Alphamale1986
Alphamale1986
  15 sierpnia 2012 (pierwszy post)

Witam!
Mam jasną cerę, jasne blond włosy (choć w słońcu mają tony rude).
Mimo, że moja sylwetka jest trochę zaokrąglona, to typ jak Horatio Caine z "CSI Miami".
Szukam porady w sprawie doboru kolorów ubrań pod moją cerę i kolor włosów.

Wiem, że powinienem unikać kontrastowych barw, dobierać jeden kolor w różnych odcianiach.

Earth
Earth
  16 sierpnia 2012

Moim zdaniem Twoje wyczucie smaku jest jak najbardziej dobre i ubierasz się bardzo ładnie, przynajmniej na zdjęciach :-)

SkazanaNaBana
Posty: 6330 (po ~93 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
SkazanaNaBana
  18 sierpnia 2012

Toż to wstyd, że kolega pyta o taką prostą rzecz, a odpowiedzi na forum M&U nie otrzymał :mrgreen:

Ja bym powiedziała, że muszą to być bardziej stonowane kolory, tak jak mówisz - nie powinny za mocno kontrastować z cerą, bo wyda się bardziej blada.

Oprę się o poradę stylistki z artykułu, która co prawda dotyczy kobiet, ale zawsze możesz wybrać kolory, które Ci pasują, a wyeliminować te nieodpowiednie dla Twojego gustu ;) :

"Blondynka o jasnej cerze - bladoróżowy, różowobeżowy, bordowy, khaki, złoty, jasnoszary, biały, bladoniebieski, fioletowy, szafirowy, granatowy, niebieskofioltetowy, śliwkowy i rudy. Ale korzystnym może się też okazać oliwkowy, trawiasty, zgniłozielony i prawie każdy pastelowy.. Raczej unikać intensywnych kolorów (purpura, indygo, pomarańczowy, bo mogą one przyćmić kolory włosów i cery). ostrożnie też z brązem, żywym czerwonym i zielonym."

Od siebie dodam jeszcze fajny artykuł (może pomoże :p )
http://www.stylistka.pl/rozszyfruj-pasujace-do-ciebie-kolory/
i paletkę, służącą dopasowaniu kolorów



Pozdrawiam ;)

pijana
pijana
  18 sierpnia 2012

A ja bym Cię ubrała właśnie w mocne lub ciemne kolory, bo jasne włosy+jasna skóra+jasne ubrania = jedno wielkie, niewyraziste coś.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.