Biuna
Biuna
  17 grudnia 2011 (pierwszy post)

Otóż zaśmierdły mi kozaki.. Siedziałam w nich kilga dni w pracy przez 8 godzin i narobilam sobie :( Buty smierdza jak nie wiem co , poza tym stopy kiedy zdejme kozaki ! Smrod czuje nawet po umyciu nog ! Zniszczylam w ten sposob buty :( .

Mozecie polecic, doradzic jak moge pozbyc sie tego 'zapachu' ?
Nie piszcie o higienie bo nie w tym tkwi problem.
Pozdrawiam.

Darunia511
Darunia511
  17 grudnia 2011

Właśnie chyba w higienie problem, bo zapewne te buty nie są butami dobrej jakości, nie są zdrowe dla stóp to się stopa poci. Jedyne co mi przychodzi do głowy to może oczyszczacz parowy? pralka? (ja tam robię z większością butów) może je wystaw na balkon na jakiś czas?

Biuna
Biuna
  17 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: oczyszczacz parowy


gdie takie cos 'znajde' ?

Konto usunięte
Konto usunięte: nie są butami dobrej jakości,

skórzane buty za ktore dalam kupe kasy ! Nie chodze w byle jakich butach bo wiem ze to nie zdrowe. a tu takie cos mi sie przytrafilo. :(
Darunia511
Darunia511
  17 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: gdie takie cos 'znajde' ?

Ja używam tego do dredloków, kupiłam przez internet, najlepiej poproś kogoś, żeby Ci pożyczył, bo nie wiem ile to kosztuje najtańsze i czy pomoże.

Konto usunięte
Konto usunięte: skórzane buty za ktore dalam kupe kasy ! Nie chodze w byle jakich butach bo wiem ze to nie zdrowe. a tu takie cos mi sie przytrafilo. :(

To ja już nie wiem o co chodzi, mi w sumie nogi nieładnie pachną tylko jak jestem w rajstopach cieniutkich długo w butach, a tak to mi się nie zdarza
Biuna
Biuna
  17 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To ja już nie wiem o co chodzi, mi w sumie nogi nieładnie pachną tylko jak jestem w rajstopach cieniutkich długo w butach, a tak to mi się nie zdarza


no ja wlasnie tez tak mam. jak mam podkolanowki, rajstopy, a to sa eleganckie kozaki wiec musze rajstope zakladac. Ale cos okropnego...
Darunia511
Darunia511
  17 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja wlasnie tez tak mam. jak mam podkolanowki, rajstopy, a to sa eleganckie kozaki wiec musze rajstope zakladac. Ale cos okropnego...

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, jestem ciekawa w sumie czy przy prawdziwym nylonie tez bym tak miała
Biuna
Biuna
  17 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem dlaczego tak się dzieje, jestem ciekawa w sumie czy przy prawdziwym nylonie tez bym tak miała


Załatwilam buty tym ze nie chcialo mi sie ich przebierac ! :(
Nasypalam do nich sody, ciekawe , moze jakos przestana smierdziec.
Darunia511
Darunia511
  17 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Załatwilam buty tym ze nie chcialo mi sie ich przebierac ! :( Nasypalam do nich sody, ciekawe , moze jakos przestana smierdziec.

A masz je na gwarancji...? :D
Biuna
Biuna
  17 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: A masz je na gwarancji...? :D


buty maja z 2 lata juz. :(
EjBejbe
EjBejbe
  18 grudnia 2011

Jeśli chodzi o stopy to zapachu możesz się pozbyć - nadmanganianem potasu - sypki proszek, który się wsypuje do miski z wodą. Następnie moczysz nogi przez np. 10 minut. Tylko nie syp dużo, bo paznokcie ci zżółkną. (zejdzie to po jakimś tygodniu, ale mówię to w kwestii estetyki stóp)

Dostaniesz w każdej aptece :)
A jeśli chodzi o buty to w pudełkach po butach są zazwyczaj takie proszki(granulki) i one niby służą do niszczenia brzydkiego zapachu, ale nigdy mi to nie bylo potrzebne i nie sprawdzałam więc nie wiem czy działa :woot:
Możesz też w drogerii (rossman, natura) kupić odświeżacz do butów.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  18 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mozecie polecic, doradzic jak moge pozbyc sie tego 'zapachu' ? Nie piszcie o higienie bo nie w tym tkwi problem. Pozdrawiam.


Buty slabej jakosci.
Konto usunięte
Konto usunięte: buty maja z 2 lata juz. :(

czas wymienic :and:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  18 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Mozecie polecic, doradzic jak moge pozbyc sie tego 'zapachu' ?

Chińskie buty już tak mają.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

Killuminati
Posty: 7451 (po ~79 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 100
Killuminati
  18 grudnia 2011

najlepiej kupic sobie buty skorzane... jest nauczka moze i sa droge;) ale ngoa nie poci ci sie w nich a jezeli nadal bedzie to po prostu masz problem ze stopami ktory trzeba rozwiazac:)...

kasey00
kasey00
  18 grudnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: skórzane buty za ktore dalam kupe kasy ! Nie chodze w byle jakich butach bo wiem ze to nie zdrowe.

ludzie, czytajcie...
mmaryjka
mmaryjka
  18 grudnia 2011

jeżeli się nosi skórzane buty i do tego plastikowe skarpetki to i tak noga będzie się pocić i tak:and: więc rady ze skórzanymi butami też super - to tak poza tematem.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.