Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  9 stycznia 2012 (pierwszy post)

Cześć!

Jak w temacie. Potrzebuję jakiegoś domowego sposobu, może być mała pomoc z apteki (gdzie i tak się przespaceruję, ale może akurat ktoś poleci coś "z domu"). ;) Żadnego nowego kosmetyku nie stosuję, nic się w moim otoczeniu nie zmieniło, co mogłoby spowodować opuchnięcie. Mało ostatnio spałam, może to jest przyczyną? Jednak już nadrabiam (czyli idę spać "jak ludzie" :P). Plus do tego, w wietrzne dni, gdy przejde się po dworze, oczy mnie pieką. :/ Jakieś kropelki na to? Coś domowego? Na opuchnięcie pomoże rumianek (zaparzyć, ostudzić te "torebki" i na powieki na jakiś czas)? A na sińce pod oczami, jakieś plasterki ogórków, cokolwiek? :D

Dziękuję z góry za rady. :) Pozdrawiam! :*

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  9 stycznia 2012

Mam to samo, cala zime :and:
Swiezy ogorek koi, ale zeby dzialal jakies cuda w tym kierunku? Nie zauwazylam :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  9 stycznia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Mało ostatnio spałam, może to jest przyczyną?

tak :) często przyczyną podpuchniętych oczu jest ogólne przemęczenie :)
na opuchnięte oczy stosuj okłady z rumianku, zimne okłady (np. specjalne maseczki żelowe , przykładanie schłodzonych łyżek)

massacre
massacre: Plus do tego, w wietrzne dni, gdy przejde się po dworze, oczy mnie pieką. :/ Jakieś kropelki na to?

zapytaj w aptece o sztuczne łzy
ich ceny wahają się od 20-30zł (np. Hyabak, Visine Starazolin, Refresh itp.)

Kiniowska
Kiniowska: Na opuchnięcie pomoże rumianek (zaparzyć, ostudzić te "torebki" i na powieki na jakiś czas)?

pomoże, ale nie studź tych torebek do końca, tylko nakładaj je jak będą jeszcze ciepłe, bo wtedy wszystko co dobre w rumianku prędzej i lepiej przeniknie do skóry :)
najlepiej trzymaj takie okłady do czasu aż torebki całkowicie ostygną :))

Kiniowska
Kiniowska: A na sińce pod oczami, jakieś plasterki ogórków, cokolwiek? :D

rumianek, żel ze świetlikiem, przy demakijażu bardzo delikatnie masuj powieki przez 1-2min.
od wewnętrznego do zewnętrznego kącika górnej powieki i od zewnętrznego do wewnętrznego kącika dolnej :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  9 stycznia 2012
massacre
massacre: Mam to samo, cala zime Swiezy ogorek koi, ale zeby dzialal jakies cuda w tym kierunku? Nie zauwazylam :)


Ooo, ukoić też by coś mogło! Będzie zakup ogórka. A masz też czasami tak, że pieką Cię i łzawią, jak przymkniesz na dłuższą chwilę? Mi się to zdarza. :/

Gejszalicious
Gejszalicious:


Wow, dzięki! :) Na razie będzie ogórek, rumianek, zimne łyżeczki i masaż. ;) Chciałabym pójść po najniższej "cenowej linii oporu", bo problem nie jest aż tak tragiczny, w sumie krótkotrwały, ale jednak nieprzyjemny i miło by było się go pozbyć. :P O sztucznych łzach słyszę pierwszy raz, także zapytam. A i żel ze świetlika - w jakich cenach się waha, gdzie dostanę (apteka, drogeria)? Słyszałam o nim, ale nigdy nie zwracałam na niego specjalnej uwagi. "Kosmetycznie" posiadam korektor z Essence (ten potrójny, nawet tutaj go ktoś polecał :D), jednak prawie się nie maluję, rzadko używam i stąd wynika moje pytanie.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  9 stycznia 2012
Kiniowska
Kiniowska: A masz też czasami tak, że pieką Cię i łzawią, jak przymkniesz na dłuższą chwilę?

Mam. Ale ja ogolnie mam bardzo wrazliwe oczy, do tego nosze soczewki. Mam takie uczucie jakby piasku pod powiekami. dlugie godziny przed komputerem robia swoje, no ale to moja praca i niestety nie moge sie od tak tego pozbyc.

Kiniowska
Kiniowska: zimne łyżeczki

fakt, tez pomagaja odpoczac oczom. wrzucam lyzeczke do zamrazarki na chwile i taka pozniej bardzo zimna przykladam do oka.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  9 stycznia 2012
massacre
massacre: Mam. Ale ja ogolnie mam bardzo wrazliwe oczy, do tego nosze soczewki. Mam takie uczucie jakby piasku pod powiekami. dlugie godziny przed komputerem robia swoje, no ale to moja praca i niestety nie moge sie od tak tego pozbyc.


Ała, z tym uczuciem piasku to współczuję... :/

massacre
massacre: fakt, tez pomagaja odpoczac oczom. wrzucam lyzeczke do zamrazarki na chwile i taka pozniej bardzo zimna przykladam do oka.


Ja zamierzałam wkładać do lodówki. :D Orientujesz się może, ile kosztuje i gdzie znajdę żel ze świetlika, który poleciła mi Gejszalicious?
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  9 stycznia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Orientujesz się może, ile kosztuje i gdzie znajdę żel ze świetlika, który poleciła mi Gejszalicious?


Niestety musisz zapytac inne laski. Ja nie z Polski, wiec Ci nie pomoge :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  9 stycznia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Ja zamierzałam wkładać do lodówki. :D


Mozesz wkladac do lodowki, w zamrazarce szybciej chlodnieja (dobrze ten wyraz napisalam? xD)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

luk7
luk7
  9 stycznia 2012

Jak mam kaca to uzywam kremu z ziaja i clinique.
Polecam

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  9 stycznia 2012
massacre
massacre: Niestety musisz zapytac inne laski. Ja nie z Polski, wiec Ci nie pomoge :)


Okej. :) Zrobię inaczej. Wie ktoś, w jakich cenach i gdzie (drogeria/apteka) znajdę żel ze świetlika?

massacre
massacre: Mozesz wkladac do lodowki, w zamrazarce szybciej chlodnieja (dobrze ten wyraz napisalam? xD)


Nie mam pojęcia. :D Dla mnie jest ok, zrozumiałam o co chodzi, jednak napisałabym pewnie, że np "szybciej się schładzają" albo "szybciej robią się zimne/chłodne". :P
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  9 stycznia 2012
Kiniowska
Kiniowska: Ja zamierzałam wkładać do lodówki. :D Orientujesz się może, ile kosztuje i gdzie znajdę żel ze świetlika, który poleciła mi Gejszalicious?

taki żel powinnaś kupić i w aptece i w drogerii - wystarczy zapytać ekspedientkę, a z tego co wiem, to będzie kosztował kilka do kilkunastu złotych, więc nie jest to jakiś straszny wydatek

z tego co widzę, to są różne warianty tych żeli :)
http://www.floslek.pl/polska/kosmetyki.php?kat=SERIA%20%20DO%20%20PIEL%CAGNACJI%20%20OCZU
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  9 stycznia 2012
Gejszalicious
Gejszalicious: taki żel powinnaś kupić i w aptece i w drogerii - wystarczy zapytać ekspedientkę, a z tego co wiem, to będzie kosztował kilka do kilkunastu złotych, więc nie jest to jakiś straszny wydatek z tego co widzę, to są różne warianty tych żeli :) http://www.floslek.pl/polska/kosmetyki.php?kat=SERIA%20%20DO%20%20PIEL%CAGNACJI%20%20OCZU


Tak to wygląda... ja się spodziewałam, że to coś typu maść i w tubce takiej jak maść. :D Ok, dziękuję jeszcze raz, zapewne przejdę się do jakiejś drogerii albo apteki. :)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  9 stycznia 2012
luk7
luk7: Jak mam kaca to uzywam kremu z ziaja


Moje oczy sa uczulone na Ziaje :C
Na szczescie reszta ciala nie :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Yukiko
Posty: 1458 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 22
Yukiko
  15 stycznia 2012

namoczyć waciki w soku z ogórka i zamrozić w zamrażarce. ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.