UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  10 stycznia 2012 (pierwszy post)

Cześć.
Pytania skierowane do właścicielek małych piersi. ;)
Mam mały problem. Jestem niestety posiadaczką naprawdę malutkich piersi (70a) i potrzebuję stanika do bluzki, która ma odkryte plecy, a z przodu nie jest usztywniana...jeśli nie chcę mieć pleców z przodu:D to stanik obowiązkowy!
Tu pytanie...czy lepiej wziąć samonośny z silikonu czy push-up z silikonowym tyłem? Nigdy takiego nie miałam i jestem niemal pewna, że z tak małych piersi stanik może się odklejać:/
A zamierzam iść w nim na imprezę, więc ryzyko jest duże...
Niby biustonosz silikonowy przykleja się do ciała, ale przeczytałam już w necie parę wątków o odklejających się tego typu stanikach. Już pomijam fakt, że pewnie jest niewygodny, a skóra pod nim okropnie się poci:/

Opcja nr 2 - biustonosz z silikonowym tyłem. Ale jak z trwałością tego paska z tyłu? Nie rozciągnie się po wielokrotnym używaniu?
Mam silikonowe ramiączka i niektóre się rozciągnęły.
Czy taki stanik bardzo uwiera? (chodzi mi o ten silikonowy pasek z tyłu)
W dodatku szperałam trochę w internetowych sklepach i mam wrażenie, że wszystkie pasujące na mnie modele mają te niesilikonowe boki lekko widoczne z tyłu!:/ Macie takie staniki? Boczna część wystaje z tyłu czy nie?

Nie wiem już sama, który stanik wybrać!:/Chcę chodzić z odkrytymi plecami z tyłu i nie mieć pleców z przodu! :smutny: :lol2: Stanik ma być wygodny i jak namniej widoczny!
Dziewczyny, proszę, doradźcie mi.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  10 stycznia 2012

Nie lubie siliknonowych ramiaczek ani innych zadnych paskow. Wg mnie wygladaja tandetnie.
Gdy am odkryte plecy to nosze stanik z diamentowym tylem (nie stac mnie na prawdziwe diamenty, wiec oczywko sa sztuczne), cos takiego:


Poza tym jesli masz male piersi, to zelki powinny Ci pasowac, bardzo dobrze sie dopasowuja do temperatury ciala i sie nie przesuwaja:


Sa tez staniki, ktore maja dodatkowy pasek, ktorym mozesz zrobic krzyz na plecach przesuwajac go bardzo nisko - ale to zalezy jak bardzo gleboki asz dekolt na tych plecach:


A myslalas moze o body? Body genialnie podtrzymuje, asekuruje i na pewno zapewni Ci komfort podczas aktywnego spedzania czasu.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  10 stycznia 2012
massacre
massacre: Nie lubie siliknonowych ramiaczek ani innych zadnych paskow. Wg mnie wygladaja tandetnie.


Wg mnie też...ale czasem takie ramiączka to mus, bez nich stanik mi spada...no chyba, że jest megaobcisły, to wtedy nie...ale to niezdrowe.
massacre
massacre: Gdy am odkryte plecy to nosze stanik z diamentowym tylem

O, to mi się podoba. Do tej mojej bluzki coś takiego odpada, bo plecy nie są odsłonięte dosłownie, po prostu z tyłu jest siatka spod której widać całe plecy...ale kiedyś kupię taki "diamentowy" stanik, do sukienek z gołymi plecami będzie jak znalazł, dzięki.
massacre
massacre: Poza tym jesli masz male piersi, to zelki powinny Ci pasowac, bardzo dobrze sie dopasowuja do temperatury ciala i sie nie przesuwaja

W takim razie raczej wezmę te żelki..
Kurcze tylko wciąż boję się, że np. jak będę tańczyć (wiadomo, można się wtedy spocić), to się jednak zacznie odklejać...niektórzy w necie piszą, że tak się może stać...
massacre
massacre: Sa tez staniki, ktore maja dodatkowy pasek, ktorym mozesz zrobic krzyz na plecach przesuwajac go bardzo nisko - ale to zalezy jak bardzo gleboki asz dekolt na tych plecach:

Widziałam, odpada. Dobre pod suknię, ale w tej siatkowej bluzce byłoby widać zapięcie z tyłu, całe plecy są na widoku.

Myślę, że w body czułabym się źle, nie wyobrażam sobie, żeby być tak pozakrywaną pod sukienką.
Babsy
Babsy
  10 stycznia 2012
UneCharogne
UneCharogne: malutkich piersi (70a)

na pewno:)? bo

UneCharogne
UneCharogne: czasem takie ramiączka to mus, bez nich stanik mi spada

a to sugeruje, ze pwoinnas miec mniejszy obwod, bo dobry stanik nie powinien spadac bez ramiaczek. to obwod trzyma biust, nie ramiaczka:)
mialam zaproponowac
ale skoro caly tyl jest siatkowy, to rzeczywiscie lepsze beda zelowe miseczki albo stanik z diamentowym paskiem:) choc ja mialam zelki, i

UneCharogne
UneCharogne: jak będę tańczyć (wiadomo, można się wtedy spocić), to się jednak zacznie odklejać..

tak sie wlasnie u mnie stalo;/
UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  10 stycznia 2012
Babsy
Babsy: to sugeruje, ze pwoinnas miec mniejszy obwod, bo dobry stanik nie powinien spadac bez ramiaczek. to obwod trzyma biust, nie ramiaczka:)

No właśnie raczej nie...większość staników na mnie pasuje, także bez ramiączek. Ale raz miałam taką sytuację, że stanik który nosiłam bez ramiączek na początku pasował i nie spadał wcale...a po kilku razach, gdy nosiłam go bez ramiączek, spadał...Kiedyś zapinałam go na pierwsze zapięcie, później już na trzecie a i tak spadał...za luźny się zrobił, pewnie w praniu - bo przecież piersi mi się nie zmniejszyły:D:D
Poza tym, często trudno mi dobrać stanik, bo różne bywają numeracje...mam np. też staniki z rozmiarem 75a i jeden 65a...wydawałoby się, że za niewłaściwe, a pasują idealnie.
Babsy
Babsy: skoro caly tyl jest siatkowy, to rzeczywiscie lepsze beda zelowe miseczki albo stanik z diamentowym paskiem:)

Stanik z diamentowym paskiem pod bluzkę z siatką? A to nie będzie wyglądało zbyt tandetnie? Tzn. nie tandetnie...ale dziwnie, niepasująco... :woot: Taki diamentowy to mi bardziej pod sukienkę z gołymi plecami pasuje.
Teraz trochę się nad tym zastanawiam i w sumie już sama nie wiem...może to wygląda ok, tego typu stanik pod siatką (czarną)? :woot:

Tych samonośnych silikonów to ja jednak nie chcę. Nie zamierzam się stresować cały czas, czy się odklei czy nie... :and:
Póki co zastanawiam się nad tym diamentowym, ale nie bardzo pasi mi pod tą siatkową bluzkę.
I dopiero teraz przyszedł mi do głowy silikonowy stanik z silikonowym tyłem (i ramiączkami):

Lepszy niż zwykły push-up z silikonowym tyłem, bardziej niewidoczny, bardziej dopasowany.
Ale jeśli ten diamentowy nie wygląda tandetnie pod siatką to wolałabym taki. Na pewno jest dużo wygodniejszy...
mmaryjka
mmaryjka
  10 stycznia 2012
UneCharogne
UneCharogne:

mam mały biust(60A), jeśli mogę to po prostu nie wkładam stanika, a na sutki naklejam specjalne 'naklejki' aby się nie odznaczały.
te silikonowe staniki nie są złe, ale warto zainwestować w jakiś droższy model.
co do twojego 70A, 70 w obwodzie to naprawdę jest dość sporo bo to znaczyłoby, że masz około 73-4 pod biustem, nie masz zdjęć więc nie wiem jak wyglądasz, ale ciężko mi sobie wyobrazić;). proponuję się dokładnie zmierzyć i wtedy zacząć szukać staników.
UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  10 stycznia 2012

No racja, powinnam się dokładnie zmierzyć! Dawno tego nie robiłam i zapomniałam już, jaki mam obwód.:D oO
Jestem chudą osobą, niestety, taka sylwetka Twiggy wręcz. (tak mi się wydaje, mój mężczyzna w tej kwestii twierdzi, że przesadzam:DD)
Też bym mogła robić tak jak Ty, ale mam kompleksy i czuję się bardzo niekobieco bez stanika.
Silikonowych brać nie będę, nawet droższych...to znaczy, ewentualnie te na ramiączkach. Jeśli ten diamentowy nie wygląda źle pod siatką... :ninja:

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  10 stycznia 2012
UneCharogne
UneCharogne: plecy nie są odsłonięte dosłownie, po prostu z tyłu jest siatka spod której widać całe plecy...


jezeli jest siatka, to ten silikonowy pasek nie powinien wygladac tak zle. na golych plecach mi sie nie podoba :nie:

UneCharogne
UneCharogne: Kurcze tylko wciąż boję się, że np. jak będę tańczyć (wiadomo, można się wtedy spocić), to się jednak zacznie odklejać...niektórzy w necie piszą, że tak się może stać...


Wiesz co... Jesli zainwestujesz w dobrej jakosci silikony to nie ma szans by sie odkleily. Dobrej jakosci miseczki trzymaja sie i dopasowuja do Twojej temperatury ciala. Czy jest Ci zimno, czy jestes spocona.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Adidasowa
Adidasowa
  10 stycznia 2012

Też mam małe piersi:mrgreen: i zawsze inwestowałam w miseczki silikonowe:tak: Nigdy mi się nie odkleiły.

Babsy
Babsy
  10 stycznia 2012
UneCharogne
UneCharogne: Stanik z diamentowym paskiem pod bluzkę z siatką? A to nie będzie wyglądało zbyt tandetnie?

wlasnie nie wiem jak to bedzie wygladac...

UneCharogne
UneCharogne: silikonowy stanik z silikonowym tyłem (i ramiączkami):

a, w jakims zwyklym bielizniaku widywalam i staniki z materialowymi miseczkami i silikonowym paskiem na plecach, mozna by sie i za tym rozejrzec:)

UneCharogne
UneCharogne: No właśnie raczej nie...większość staników na mnie pasuje, także bez ramiączek. Ale raz miałam taką sytuację, że stanik który nosiłam bez ramiączek na początku pasował i nie spadał wcale...a po kilku razach, gdy nosiłam go bez ramiączek, spadał...Kiedyś zapinałam go na pierwsze zapięcie, później już na trzecie a i tak spadał...za luźny się zrobił, pewnie w praniu - bo przecież piersi mi się nie zmniejszyły:D:D Poza tym, często trudno mi dobrać stanik, bo różne bywają numeracje...mam np. też staniki z rozmiarem 75a i jeden 65a...wydawałoby się, że za niewłaściwe, a pasują idealnie.

staniki 65A, 70A i 75A nie roznia sie jedynie obwodem... i miseczka sie zwieksza... polecilabym Ci sie zmierzyc i wybrac do brafitterki, a na razie poczytac http://forum.gazeta.pl/forum/f,50580,Lobby_Malobiusciastych_.html :)
(sory, taka mania uswiadamiania stanikowego wszystkich dookola;P)
mmaryjka
mmaryjka
  10 stycznia 2012
UneCharogne
UneCharogne: No racja, powinnam się dokładnie zmierzyć! Dawno tego nie robiłam i zapomniałam już, jaki mam obwód.

tylko zrób to dokładnie, bo wiele pań pieprzy o świadomym doborze stanika, a same nie za bardzo wiedzą jak się za to zabrać.
zmierz się pod samym biustem, na wydechu(takim duuużym), a centymetrem się aż 'ściśnij'.
drugą kwestią jest dobranie odpowiedniego kroju stanika do biustu. ja np. najlepiej się czuję w bardotkach i wyciętych stanikach, natomiast wiele moich koleżanek w ogóle nie chodzi w bardotkach.

UneCharogne
UneCharogne: Też bym mogła robić tak jak Ty, ale mam kompleksy i czuję się bardzo niekobieco bez stanika.

kwestia zdrowego podejścia do siebie. są wady małego biustu, ale są też zalety np. to, że mogę założyć każdy krój sukienki bez obawy, że coś się wydarzy. jak będę starsza i będę miała kompleks to zawsze można się zoperować;)
Patrishia
Patrishia
  10 stycznia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: 60A

Jesteś tak chuda jak ja. ;-) Gdzie można dostać te "naklejki"? Co prawda ja mam większą miseczkę, ale też jeśli mogę, to nie zakładam stanika.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  10 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Gdzie można dostać te "naklejki"? Co prawda ja mam większą miseczkę, ale też jeśli mogę, to nie zakładam stanika.


Ja kupowalam w Next. Maja naklejki, plastry wszystko potrzebne do tego, zeby sie poobklejac :ziober2:
Kiedys mialam wyjscie w bardzo hmmm oryginalnie skrojonej kiecce i stanik odpadal. Poobklejalam sie cala do niej :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryjka
mmaryjka
  11 stycznia 2012
Patrishia
Patrishia: Gdzie można dostać te "naklejki"?

akurat ja kupowałam przez internet w sklepie timoor.pl i kiedyś jeszcze w jednym ze sklepów z bielizną w złotych tarasach, ale zapomniałam w którym.
asos też sprzedaje tego typu bajery
UneCharogne
Posty: 549 (po ~260 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
UneCharogne
  18 stycznia 2012

Dzięki Wam bardzo za porady.:) Dziś wybieram się w końcu na zakupy i zadecydowałam, że wezmę stanik silikonowy na ramiączkach. Z silikonowym paskiem z tyłu. A jeśli nie znajdę takiego, to pushupa z silikonowym paskiem.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.