Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 329
Kiniowska
  12 kwietnia 2012 (pierwszy post)

Cześć! :) Otóż, do rzeczy:

1. Chcę sprawić sobie jakiś żakiet - "na każdą okazję", niezbyt elegancki, itd. Dobrze, gdyby był dłuższy z kołnierzykiem i koniecznie z podszewką. Rękawy długie (rzygam tymi 3/4, więcej jak połowa dziewczyn które widzę ma właśnie takie). Kolory - czarny, granatowy, grafitowy, kawa z mlekiem. Broń Boże jakaś żarówka - zieleń, pomarańcz czy smerfowy błękit. Materiał byle nie satyna. Cena do 200zł. Widziała może któraś z Was coś w tym typie? :) Internet odpada, muszę zmierzyć i "pomacać". :P Może jakaś sieciówka?

2. Mam chrapkę na torebkę w kolorze kawy z mlekiem/taupe/ciemnego beżu/cielistym. I pytanie - te kolory (kolor?) pasują do wszystkich innych czy lepiej łączyć je tylko z konkretnymi? Jeżeli tak, to z jakimi? :)

3. Kupiłam dziś 2 lakiery z Adosa (żółty i fuksja - nr kolejno 17 i 28, jakaś seria "summer time", takie małe 5ml - nie wygooglowało mi zdjęć, a nie mam czym obfocić). Pomalowałam na próbę jedną łapę tym, a drugą tym. :D Zmywając, po fuksji nie zostało nic, a żółty zabarwił mi płytkę. :/ Jest teraz jakby brudna, niezdrowa, brudnożółta, no brzydka. Zmywaczem próbowałam to zetrzeć kilka razy, łapy myłam prawie samym mydłem drugie tyle. Czym to potraktować, żeby zniknęło? Kwasek cytrynowy, sok z cytyny? Może hardcore i rozpuszczalnik? :D Macie jakieś inne sposoby? Szczerze powiedziawszy, wygląda to paskudnie - chyba jedyna rada to ciągle mieć pomalowane paznokcie, a nie zawsze chce mi się paprać z lakierem. :/

Za rady i podpowiedzi dziękuję już teraz. :)
Pozdrawiam! :*

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  12 kwietnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: 3. Kupiłam dziś 2 lakiery z Adosa (żółty i fuksja - nr kolejno 17 i 28, jakaś seria "summer time", takie małe 5ml - nie wygooglowało mi zdjęć, a nie mam czym obfocić). Pomalowałam na próbę jedną łapę tym, a drugą tym. :D Zmywając, po fuksji nie zostało nic, a żółty zabarwił mi płytkę. :/ Jest teraz jakby brudna, niezdrowa, brudnożółta, no brzydka. Zmywaczem próbowałam to zetrzeć kilka razy, łapy myłam prawie samym mydłem drugie tyle. Czym to potraktować, żeby zniknęło? Kwasek cytrynowy, sok z cytyny? Może hardcore i rozpuszczalnik? :D Macie jakieś inne sposoby? Szczerze powiedziawszy, wygląda to paskudnie - chyba jedyna rada to ciągle mieć pomalowane paznokcie, a nie zawsze chce mi się paprać z lakierem. :/

kup blok do matowienia płytki paznokciowej i zetrzyj przebarwienie, kupić go możesz w każdej drogerii z kilka zł
nie ma co męczyć paznikci zmywaczami i innymi specyfikami, bo to tylko zniszczy ci płytkę, a przebarwienia nie usunie


Kiniowska
Kiniowska: 1. Chcę sprawić sobie jakiś żakiet - "na każdą okazję", niezbyt elegancki, itd. Dobrze, gdyby był dłuższy z kołnierzykiem i koniecznie z podszewką. Rękawy długie (rzygam tymi 3/4, więcej jak połowa dziewczyn które widzę ma właśnie takie). Kolory - czarny, granatowy, grafitowy, kawa z mlekiem. Broń Boże jakaś żarówka - zieleń, pomarańcz czy smerfowy błękit. Materiał byle nie satyna. Cena do 200zł. Widziała może któraś z Was coś w tym typie? :) Internet odpada, muszę zmierzyć i "pomacać". :P Może jakaś sieciówka?

popatrz w h&m i mohito
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 329
Kiniowska
  12 kwietnia 2012

Skleroza...

4. Pilnik do paznokci - żeby je nieco spiłować/skrócić, wyrównać. Mój stary zdycha, z resztą jakiś "no name", więc nie wiem co to, jakie to i skąd to. :P Jaki rodzaj polecacie?

5. Pędzel do pudru. Jakoś nigdy nie lubię bawić się tymi "poduszeczkami" dołączonymi do opakowania. Żeby przypudrował świecący nos/czoło, nałożył jedynie puder dla zmatowienia twarzy zamiast całej tapety. Jaki polecacie, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

:D

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 329
Kiniowska
  12 kwietnia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: kup blok do matowienia płytki paznokciowej i zetrzyj przebarwienie, kupić go możesz w każdej drogerii z kilka zł nie ma co męczyć paznikci zmywaczami i innymi specyfikami, bo to tylko zniszczy ci płytkę, a przebarwienia nie usunie


I tak pewnie zrobię, zmywacz już mi śmierdzi. :P

Gejszalicious
Gejszalicious: popatrz w h&m i mohito


Zajrzę, dziękuję. :) Zwłaszcza do Mohito. ;)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  12 kwietnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: 4. Pilnik do paznokci - żeby je nieco spiłować/skrócić, wyrównać. Mój stary zdycha, z resztą jakiś "no name", więc nie wiem co to, jakie to i skąd to. :P Jaki rodzaj polecacie?

dobre są pilniki z firm donegal, AnnCo, La Famme, lepiej nie kupuj pilników mniej znanych firm, bo zazwyczaj okazują się jednorazowe
najlepsze pilniki do skracania i modelowania paznokci to takie w kształcie banana, ziarnistość 100/180
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
asexualna
asexualna
  12 kwietnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: 1. Chcę sprawić sobie jakiś żakiet - "na każdą okazję", niezbyt elegancki, itd. Dobrze, gdyby był dłuższy z kołnierzykiem i koniecznie z podszewką. Rękawy długie (rzygam tymi 3/4, więcej jak połowa dziewczyn które widzę ma właśnie takie). Kolory - czarny, granatowy, grafitowy, kawa z mlekiem. Broń Boże jakaś żarówka - zieleń, pomarańcz czy smerfowy błękit. Materiał byle nie satyna. Cena do 200zł. Widziała może któraś z Was coś w tym typie? :) Internet odpada, muszę zmierzyć i "pomacać". :P Może jakaś sieciówka?

W Stradivariusie były fajne, ale to chyba była jesienna kolekcja. Dużo kolorów i fasonów było do wyboru. Może gdzieś jeszcze są.
xyz
xyz
  12 kwietnia 2012

kup sobie pilnik w tesco, ja już mam x lat. :ninja:

Gothiclady
Gothiclady
  13 kwietnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: 4. Pilnik do paznokci - żeby je nieco spiłować/skrócić, wyrównać. Mój stary zdycha, z resztą jakiś "no name", więc nie wiem co to, jakie to i skąd to. :P Jaki rodzaj polecacie?


ja polecam szklane.

tu masz akurat z kryształkami svarowskiego



dostaniesz w każdej drogerii
jolanta6667
jolanta6667
  13 kwietnia 2012

xyz pilnik w tesco?? ciekawe:)

kedi
kedi
  13 kwietnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Widziała może któraś z Was coś w tym typie? :)

na sto procent stradivarius i h&m, myślę, że ogólnie jak połazisz po sklepach to coś znajdziesz, bo teraz jest 'sezon' na żakiety.

Kiniowska
Kiniowska: Macie jakieś inne sposoby?

pomaluj na niebiesko/zielono/czarno , zostaw na jeden dzien i zmyj, powinno zejść, mnie pomaga.

Kiniowska
Kiniowska: Jaki rodzaj polecacie?

szklany, ale kup sobie jakiś dobry jakościowo/droższy, bo mój po dwóch użyciach się starł

Kiniowska
Kiniowska: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

żeby był oryginalny :) np Hakuro
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 329
Kiniowska
  13 kwietnia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: dobre są pilniki z firm donegal, AnnCo, La Famme, lepiej nie kupuj pilników mniej znanych firm, bo zazwyczaj okazują się jednorazowe najlepsze pilniki do skracania i modelowania paznokci to takie w kształcie banana, ziarnistość 100/180


Właśnie te Donegal widzę najczęściej. Nie wiem, może najbardziej rzucają się w oczy. :P Rozejrzę się za nimi.

Konto usunięte
Konto usunięte: W Stradivariusie były fajne, ale to chyba była jesienna kolekcja. Dużo kolorów i fasonów było do wyboru. Może gdzieś jeszcze są.


Do Stradivariusa mam kawałek, u mnie taka dziura że nie raczyli zrobić, ale pewnie będzie wycieczka. ;)

Gothiclady
Gothiclady: ja polecam szklane.


Dzięki. :) Najwyżej sprawię sobie kilka różnych i wypróbuję każdy.

kedi
kedi: na sto procent stradivarius i h&m, myślę, że ogólnie jak połazisz po sklepach to coś znajdziesz, bo teraz jest 'sezon' na żakiety.


Tutaj j/w, z H&M tak samo. :) Ale machnę tournee po sklepach, odłożona kasa już czeka na ten cel (żebym jej tylko nie przepuściła na nic innego :/).

kedi
kedi: pomaluj na niebiesko/zielono/czarno , zostaw na jeden dzien i zmyj, powinno zejść, mnie pomaga.


Pierwsze słyszę. :D Spróbuję, kolory mam, a jak nie pomoże to blok do matowienia płyki.

kedi
kedi: szklany


2 głosy na szklany!

kedi
kedi: żeby był oryginalny :) np Hakuro


Rozejrzę się. :) Mój "no name" zaczyna linieć, pewnie jakiejś lewej firmy, ale do tego czasu się sprawdzał.
mmaryjka
mmaryjka
  13 kwietnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: 4. Pilnik do paznokci - żeby je nieco spiłować/skrócić, wyrównać. Mój stary zdycha, z resztą jakiś "no name", więc nie wiem co to, jakie to i skąd to. :P Jaki rodzaj polecacie?

papierowy. obecnie mam bloczek z sephory i zwykły papierowy z body shopu. nie mogę używać szklanych.

Kiniowska
Kiniowska: 5. Pędzel do pudru. Jakoś nigdy nie lubię bawić się tymi "poduszeczkami" dołączonymi do opakowania. Żeby przypudrował świecący nos/czoło, nałożył jedynie puder dla zmatowienia twarzy zamiast całej tapety. Jaki polecacie, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

zależy czego oczekujesz. syntetyczny nie będzie gubił włosia, naturalny będzie delikatniejszy.
sephorowe są w miarę dobre, maestro z tych trochę tańszych. mac z trochę droższych to tak np.
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 329
Kiniowska
  13 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: papierowy. obecnie mam bloczek z sephory i zwykły papierowy z body shopu. nie mogę używać szklanych.


To zakupię taki i taki, najwyżej. Do tej pory moje paznokcie bardzo się rozdwajały jak tylko nieco podrosły, teraz używam odżywki z Eveline (wiem o niej z tego forum :D) i jest o wiele, wiele lepiej. Jednak nie chcę żeby problem rozdwajania powrócił z takiego durnego powodu jak źle wybrany pilnik. :/

Konto usunięte
Konto usunięte: zależy czego oczekujesz. syntetyczny nie będzie gubił włosia, naturalny będzie delikatniejszy. sephorowe są w miarę dobre, maestro z tych trochę tańszych. mac z trochę droższych to tak np.


Chciałabym aby był delikatny i nie gubił włosia, więc chyba postawię na naturalny. Dzięki. ;)

Kiniowska
Kiniowska: 2. Mam chrapkę na torebkę w kolorze kawy z mlekiem/taupe/ciemnego beżu/cielistym. I pytanie - te kolory (kolor?) pasują do wszystkich innych czy lepiej łączyć je tylko z konkretnymi? Jeżeli tak, to z jakimi? :)


A tutaj, jakieś sugestie? Hmm? :) Bo trzeba mi i nowej torebki, a czarne/ciemnoszare mam prawie wszystkie. :P
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 kwietnia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Jednak nie chcę żeby problem rozdwajania powrócił z takiego durnego powodu jak źle wybrany pilnik. :/

paznokcie nie rozdwajają się od jakości pilnika lub jego rodzaju (wyjątek pilniki metalowe), tylko sposobu piłowania
należy je piłować od zewnętrznej do wewnętrznej strony paznokcia wykonując kolejno po 2-3 ruchy (od lewej do środka i od prawej do środka) dzięki temu paznokcie nie będą się rozdwajać :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 kwietnia 2012

Mam dziewczyny do was takie pytanie!
Myjecie i dezynfekujecie pilnik, cążki i inne akcesoria do manicure po użyciu?

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.