meguniaa
meguniaa
  9 kwietnia 2012 (pierwszy post)

Cześć :)
Mam nadzieję że piszę w odpowiednim miejscu, jak nie to proszę o pokierowanie mnie dalej. ;)
Mam taki mały problem. Nie odsyłajcie mnie do dermatologa bo raczej dziś żadnego nie złapię.
Otóż mam taki problem. Byłam u dermatologa kilka dni temu i zapisał mi żel "Izotziaja" na całą twarz na noc i na dzień punktowo "Davercin". Wczoraj odkryłam poparzenie (albo coś podobnego), ogólnie mówiąc czerwoną plamę na policzku. Skóra na policzkach mi schodzi strasznie. Odstawiłam oba żele.
Teraz pytanie.
Czym można to zwalczyć? Posmarowałam Alantanem jak na razie.
Pozdrawiam. ;]]

AleJaTakNieChce
Posty: 1408 (po ~200 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
AleJaTakNieChce
  9 kwietnia 2012

Jeśli te specyfiki są zbudowane na agresywnej chemii i mają na celu wysuszyć skórę to pewnie ją podrażniłaś i zbyt mocno podsuszyłaś. Spróbuj delikatnej parówki na bazie rumianku i ziół bratka. Możesz też natłuścić skórę niwejką albo jakąś maścią nawilżającą, może pomoże.

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  10 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Cześć :) Mam nadzieję że piszę w odpowiednim miejscu, jak nie to proszę o pokierowanie mnie dalej. ;) Mam taki mały problem. Nie odsyłajcie mnie do dermatologa bo raczej dziś żadnego nie złapię. Otóż mam taki problem. Byłam u dermatologa kilka dni temu i zapisał mi żel "Izotziaja" na całą twarz na noc i na dzień punktowo "Davercin". Wczoraj odkryłam poparzenie (albo coś podobnego), ogólnie mówiąc czerwoną plamę na policzku. Skóra na policzkach mi schodzi strasznie. Odstawiłam oba żele. Teraz pytanie. Czym można to zwalczyć? Posmarowałam Alantanem jak na razie. Pozdrawiam. ;]]

A sprawdź, czy w skutkach ubocznych nie ma tych objawów? Czasem podczas leczenia początkowo pojawić sie mogą skutki uboczne i nie powinno się przerywać kuracji. Jednak oczywiście są przypadki źle dobranych lekow, maści, kremów etc i źle to się kończy.
Jak schodzi skóra, widocznie została zbyt przesuszona i potrzebujesz natłuszczenia. Dobry do tego jest linomag (tylko on nie wyleczy a natłuści miejsce). Mi pediatra synkowi polecała go przy jego zmianach skórnych. Oczywiście linomag to dodatek do leczenia.

hymm na poparzenia dobra jest zwykła maść z witaminą A.

Spróbuj te dwie maści używać na przemian, nie zaszkodzą. I są niedrogie.
Maść z wit. A możesz sobie na lato zostawić ;) przy oparzeniach słonecznych.
Jeden minus - może ci sie świecić buzia - dlatego lepiej użyć je jak jesteś w domu.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
DZIIDKA
Posty: 53 (po ~375 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 162
DZIIDKA
  10 kwietnia 2012

Używałam Davercinu i wielu innych specyfików od dermatologa. Po Davercinie punktowo robiły mi się czerwone plamy przypominające oparzenia,schodziła mi skóra,po czasie swędziało,starałam drapać się lekko to robiły mi się strupy. Używałam Davercinu prawie rok,bo niby miał pomagać,a tylko szkodził. Teraz nie używam niczego poza mleczkiem oczyszczającym z toksyn i moja skóra od razu się poprawiła. :)

DZIIDKA
Posty: 53 (po ~375 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 162
DZIIDKA
  10 kwietnia 2012

A,co do 'Izotziaja', Ziaja jest bardzo dobrą firmą,ale akurat kosmetyki z serii 'med' (dostępne tylko w aptekach) ,a już szczególnie te do leczenia schorzeń dermatologicznych nie są zbyt dobre,bynajmniej ja i moje koleżanki,oraz moja mama nie byłyśmy z nich w ogóle zadowolone. Czasem nie warto słuchać tego,co mówi lekarz. Na prawdę polecam codziennie na twarz mydełko z wodą,czasem masaż miękką szczoteczką do twarzy,mleczko oczyszczające z toksyn (toniki przesuszają skórę) i TŁUSTY KREM!!! (tłustą wazeliną z nagietka wyleczyłam trądzik,gdzie przez 3 lata żaden dermatolog sobie z tym nie radził,cenną radę dała mi szkolna pielęgniarka) . Myślę,że pomogłam. A bynajmniej starałam sie pomóc. :)

kedi
kedi
  10 kwietnia 2012
DZIIDKA
DZIIDKA: tłustą wazeliną z nagietka wyleczyłam trądzik

Tobie pomogło, ale w 70% przypadkach wazelina mogłaby zaszkodzić, bo strasznie zapycha.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czym można to zwalczyć?

no właśnie jak już było wcześniej wspomniane, ja bym to potraktowała maścią z wit. A . nie ruszaj tego, niczym agresywnym nie smaruj
SoDope
SoDope
  10 kwietnia 2012

czyli doszliśmy do tego do ropa naftowa leczy trądzik.

ALLELUJA, ALLELUJA ALLELUJA...

BujajSieNaDwa91
Posty: 1431 (po ~140 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 24
BujajSieNaDwa91
  10 kwietnia 2012

ja miałam takie plamy ale po czym innym , wypiłam wapno . Pomogło

Okazywanie miłości nie jest bezpieczne, a dążenie do intymności jest ryzykiem .

DZIIDKA
Posty: 53 (po ~375 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 162
DZIIDKA
  10 kwietnia 2012
kedi
kedi: Tobie pomogło, ale w 70% przypadkach wazelina mogłaby zaszkodzić, bo strasznie zapycha.

No,to samo mówił mi każdy lekarz i chodziłam z trądzikiem przez 3 lata. Poza tym,nie jest to zwyczajna wazelina jest to niemiecki tzw.melkfett znam niejedną osobę która zwalczyła tym trądzik,łuszczyce i różne inne dolegliwości skórne. Nie jest drogie,a spróbować zawsze można.

BujajSieNaDwa91
BujajSieNaDwa91: ja miałam takie plamy ale po czym innym , wypiłam wapno . Pomogło

No,wapno zawsze spoko. :)
jolanta6667
jolanta6667
  11 kwietnia 2012

Zgłoś koniecznie do producenta! możliwe że są to objawy niepożądane, których nie byli w stanie w toku badań wykryć, takie rzeczy trzeba zgłaszać.

DZIIDKA
Posty: 53 (po ~375 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 162
DZIIDKA
  11 kwietnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zgłoś koniecznie do producenta! możliwe że są to objawy niepożądane, których nie byli w stanie w toku badań wykryć, takie rzeczy trzeba zgłaszać.

Nie do producenta,tylko do lekarza dermatologa,albo do farmaceuty. Choć i tak większość lekarzy nic z tym nie robi.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.