Spicy89
Spicy89
  13 stycznia 2012 (pierwszy post)
Witajcie,
tak jak w temacie, kupiłam buty na wyprzedaż nowe firmy NIKE z pożółkniętymi podeszwami, ponieważ były powystawowe.
Jak mam sobie zaradzić z pożółkniętą podeszwą?
Czy da się gumę wyczyścić całkowicie tak by była biała?
Jakimi środkami mam próbować i czym czyścić?
Jakie są Wasze sprawdzone sposoby?

Próbowałam już starą szczoteczką do zębów z mydłem w płynie, a potem z cifem cytrynowym.
Trochę wybielały, ale to nadal nie jest taki efekt na jaki liczyłam.

Bardzo proszę o pomoc i cenne wskazówki, zależy mi by podeszwa była doprowadzona do stanu poprzedniego, czyli była cała biała.

Załączam zdjęcie podobnych butów. Przybrudzenie tak jak widać na zdjęciu, z tym, że u mnie jest bardziej rozległe i głownie po zewnętrznej stronie buta

Babsy
Babsy
  13 stycznia 2012

hmm ocet na wiele zanieczyszczen pomaga, moze i do butow sie nada:)

mmaryjka
mmaryjka
  13 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: cifem cytrynowym.

jeszcze bardziej ci pożółkną, radzę uważać. kiedyś sprytnie zrobiłam sobie z białych conversów białe w żółte, pocifowe plamy.
Spicy89
Spicy89
  13 stycznia 2012
to czym mam zaradzić w takim razie?
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  13 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak mam sobie zaradzić z pożółkniętą podeszwą?

jeśli to przebarwienie jest od słońca to umarł w butach :mrgreen:
raczej się nie da tego usunąć :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Adidasowa
Adidasowa
  13 stycznia 2012

Płyn do mycia szyb podobno wybiela, ale szczerze mówiąc ja czyszczę podeszwy tym:

Bo takie bielutkie potem są :rotfl:

iFeelSooLost
iFeelSooLost
  14 stycznia 2012

może acze?

styka51
styka51
  14 stycznia 2012

Posmaruj tym:

Patrishia
Patrishia
  15 stycznia 2012

Ja mam cif taki niebieski/zielony z wybielaczem i mi przebarwienie z plastikowej klapki telefonu wyczyścił bez problemu, a mydło nic nie dawało, ale nie wiem jak z butami.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.