gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  14 sierpnia 2012 (pierwszy post)
Odkąd pamiętam, to zawsze miałam bardzo przesuszoną skórę na dłoniach i na stopach. Mama zawsze śmiała się, że żaden chłopak nie będzie chciał wziąć mnie za rękę (tak wiem, super żart). Stosowałam już miliony kremów, olejków zarówno na stopy jak i dłonie. Tak naprawdę ciągle muszę je smarować a stopy moczyć, pumeksować itd. aby to jakoś wyglądało. Moje pytanie:

-czy nie wybrać się z tym do lekarza? Może coś poradzi, przepisze jakieś maści?
-jakieś super kremy, balsamy, olejki itd. które ewentualnie mogłyby mi pomóc?
-jakieś inne rady?
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 329
Kiniowska
  14 sierpnia 2012
gagulina
gagulina: -czy nie wybrać się z tym do lekarza? Może coś poradzi, przepisze jakieś maści?

To nie zaszkodzi, dobry lekarz zawsze udzieli Ci jakiejś pomocy.
gagulina
gagulina: -jakieś super kremy, balsamy, olejki itd. które ewentualnie mogłyby mi pomóc?

Mam podobny problem i do rąk używam kremu Neutrogena Formuła Norweska (malutki, drogi, ale działa cuda), a do stóp kremu Nivelazione (na pękające pięty) z Farmony. W obydwu przypadkach gruba warstwa na noc i spać, plus skarpetki na stopy. ;) Do wszystkiego też używam czerwonego balsamu z Garniera, zazwyczaj na dzień.
gagulina
gagulina: -jakieś inne rady?

Podobno maść z wit. A pomaga. Możesz wygooglować sobie np "domowe zabiegi regenerujące na stopy/dłonie". Mi wystarczają w/w kremy, w zabiegi mi się nigdy nie chce bawić, być może masz poważniejszy problem niż ja więc warto poszukać. Albo ktoś jeszcze coś poleci z własnego doświadczenia. ;)
Adidasowa
Adidasowa
  14 sierpnia 2012
gagulina
gagulina: -czy nie wybrać się z tym do lekarza? Może coś poradzi, przepisze jakieś maści?

Do lekarza iść zawsze można ;)

gagulina
gagulina: -jakieś inne rady?

Podobno pomaga moczenie rąk w oleju z oliwek, bo natłuszcza i wtedy skóra przestaje być sucha, ale nie próbowałam, tzn próbowałam tylko na paznokcie, bo tez wzmacnia;)

gagulina
gagulina: -jakieś super kremy, balsamy, olejki itd. które ewentualnie mogłyby mi pomóc?

Ja kiedyś też miała suche stopy i do każdej kąpieli w wannie dolewałam oliwki dla dzieci bambino, rewelacyjnie pomagała;) Oczywiście oprócz tego stosowałam krem "sweet secret"


Zapach genialny;)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 329
Kiniowska
  14 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zapach genialny;)


Kawowy! :zakochany: Pewnie kupię, jak zużyję te balsamy co mam.
Adidasowa
Adidasowa
  14 sierpnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Kawowy! Pewnie kupię, jak zużyję te balsamy co mam.

Naprawdę warto;) polecam;)
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 329
Kiniowska
  14 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Naprawdę warto;) polecam;)

Już czuję, jak pachnie... :zakochany: Ile kosztuje takie opakowanie?
Adidasowa
Adidasowa
  14 sierpnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Już czuję, jak pachnie... Ile kosztuje takie opakowanie?

Ojj nie pamiętam... Ale coś koło 10 zł chyba:woot:
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 329
Kiniowska
  14 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ojj nie pamiętam... Ale coś koło 10 zł chyba

Czyli jeszcze względnie. Dziękuję. :)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  14 sierpnia 2012
gagulina
gagulina: -jakieś super kremy, balsamy, olejki itd. które ewentualnie mogłyby mi pomóc?

na dłonie polecam czerwony krem z garniera oraz te z tej zielonej serii 7 dni czy jakos tak :)
na stopy kremy z mocznikiem np lirene
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
WilczeLyko
WilczeLyko
  14 sierpnia 2012
gagulina
gagulina: -czy nie wybrać się z tym do lekarza? Może coś poradzi, przepisze jakieś maści? -jakieś super kremy, balsamy, olejki itd. które ewentualnie mogłyby mi pomóc? -jakieś inne rady?

Oczywiście, że warto się wybrać do lekarza, maści cudownych raczej Ci nie przepisze, ale może stwierdzić czy suchość skóry nie jest spowodowana np. alergią na kosmetyki, które stosujesz? Dużo ludzi ma taki problem. W grę wchodzi jeszcze odwodnienie ogólne, problemy endokrynologiczne etc. ale nie ma co przejmować się na zapas. Ja polecę natomiast krem z gliceryną, tzn. ja praktycznie używałem jakiegoś kremu gdzie on był sam w sobie gliceryną z dodatkiem witamin, jak pracowałem to miałem strasznie zniszczone dłonie, zaciągałem sobie nimi ubrania ;-), i to pomogło. Wiem, że można też stosować to na noc w rękawiczkach, ale na ile jest to lepsze rozwiązanie - nie wiem, bo osobiście nie próbowałem. Możesz też zapytać o odżywki na suchą skórę - to coś zupełnie innego od kremów, a również pomaga. Nazwami nie będę strzelał, bo nawet jak czegoś używam to nie zwracam uwagi na nazwę. Pamiętam tylko to co napisała koleżanka Kiniowska - nivelazione, super pod każdym względem, od zasypek, przez kremy i inne pierdoły, naprawdę godne polecenia.
marta0859
marta0859
  16 sierpnia 2012
gagulina
gagulina: Odkąd pamiętam, to zawsze miałam bardzo przesuszoną skórę na dłoniach i na stopach.

To tak jak ja. Z tym, że ja mam tylko na rękach.

gagulina
gagulina: Tak naprawdę ciągle muszę je smarować a stopy moczyć, pumeksować itd. aby to jakoś wyglądało.


Mam tak samo, jakbym kremu/maści do rąk nie używała to tragedia, 2 lata temu w zimę mi zaczęły pękać "naczynka" czy jak to się tam nazywa i krew mi leciała, mimo stosowania kremów i innych cudów.
gagulina
gagulina: -czy nie wybrać się z tym do lekarza? Może coś poradzi, przepisze jakieś maści?


możesz, na pewno nie zaszkodzi.

gagulina
gagulina: -jakieś super kremy, balsamy, olejki itd. które ewentualnie mogłyby mi pomóc? -jakieś inne rady?


Maść z witaminą A, albo gliceryna w płynie z apteki, mi obie rzeczy pomagają jak jest chłodniejsza temperatura, na lato używam zwykłego kremu nivea albo kremu z parafiną planet spa z avonu, ew. neutrogena.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zapach genialny;)


ale tylko zapach bo ogólnie gówno działa :D ale ładnie pachnie jak większość produktów tej serii, oprócz tego cynamonowego z karmelem, to fakt
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  17 sierpnia 2012

Dziękuję Wam wszystkim za rady :) Kilka z nich na pewno sobie wykorzystam.

Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  17 sierpnia 2012

Czy mi się wydaje czy to już któryś Twój temat o tym samym? :D

Pogodynka
Posty: 9521 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 21
Pogodynka
  21 sierpnia 2012

moze to smieszne ale dla mnie idealne na suche stopy i dłonie okazał się..... taddam... Olejek Rycynowy. :)

moze i nie pachnie ładnie ale po tyg stosowania co dwa dni naprawił moje suche pięty co jeszcze żadnemu kremowi się nie udało.

"Zadaj sobie pytanie, czy to, co robisz dzisiaj, przybliża cię do tego, co chcesz robić jutro. "
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.