justCax
justCax
  26 lutego 2012 (pierwszy post)

Ostatnio zapanował trend na samodzielne kręcenie kosmetyków. Najpopularniejsze strony do zakupu półproduktów to biochemiaurody i zrobsobiekrem. Wiele osób sceptycznie podchodzi do naturalnych kosmetyków twierdząc, że w dzisiejszych czasach jest to niewystarczające. Przyznam się szczerze, że wiele razy przymierzałam się do zakupów w bu, ale nigdy nie mogłam się zdecydować, co mam wybrać. Wybór jest ogromny, można bez problemu dobrać zestaw do naszego typu cery, jednak boję się, że coś do czegoś pasować nie będzie, a moja wyobraźnia dotycząca kompozycji jakichkolwiek kosmetyków jest ograniczona.

1. robiliście zakupy w wymienionych sklepach internetowych?
2. jakie macie doświadczenia z samodzielnym "robieniem" kosmetyków?
3. uważacie, że kosmetyki naturalne są lepsze?
4. macie coś wypróbowanego, godnego polecenia?


Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku, K.

Adidasowa
Adidasowa
  26 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. robiliście zakupy w wymienionych sklepach internetowych? 2. jakie macie doświadczenia z samodzielnym "robieniem" kosmetyków? 3. uważacie, że kosmetyki naturalne są lepsze? 4. macie coś wypróbowanego, godnego polecenia?

1. niestety nie
2. żadne:/
3. tak mówią, ja w sumie nie mam zdania.
4. nie:/
Elph06
Posty: 11095 (po ~87 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 12
Elph06
  26 lutego 2012

Ja kupiłam jedynie olejek myjący do twarzy i hydrolat oczarowy. Hydrolat mnie nie zachwycił, ale też nie stosowałam regularnie, za to olejek jest świetny. Dobrze oczyszcza twarz, za jednym zamachem można zmyć makijaż, nie wysusza. Jest bardzo wydajny, mi starczył na pół roku, przy czym pod koniec stosowałam go więcej, niż jest konieczne, bo kończyła mu się data przydatności. Także polecam :)

A.

mmaryjka
mmaryjka
  26 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. robiliście zakupy w wymienionych sklepach internetowych?

tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. jakie macie doświadczenia z samodzielnym "robieniem" kosmetyków?

kosmetyki z biochemii urody nie są do samodzielnego robienia. dostajesz gotowe, odmierzone składniki i zwyczajnie je mieszasz. większa zabawa jest zamawiając na zróbsobiekrem, bo tam faktycznie trzeba kupić każdy składnik osobno, odmierzyć i tak dalej.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. uważacie, że kosmetyki naturalne są lepsze?

na pewno są 'zdrowsze' dla skóry, ale to wszystko zależy też od indywidualnych preferencji.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. macie coś wypróbowanego, godnego polecenia?

z BU: żel hialuronowy, maseczka ze spiruliną, serum odbudowujące.
ze ZSK: mocznik, spirulina i tego typu składniki które np. dodaję do gotowych już kremów aptecznych etc, po prostu je wzbogacam.
pijana
pijana
  26 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. robiliście zakupy w wymienionych sklepach internetowych?

Nie, wolę gotowce :o)
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. uważacie, że kosmetyki naturalne są lepsze?

Mam kilka naturalnych kosmetyków (Phenome) i stosując je jakoś lepiej się czuję ze świadomością, że są prawie w stu procentach naturalne.
pijana
pijana
  26 lutego 2012

Mając świadomość, że są naturalne*

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  26 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. robiliście zakupy w wymienionych sklepach internetowych? 2. jakie macie doświadczenia z samodzielnym "robieniem" kosmetyków? 3. uważacie, że kosmetyki naturalne są lepsze? 4. macie coś wypróbowanego, godnego polecenia?

robilem na zrob sobie krem
zrobilem sobie płukanke z l-cysteina. sama w sobie pewnie dobra, ale mialem zbyt naproteinowane wlosy i nie zadziałała.
-
olej z pestek śliwki, mega jest. używam zamiast jedwabiu do włosów.

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

justCax
justCax
  26 lutego 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: kosmetyki z biochemii urody nie są do samodzielnego robienia. dostajesz gotowe, odmierzone składniki i zwyczajnie je mieszasz.

całe szczęście bo z moimi 'umiejętnościami' zapewne wyszłaby jakaś klapa.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.