VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  19 marca 2012 (pierwszy post)

Witajcie :)
W czerwcu ubiegłego roku zarejestrowałam się na wizytę u stomatologa, dodam, że była to wizyta na fundusz. Moim problemem była szparka pomiędzy jedynkami, która powstała w wyniku odpadnięcia szkliwa w miejscu styku tych zębów. Lekarz oczyścił obydwa zęby i wstawił światłoutwardzalne plomby. Zapłaciłam za nie 100 zł. Kilka miesięcy temu plomba na lewej jedynce odpadła, tworząc szparkę. Dodam, że niedawno zauważyłam z kolei na prawej jedynce żółtą plamkę w miejscu styku plomby i zęba, dodatkowo kiedy przejeżdżam w tym miejscu paznokciem, czuję tę plombę w postaci nierówności, jakby nie była wypolerowana.
Pytanie do Was: wiecie, czy istnieje możliwość reklamacji takiej usługi? I proszę, nie odsyłajcie mnie do stomatologa, bo zwyczajnie nie mam czasu na chodzenie po porady. Wolę wiedzieć wcześniej, czy reklamacja mi się należy, czy nie.
Z góry dziękuję za rozsądne odpowiedzi.
Pozdrawiam, K. :)

SoDope
SoDope
  19 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: że była to wizyta na fundusz.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zapłaciłam za nie 100 zł.

no to na fundusz czy prywatnie ...

z czego co ja wiem to na plomby dotyczące jedynej jest całkowita refundacja...
SoDope
SoDope
  19 marca 2012

i oczywiście, że można to zareklamować po prostu idziesz się umówić na wizyte i przecież ma Cie w karcie chyba kiedy byłaś i co Ci robiła...

powinna Ci to poprawić..

Kameleon
Kameleon
  19 marca 2012

Z tego co się orientuje to fundusz się rekompensuje takich plomb/wypełnień. Jedyne jakie można wstawić na fundusz to zwykłe szare brzydko wyglądające chyba 2 rocznie. A takie wypełnienie zostało potraktowane jako usługa dodatkowa(prywatna). Gwarancja jest zawsze ale sporo czasu minęło. Zadzwoń w to miejsce i się dowiedz na ile udzielają gwarancji na swoje usługi pod pretekstem że chciałabyś coś zrobić i ewentualnie pójdź i Ci poprawią. Jak nie to znowu płacisz.

Konto usunięte
Konto usunięte: I proszę, nie odsyłajcie mnie do stomatologa, bo zwyczajnie nie mam czasu na chodzenie po porady.

:zonk: Zayebisty tok rozumowania.
Adidasowa
Adidasowa
  19 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Pytanie do Was: wiecie, czy istnieje możliwość reklamacji takiej usługi?

Należy się. Ale z tym to różnie bywa. Ja np miałam wyrywanego zęba, a że mam duże bardzo zęby to wyrwane mi zostało tylko pół, a drugie pół zostało w dziąśle. Zapłaciłam prywatnie 120 zł za pół tego zęba i gdy to w domu zauważyłam poszłam z reklamacją do babki a ona do mnie "dobrze, dobrze, poproszę 120 zł za wyrwanie tej połowy" :zonk: Kłóciłam się, ale nic to nie dało. Ustąpiłam, bo nie miałam ochoty na przebywanie tam dłużej, zapłaciłam, wyszłam i nigdy tam nie wróce:tak: Także różnie z tymi reklamacjami bywa.
SoDope
SoDope
  19 marca 2012
Kameleon
Kameleon: Jedyne jakie można wstawić na fundusz to zwykłe szare brzydko wyglądające chyba 2 rocznie.

tak ale na jedynki dwójki wiem, że jest refundacja na białe ...
ale przy tych dalszych zębach - już szare.

Ja miałam robione chyba coś podobne jak koleżanka w temacie i nie płaciłam za wykonanie więc stomatolog jak chciał to bierze.
asexualna
asexualna
  19 marca 2012

Z tego co wiem to tylko czarne/szare plomby są refundowane, za białe trzeba płacić zależnie od gabinetu. A reklamować zawsze przecież możesz, umów się na wizytę i powiedz co i jak.

Konto usunięte
Konto usunięte: tak ale na jedynki dwójki wiem, że jest refundacja na białe ...

Dobrze wiedzieć przy okazji :ziober2:
RudaCholera
Posty: 124 (po ~82 znaków)
Reputacja: 3 | BluzgometrTM: 19
RudaCholera
  19 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: I proszę, nie odsyłajcie mnie do stomatologa, bo zwyczajnie nie mam czasu na chodzenie po porady. Wolę wiedzieć wcześniej, czy reklamacja mi się należy, czy nie.

Zawsze możesz wziąć jakieś mini wiertełko i sama sobie zęby naprawić, cementem albo gipsem zakleić :lol:

Nie jestem tu nowa :nie:

mmaryjka
mmaryjka
  19 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: wiecie, czy istnieje możliwość reklamacji takiej usługi?

istnieje, ale podejrzewam, że miła pani z okienka każe ci iść i nie wracać.

swoją drogą warto wiedzieć CO REFUNDUJE NFZ:]
» badanie lekarskie stomatologiczne z instruktażem higieny jamy
ustnej;
» badanie lekarskie kontrolne;
» leczenie próchnicy zębów;
» świadczenia z zakresu leczenia endodontycznego (kanałowego)
zębów jednokanałowych;
» usunięcie złogów nazębnych;
» leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej;
» usunięcie zęba oraz niektóre zabiegi chirurgiczne;
» zdjęcia rentgenowskie wewnątrzustne w razie potrzeby;
» znieczulenie w razie potrzeby.

dodam, bo podejrzewam, że mało kto tu wie, że leczenie zębów osobom poniżej 18 r.ż. tak zwanym dzieciom także jest inne i używam się do tego innych materiałów.
iFeelSooLost
iFeelSooLost
  19 marca 2012

Mam dokładnie ten sam problem ;-) identycznie i tez ciagle miewam problem, z tym ze u mnie rowniez tak jest miedzy 2 i 1 - i chodze na reklamacje ale zeby robie u dobrego dentysty.

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  19 marca 2012

**** doplacam tylko za znieczulenie (uspienie, inaczej na fotel nie siade), poprawka za darmo

VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  22 marca 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: no to na fundusz czy prywatnie ...

Wizyta na fundusz, plomby światłoutwardzalne, więc płatne.

Kameleon
Kameleon: Zadzwoń w to miejsce i się dowiedz na ile udzielają gwarancji na swoje usługi

Nie ma czegoś takiego, jak różne terminy gwarancji na usługi stomatologiczne. To nie gabinet je określa, tylko prawo.

Kameleon
Kameleon: Zayebisty tok rozumowania.

Twojego rozumowania. Napisałam o co mi chodzi i dlaczego piszę akurat tutaj, zamiast iść na wizytę. Poza tym nie Tobie oceniać mój tok rozumowania.

Konto usunięte
Konto usunięte: Zawsze możesz wziąć jakieś mini wiertełko i sama sobie zęby naprawić, cementem albo gipsem zakleić

:fakju::pikaczu:

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam dokładnie ten sam problem ;-) identycznie i tez ciagle miewam problem, z tym ze u mnie rowniez tak jest miedzy 2 i 1 - i chodze na reklamacje ale zeby robie u dobrego dentysty.

Nareszcie konkrety, dziękuję :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.