pijana
pijana
  21 czerwca 2012 (pierwszy post)

Siemanko ! Mam 3 sprawy, mianowicie:
1. Czy nakładanie podkładu pędzlem, a nie palcami, wpływa na stopień krycia ?
2. Czy któraś z Was używała może podkładu Parure Extreme od Guerlain ? Jeśli tak to proszę o opinie. Wiem, że to bardzo wysoka półka i cena i prawdopodobieństwo jest małe, ale zapytać nie zaszkodzi.
3. Kupiłam w zapasie kilka błyszczyków Essence i przez to się zgapiłam, że mój ulubiony kolor został w lutym wycofany :( Był to Essence Stay With Me, kolor 05 I like cotton candy, taki jakby brudny róż ? Ciężko określić. Załączam zdjęcia z neta, jeśli znacie jakiś błyszczyk o podobnym kolorze to proszę o pomoc.




Z góry dzięki za wszelką pomoc, pozdrawiam, Dominika :*

kedi
kedi
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy nakładanie podkładu pędzlem, a nie palcami, wpływa na stopień krycia ?

raczej nie. tzn ja drobne niedoskonałosci jeszcze sobie przyklepałam dodatkowo, tzn troszke podkładu na paluszek i tak jak korektorem. ale pędzel fajna sprawa, miałam swego czasu i fajnie, równomiernie się rozprowadza podkład, nie trzeba sie tyle namachać co palcami. ja mam sporo niedoskonałości (szczególnie ostatnio) a pedzel zdawał egzamin.
kedi
kedi
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Parure Extreme od Guerlain

a widziałaś to?
http://www.supergorgeous.co.uk/2010/09/guerlain-parure-extreme-foundation.html
jak za tą cenę to masakra.
TlPS
Posty: 892 (po ~103 znaków)
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy nakładanie podkładu pędzlem, a nie palcami, wpływa na stopień krycia ?
Ja wole nakladac pedzlem, jak dla mnie lepiej sie trzyma.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy któraś z Was używała może podkładu Parure Extreme od Guerlain ? Jeśli tak to proszę o opinie. Wiem, że to bardzo wysoka półka i cena i prawdopodobieństwo jest małe, ale zapytać nie zaszkodzi.

Kryje ale nie robi maski, rozswietla i matuje ale dla mnie jak na lato nadal jest o wiele za ciezki. Dlugo sie trzyma.

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

bas
bas
  21 czerwca 2012

ale trzeba dobrze trafić na pędzel, ja mam dwa a i tak nakładam paluchem, jakoś ładniej i szybciej,a po pędzlu robi mi się mega maska na ryju :wtf:

Gothiclady
Gothiclady
  21 czerwca 2012

ja wolę nakładać ręką. wydaje mi się, że podkład lepiej się 'wtapia' bo gozgrzewa się na dłoni :)

SailorMoon
SailorMoon
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy nakładanie podkładu pędzlem, a nie palcami, wpływa na stopień krycia ?

Czy ja wiem... Ja nakładam palcami chociaż przez jakiś czas używałam pędzla. Moim zdaniem oba sposoby są ok. Możliwe, że trochę lepsze krycie jest jak używa się pędzla.
BigBabyJesus
BigBabyJesus
  21 czerwca 2012
kedi
kedi: niedoskonałosci

Jak to ładnie można ująć syf na mordzie. :zakochany:
pijana
pijana
  21 czerwca 2012

Widzę, że jednak większość z Was nakłada podkład jak ja - palcami, nie próbowałam w sumie nigdy pędzla, ale na pewno trzeba nabrać wprawy żeby szło szybko, a poza tym obawiam się smug (pewnie po tym jak mnie pomalowała babeczka w Sephorze i tak było), ale może kiedyś się skuszę mimo wszystko :o)

kedi
kedi: a widziałaś to? http://www.supergorgeous.co.uk/2010/09/guerlain-parure-extreme-foundation.html jak za tą cenę to masakra.

O lol :ninja: W ogóle jaki rzadki, nawet po zdjęciu widać... Ale recenzje na Wizażu ma świetne, w sumie pewnie zależy od twarzy, wiadomo, że każdej coś innego podpasuje :)
bas
bas
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę, że jednak większość z Was nakłada podkład jak ja - palcami, nie próbowałam w sumie nigdy pędzla, ale na pewno trzeba nabrać wprawy żeby szło szybko, a poza tym obawiam się smug (pewnie po tym jak mnie pomalowała babeczka w Sephorze i tak było), ale może kiedyś się skuszę mimo wszystko :o)

kup pedzel i próbuj, reszte ściągnij rozetrzyj palcem :D

zreszta wydaje mi się, ze szybciej podkład się zużywa bo zostaje między włosiem :tak:
pijana
pijana
  21 czerwca 2012
bas
bas: kup pedzel i próbuj, reszte ściągnij rozetrzyj palcem :D zreszta wydaje mi się, ze szybciej podkład się zużywa bo zostaje między włosiem

Właśnie chciałam kupić z EcoTools, bo w Rossmannie były po -50% jednego dnia, ale wydałam wszystko na ciuchy i nawet na pędzel nie miałam :rotfl:
kedi
kedi
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: O lol W ogóle jaki rzadki, nawet po zdjęciu widać... Ale recenzje na Wizażu ma świetne, w sumie pewnie zależy od twarzy, wiadomo, że każdej coś innego podpasuje :)

no na pewno zależy od rodzaju cery, wiadomo. ja bym nie ryzykowała, moja mieszana cera ma zbyt duże wymagania :and:
a co do pędzla- moim zdaniem warto spróbować, tylko jak już kupować to jakiś porządny żeby się nie zniechęcić, bo na prawdę można.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak to ładnie można ująć syf na mordzie.

w sumie fakt, jak zwał tak zwał.
Paulinessa
Paulinessa
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: że mój ulubiony kolor został w lutym wycofany :(


o patrz! Nawet go mam, ale ostatnio nie przepadam :)
mmaryja
mmaryja
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy nakładanie podkładu pędzlem, a nie palcami, wpływa na stopień krycia ?

pędzlem jak i palcami możesz budować krycie. pędzlem na pewno jest łatwiej i bardziej higienicznie.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Czy któraś z Was używała może podkładu Parure Extreme od Guerlain ? Jeśli tak to proszę o opinie. Wiem, że to bardzo wysoka półka i cena i prawdopodobieństwo jest małe, ale zapytać nie zaszkodzi.

nie, ale najjaśniejszy dostępny w sephorze jest dla mnie za ciemny. podejrzewam, że też możesz mieć z tym problem.
a cena? za parure aqua zapłaciłam 230zł, nie jest tak źle biorąc pod uwagę markę i jakość.

dodatkowo obecnie jest -20% w sephorze. sama mam zamiar kupić 'swój' podkład i jeszcze jakiś, ale na razie nie mam faworyta.
Kusza
Kusza
  21 czerwca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Czy nakładanie podkładu pędzlem, a nie palcami, wpływa na stopień krycia ?

Dla mnie jest to wygodniejsze, wydajniejsze, prostsze, łatwiejsze :-) Nie wiem czy wpływa jakoś znacząco ale na pewno mniej podkładu się marnuje. No i też zależy od podkładu - przynajmniej wg moich obserwacji bo profesjonalistką nie jestem.

Podczepię się:
Przy okazji - dziewczyny, mam bardzo jasną cerę, BARDZO JASNĄ, muszę kupić coś kryjącego, w sephorze laski jak mi dobierały same się dziwiły że aż taka biała jestem (miałam na ryju wszystko co miały na sklepie - byłam tam prawie godzinę), najjaśniejszy jaki był to givenchy eclat matissime, a i tak mam wrażenie że w bardzo jasnym dziennym świetle jest ciut za ciemny. Polecicie mi coś? Cena nie gra roli.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.