VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  15 stycznia 2012 (pierwszy post)

Witajcie :)
Po długiej przerwie znowu wracam tu z pewnym problemem i nadzieją, że pomożecie...
Moim problemem są odciski na piętach. Chronicznie ścieram je pumeksem, próbuję nawilżać, ale niewiele to daje. Zaznaczam, że chodzę w wygodnych butach. Wracając do domu po całym dniu, czuję, że w miejscach tworzenia się odcisków, moje stopy płoną... Mieliście podobne problemy? Jeśli udało Wam się to zwalczyć - napiszcie jak i czym - bardzo chętnie poczytam Wasze sugestie...

NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  15 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Witajcie :) Po długiej przerwie znowu wracam tu z pewnym problemem i nadzieją, że pomożecie... Moim problemem są odciski na piętach. Chronicznie ścieram je pumeksem, próbuję nawilżać, ale niewiele to daje. Zaznaczam, że chodzę w wygodnych butach. Wracając do domu po całym dniu, czuję, że w miejscach tworzenia się odcisków, moje stopy płoną... Mieliście podobne problemy? Jeśli udało Wam się to zwalczyć - napiszcie jak i czym - bardzo chętnie poczytam Wasze sugestie...

kiedyś miałam jeden, kupiłam w aptece acerin, stosowałam przez... dwa tygodnie(?), co jakiś czas trochę tam dłubałam żeby odcisk oddzielał się od skóry, na koniec czymś podważyłam i wyszło, była dziurka ale już dawno zniknęła, nie ma śladu :)
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  15 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: kiedyś miałam jeden, kupiłam w aptece acerin, stosowałam przez... dwa tygodnie(?), co jakiś czas trochę tam dłubałam żeby odcisk oddzielał się od skóry, na koniec czymś podważyłam i wyszło, była dziurka ale już dawno zniknęła, nie ma śladu :)

Tyle że ja tych odcisków mam po kilka na obu stopach i są dość duże...
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  15 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Tyle że ja tych odcisków mam po kilka na obu stopach i są dość duże...

i tak powinnaś próbować je usunąć, same chyba nie odpadną :D u mnie ten acerin zadziałał, mój brat też chyba stosował i u niego również dawno nie ma śladu po tym cholerstwie, za to moja mama poradziła sobie z odciskiem za pomocą aloesu - na tej samej zasadzie co ja, czyli przykładała przekrojony listek i przyklejała go, skóra robiła się w tym miejscu bardzo miękka, dłubała trochę żeby się to oddzieliło od skóry i po jakimś czasie dało się łatwo usunąć :)
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  15 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: i tak powinnaś próbować je usunąć, same chyba nie odpadną :D u mnie ten acerin zadziałał, mój brat też chyba stosował i u niego również dawno nie ma śladu po tym cholerstwie, za to moja mama poradziła sobie z odciskiem za pomocą aloesu - na tej samej zasadzie co ja, czyli przykładała przekrojony listek i przyklejała go, skóra robiła się w tym miejscu bardzo miękka, dłubała trochę żeby się to oddzieliło od skóry i po jakimś czasie dało się łatwo usunąć :)

Zaraz idę do sąsiadki po aloes, a jutro do apteki po Acerin :D Dzięki! :)
Ale czekam na kolejne rady, jeśli mieliście z tym problem, podzielcie się :)
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  15 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zaraz idę do sąsiadki po aloes, a jutro do apteki po Acerin :D Dzięki! :) Ale czekam na kolejne rady, jeśli mieliście z tym problem, podzielcie się :)

mam nadzieję, że się z tym uporasz, lepiej je jak najszybciej usunąć niż męczyć się z bólem, do tego nieestetycznie wyglądają. po acerinie będzie Ci się tworzyła taka biała błonka i odcisk będzie jakby twardszy, próbuj go lekko oddzielać po trochu od skóry po bokach, np. igłą, ale uważaj bo czasem pewnie krew pocieknie jak trafisz na żywą tkankę :) po aloesie za to wszystko będzie miękkie, ale też działa :D jak będziesz ten odcisk podważała co jakiś czas igłą to może Ci się po kawałku odrywać ta tkanka, ale cały wyjdzie dopiero po jakimś czasie, niestety trzeba byc cierpliwym :)
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  15 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: mam nadzieję, że się z tym uporasz, lepiej je jak najszybciej usunąć niż męczyć się z bólem, do tego nieestetycznie wyglądają. po acerinie będzie Ci się tworzyła taka biała błonka i odcisk będzie jakby twardszy, próbuj go lekko oddzielać po trochu od skóry po bokach, np. igłą, ale uważaj bo czasem pewnie krew pocieknie jak trafisz na żywą tkankę :) po aloesie za to wszystko będzie miękkie, ale też działa :D jak będziesz ten odcisk podważała co jakiś czas igłą to może Ci się po kawałku odrywać ta tkanka, ale cały wyjdzie dopiero po jakimś czasie, niestety trzeba byc cierpliwym :)

Rany, dziękuję za pomoc, nie spodziewałam się tak wyczerpującej odpowiedzi! Od jutra zaczynam kurację Acerinem, oby pomogło. Najlepiej by było, gdyby można było zerwać skórę z pięt :and: Na ich brzegach tworzą się non stop okropne, bolące fałdy, których nijak nie mogę usunąć, miejmy nadzieję, że smarowanie tym specyfikiem pomoże...
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  15 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Na ich brzegach tworzą się non stop okropne, bolące fałdy, których nijak nie mogę usunąć, miejmy nadzieję, że smarowanie tym specyfikiem pomoże...

fałdy na piętach? :ninja: acerin pomaga na odciski, ale na to? co to w ogóle jest? pierwszy raz słysze o czymś takim, no chyba, że źle to sobie wyobrażam :ninja:


Konto usunięte
Konto usunięte: Rany, dziękuję za pomoc, nie spodziewałam się tak wyczerpującej odpowiedzi!

nie ma za co, mam nadzieję, że pomoże i nie narobiłam Ci niepotrzebnych nadzieji :D bo wiesz, ja miałam jeden odcisk i nie był on duży, no ale pomogło i teraz nie widać, że coś w tym miejscu w ogóle było :)
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  15 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: fałdy na piętach? acerin pomaga na odciski, ale na to? co to w ogóle jest? pierwszy raz słysze o czymś takim, no chyba, że źle to sobie wyobrażam

Być może źle to opisałam. Chodzi o takie zgrubienia skórne, które tworzą się po dłuższym czasie chodzenia i niesamowicie bolą :and:
NigdyMnieTuNieBylo
NigdyMnieTuNieBylo
  15 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Być może źle to opisałam. Chodzi o takie zgrubienia skórne, które tworzą się po dłuższym czasie chodzenia i niesamowicie bolą

aa to wiem, kurcze, nie pamietam, co było na ulotce więc nie wiem, czy na to pomoże, zapytaj w aptece albo poszukaj w internecie :) bo na takie typowe odciski ten acerin bedzie ok :) może aloes poradzi cobie ze zgrubieniami, on bardzo zmiekcza skore, wprawdzie na jakis czas ale byc moze po dluzszym stosowaniu pomoze
VanilllaExtasy
VanilllaExtasy
  15 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: aa to wiem, kurcze, nie pamietam, co było na ulotce więc nie wiem, czy na to pomoże, zapytaj w aptece albo poszukaj w internecie :) bo na takie typowe odciski ten acerin bedzie ok :) może aloes poradzi cobie ze zgrubieniami, on bardzo zmiekcza skore, wprawdzie na jakis czas ale byc moze po dluzszym stosowaniu pomoze

Zapytam w aptece, a jeśli farmaceutka nie poleci mi nic konkretnego, wezmę ten Acerin. A sok aloesowy na pewno nie zaszkodzi - toć to sama natura :)
Adidasowa
Adidasowa
  16 stycznia 2012

Miałam odcisk na stopie jak miałam jakieś 12 lat:woot: Wtedy tata mi regularnie ścinał tą "starą" skórę żyletką, a potem smarowane miałam:

płyn ten "wypalał" właśnie ta starą skórę, ze 2-3 tygodnie się z tym mordowałam, aż sam wypadł mi ten czarny rdzeń ze środka:tak:

368212
368212
  16 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: sugestie...

sa takie specjalne plastry na odciski, wygladaja jak skora, przyklejasz plaster i trzymasz go na odcisku pare dni, bodajze tydzien nie pamietam juz po tym czasie sciagasz i wycinasz odcisk, zostaje dziurka po odcisku ale szybko zarasta, odcisk sam z siebie nie zejdzie.
jezeli twoje odciski sa blisko siebie to na kazda stope po jednym plastrze powinno wystarczyc bo sa one dosc duze.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  16 stycznia 2012

są w aptekach specjalne plastry na odciski, które się nosi kilka dni, a potem odcisk sam odchodzi :)

ale jeśli masz ich wiele, to możesz iść do kosmetyczki na pedicure leczniczy, kosmetyczka ci to wszystko ładnie odmoczy, a potem wytnie :)

Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
mmaryjka
mmaryjka
  16 stycznia 2012

a na dłonie te plastry też się nadają? mój partner ma odcisk na dłoni, tuż przy załamaniu palca.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.