Ashx333
Ashx333
  3 sierpnia 2012 (pierwszy post)

Hej ;* Wpadłam na pomysł, żeby dodać wątek na temat tanich a naprawdę w niektórych przypadkach - dobrych i trafionych kosmetyków ze sklepów typu: "Wszystko po 3 złote".
Niewiele z nas podejmuje się zakupu takich tanich produktów, bo podświadomość mówi nam, że jak tanie to pewnie jakość adekwatna do ceny - czyli po prostu tani bubel. A tak nie jest, sama zakupiłam ostatnio takowe kosmetyki i jestem mega-zadowolona, ale o tym potem.
Wątek stworzyłam po to, aby dzielić się naszymi "odkryciami" takich niedrogich perełek, które niby są z niższej półki, a tak naprawdę jeżeli chodzi o jakość, wygodę użytkowania i efekty, stoją na równi z drogimi kosmetykami "najlepszych" marek. Temat na pewno bardzo przydatny.
Chciałabym, aby schemat waszych postów wyglądał następująco (jak krótka recenzja):
1. Pełna nazwa kosmetyku i jego rodzaj (czyli co to jest, jaka firma, konkretna nazwa itd.)
2. Zdjęcie produktu, robione przez siebie lub pobrane z internetu. (No chyba, że kosmetyk jest tak rzadki i nieznany i nie ma nigdzie jego zdjęcia, to wtedy wiadomo - głową muru nie przebijemy, więc nie dodajemy).
3. Kolor naszego produktu (jeżeli jest to kosmetyk z kolorówki)
4. Opis i zapewnienia producenta (jeżeli takowe są gdzieś na opakowaniu przedstawione).
5. Nasza subiektywna opinia (Jakie to w rzeczywistości jest, informacje dotyczące wygody użycia, rezultatów, wszystkie zalety, a także wady zakupionego produktu).
6. Cena kosmetyku i informacja, gdzie można kupić dany produkt.


No to myślę, że możemy zaczynać :)

Ashx333
Ashx333
  3 sierpnia 2012

...Więc jak już wcześniej napisałam, ja kupiłam kilka dni temu rewelacyjny róż do policzków firmy Butterfly. I to zainspirowało mnie, żeby stworzyć ten wątek :)

1.Verona, Butterfly Collection, Blush, Róż do policzków
2. http://w.fotka.pl/c1a4f33edb.jpg
3. Kolor - TERRACOTTA 1M
4. Nałożony na policzki sprawia, że twarz wygląda na delikatnie i naturalnie zaróżowioną. Zawartość pigmentów mineralnych pozwala na idealne wymodelowanie twarzy i zatuszowanie jej niedoskonałości. W skład kosmetyku wchodzą witaminy, masło shea, oraz proteiny jedwabiu, które odżywiają skórę i poprawiają jej koloryt.
5. Przede wszystkim, chcę powiedzieć (napisać w sumie), że jest to najlepszy róż jakiego kiedykolwiek używałam! Rewelacyjnie wtapia się w skórę, nie robi sztucznych mocnych plam na policzkach jak ruska baba z bazaru, jest łatwy w aplikacji (nawet zwykłym chińskim pędzlem, bo taki niestety mam do różu, jeszcze w lepszy nie zdążyłam zainwestować), nie robi smug, nie "odsadza" się np. na miejscach, gdzie przebarwienia lub pryszcze na buzi zostały zamaskowane korektorem (a wszystkie inne róże niestety tam mi robiły...). Trzyma się naprawdę długo, co mnie bardzo zaskoczyło, policzki wyglądają świeżo i są ładnie wymodelowane, są naprawdę AKSAMITNIE pokryte tym różem i wygląda to bardzo naturalnie. "Konsystencja" tego różu jest super, jest taki mięciutki i bardzo drobno zmielony, nie jest taki twardy i jakiś taki kruchy jak te wszystkie inne drogie róże. Do tego kolorki bardzo subtelne, ale można śmiało stopniować natężenie odcienia na policzkach. Ja posiadam terracottę 1M, taki typowo brzoskwiniowo-łososiowy, śliczny kolorek z którym trafiłam w dziesiątkę! Do tego tak niska cena, a jakość naprawdę ŚWIETNA!
6. Jego cena to ok. 3zł (ja płaciłam 2,50zł). Kupiłam go w małym sklepie "Wszystko po 4 złote" na Wojska Polskiego, w Knurowie (Śląsk). Ale co do innych miast - myślę, że spokojnie znajdziecie go w osiedlowych "chińskich sklepach", tańszych drogeriach lub właśnie w takich sklepach typu "wszystko za 3 zł" :)

Ashx333
Ashx333
  3 sierpnia 2012

No i kupiłam także bardzo fajny puder w kremie.
1. Quiz, Wet & Dry, 3-IN-1 Compact Foundation, Puder w kremie
2. http://w.fotka.pl/487e85b27f.jpg
3. Kolor - 04 (najciemniejszy).
4. Kryjący efekt kremu, jedwabistość pudru i wszechstronność fluidu - to wszystko zawiera się w tym jednym praktycznym produkcie. Posiada lekką, beztłuszczową formułę opartą na technologii silikonowej. Specjalnie dobrane składniki przedłużają trwałość koloru a woski roślinne pielęgnują skórę.
5. Nie używam go jako podstawę makijażu, czyli podkład czy jakiś tam "pierwszoplanowy" puder. Ogólnie, jako podstawę używam podkładu z Max Factora, ale on nadaje się idealnie do poprawek w ciągu dnia. Jest bardzo wszechstronny i za to ogromny plus. Bo jest zarówno lekkim podkładem oraz pudrem. Podczas robienia poprawek, ładnie zakrywa to, co w ciągu dnia się starło, ujednolica koloryt buzi i delikatnie matuje. Trzyma się długo (mimo, że używam go tylko gdzieniegdzie jako poprawkę w ciągu dnia). Jest lekki, nie zapycha, nie wysypuje mnie po nim, żadnych reakcji alergicznych skóry (chociaż do tego akurat skłonności nie mam). Zapach ma bardzo przyjemny, taki delikatny jakby różany, praktyczna gąbeczka. Natknęłam się na nieliczne opinie w necie, że gąbeczka nieprzydatna (bo każdy używa tego jako puder, czyli przeciera gąbką po buzi). Ja go tą gąbeczką najpierw delikatnie wklepuję a potem delikatnie rozcieram i efekt jest naprawdę fajny. Mam najciemniejszy kolor, ale idealnie stapia się z moją cerą, mimo, że nie jestem jakaś szczególnie ciemna. W każdym bądź razie - mi kolor pasuje. Za tak niską cenę - bomba :)
6. Jego cena to tak w sumie do 7zł, zależy gdzie, ja kupiłam go za 4 zł w sklepie "Wszystko po 4 złote", a tym samym, w którym kupiłam róż do policzków z poprzedniej recenzji. Kupicie go tak samo jak wcześniej pisałam o różu - w tańszych drogeriach, sklepach "wszystko po3-4 złote", jak i w zwykłych chiniolach.

agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2012

Temat z recenzjami masz tutaj: http://www.fotka.pl/forum/moda_i_uroda/976581,Recenzje_kosmetykow/8

Ashx333
Ashx333
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Temat z recenzjami masz tutaj: http://www.fotka.pl/forum/moda_i_uroda/976581,Recenzje_kosmetykow/8


Temat z recenzjami WSZYSTKICH KOSMETYKÓW.
Mi tu nie chodzi typowo o recenzje, tylko o podzielenie się znalezionymi, tanimi perełkami.
Tam są recenzję kosmetyków które kosztują czasem bardzo, bardzo dużo.
Tu chodzi o typowo nisko-półkowe a jednak dobre kosmetyki, posty dodawane na ich temat są w formie recenzji, ale nie tylko o recenzje tu chodzi!
agoosiaaa
agoosiaaa
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Temat z recenzjami WSZYSTKICH KOSMETYKÓW. Mi tu nie chodzi typowo o recenzje, tylko o podzielenie się znalezionymi, tanimi perełkami. Tam są recenzję kosmetyków które kosztują czasem bardzo, bardzo dużo. Tu chodzi o typowo nisko-półkowe a jednak dobre kosmetyki, posty dodawane na ich temat są w formie recenzji, ale nie tylko o recenzje tu chodzi!


ale tamten temat jest ogolnie od takich rzeczy. jak dla mnie bez sensu sie rozdrabniac na trylion temacikow o tym samym, wyobraz sobie jakby to forum wygladalo gdyby podczepic wszystkie tematy o tym samym, z jedyna roznica tego, ze w kazdym temacie bylby rozny dzial cenowy. nie dokopalabys sie do nowych tematow.
+ to ze w tamtym temacie pokazywane sa kosmatyki, ktore kosztuja duzo nie znaczy, ze ty pokazujac tam, kosmetyki, ktore sa tanie jestes gorsza czy cos :woot:
Adidasowa
Adidasowa
  3 sierpnia 2012

Jestem na nie i :

Konto usunięte
Konto usunięte: Temat z recenzjami masz tutaj: http://www.fotka.pl/forum/moda_i_uroda/976581,Recenzje_kosmetykow/8

d83cdd99
Ashx333
Ashx333
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem na nie i : agoosiaaa:Temat z recenzjami masz tutaj: http://www.fotka.pl/forum/moda_i_uroda/976581,Recenzje_kosmetykow/8


Jakoś mało mnie to obchodzi :)
Adidasowa
Adidasowa
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakoś mało mnie to obchodzi :)

Więc mnie mało obchodzi Twój temat. :bye:
Do zamknięcia.d83ddd12
Ashx333
Ashx333
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ashx333:Jakoś mało mnie to obchodzi :) Więc mnie mało obchodzi Twój temat. Do zamknięcia.


Płakać nie będę :) Założę nowy bez postów o schemacie typowej recenzji :) :and:
Ashx333
Ashx333
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem na nie i : agoosiaaa:Temat z recenzjami masz tutaj: http://www.fotka.pl/forum/moda_i_uroda/976581,Recenzje_kosmetykow/8


Tak, ale zaś osoby szukające takich produktów, zanim dokopią się w stercie reszty gówien, dostaną chyba do głowy ;]
Adidasowa
Adidasowa
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Płakać nie będę :) Założę nowy bez postów o schemacie typowej recenzji :)

WIęc będzie ban i na tym się skończy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, ale zaś osoby szukające takich produktów, zanim dokopią się w stercie reszty gówien, dostaną chyba do głowy ;]

Kto szuka znajduje.
BlondSzatynka
BlondSzatynka
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Płakać nie będę :) Założę nowy bez postów o schemacie typowej recenzji :)


to i tak będzie zamknięty bo nie powtarza się tematów ... O_O
Ashx333
Ashx333
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ashx333:Płakać nie będę :) Założę nowy bez postów o schemacie typowej recenzji :) to i tak będzie zamknięty bo nie powtarza się tematów ... O_O


A nie dociera do ciebie że to będzie temat ani trochę dotyczący recenzji? O_O :and:
Adidasowa
Adidasowa
  3 sierpnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: A nie dociera do ciebie że to będzie temat ani trochę dotyczący recenzji? O_O

Jednak będzie. Będziesz opisywała znalezione TANIE KOSMETYKI, a dobre (podobno). To jest RECENZJA.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.