozebozenkoo
bozebozenkoo
  22 października 2012

@kasey00:
używasz kremu na całą twarz ma się rozumieć? :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. I aktualny mój faworyt- Rimmel Wake me up- czyli podkład ROZŚWIETLACJĄCY xD

nie znoszę rozświetlających :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: Aha! Pamiętaj też, że u każdego sprawdza się coś innego...

wiem wiem, ale z tą suchą skórą nie mogę sobie poradzic już od dłuższego czasu..
kasey00
kasey00
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: @kasey00: używasz kremu na całą twarz ma się rozumieć?

oczywiście! chociaż bywało też, że ten siarkowa moc używałam tylko na te tłuste miejsca :)
Konto usunięte
Konto usunięte: nie znoszę rozświetlających

też tak myślałam ! :)
bozebozenkoo
bozebozenkoo
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: oczywiście! chociaż bywało też, że ten siarkowa moc używałam tylko na te tłuste miejsca :)

bo kurde, moje te tłuste to jeszcze zniosę bo tragedii nie ma, ale ta sucha skóra na policzkach i czole... :and:
kasey00
kasey00
  22 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: bo kurde, moje te tłuste to jeszcze zniosę bo tragedii nie ma, ale ta sucha skóra na policzkach i czole...

czyli potrzebny dobry nawilżacz...kup sobie maść z witaminą A i smaruj poliki i czoło...albo czysty olejek jojoba (w sklepach z naturalnymi kosmetykami) i myślę że możesz spokojnie całą twarz smarować nim na noc a na dzień jakiś krem nawilżający i powinno być ok :tak: co do kremów to czasem ciężko trafić na dobry bo oni na opakowaniu wypisują co to on nie ma w sobie a tak naprawdę mogą być te składniki na końcu składu i nie będą działać tak jak powinny :(
ziur3k
ziur3k
  22 października 2012

też mam problem z suchymi miejscami na czole i brodzie..używam podkładu rimmel lasting finish foundation , a pod nim krem HORMOCENTA 24-stunden-creme . Dla mnie to idealne rozwiązanie :)

bozebozenkoo
bozebozenkoo
  23 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: też mam problem z suchymi miejscami na czole i brodzie..używam podkładu rimmel lasting finish foundation , a pod nim krem HORMOCENTA 24-stunden-creme . Dla mnie to idealne rozwiązanie :)

stosujesz do tego jakiś puder?
ziur3k
ziur3k
  23 października 2012

nie... tylko bronzer na policzki ;)

mmaryja
mmaryja
  23 października 2012
Konto usunięte
Konto usunięte:

moja koleżanka miała cerę mieszaną i sobie ją 'uleczyła' tonikiem z kwasem PHA (z BU) który swoją drogą ja też używam i bardzo polecam.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.