RobertO0
RobertO0
  18 lutego 2011 (pierwszy post)

House music

http://soundcloud.com/djraige/song-selecta-by-raige-february

same nowości :) Słuchaj, pobieraj & komentuj..

Bassline89
Bassline89
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: RobertO0:ok ta rozmowa nie ma sensu ziomus... ja wiem swoje , Ty swoje :) pozdrawiam! Mam 9 lat doświadczenia i niebawem dyplom realizatora dźwięku a Ty ?

Secik dobry ;d niezła wkręta, pewnie że może wrzucać swoje sety nie swoich kawałków nic mu za to nie zrobią. A ty się nie chwal co masz mama z tatą ci kupili i wielki producent sie znalazł tylko że ta twoja muzyka nudna jest i bez życia, tak to już jest jak z kogoś robi się muzyka na siłe a mu to nie wychodzi xD Realizator dźwięków heh wobble bass prosze mi zrobić to uwierzę w twoje możliwości.
MusicMaker
MusicMaker
  19 lutego 2011

To gratuluję inteligencji. W takim razie po co to całe prawo skoro można je olać.
Kasa czy nie kasa, egzamin jest państwowy ;]

MusicMaker
MusicMaker
  19 lutego 2011

Przytoczę tekst znajomego z forum bo mi się tego nie chce po raz kolejny tłumaczyć, co by się kolega nie zdziwił:
"Kiedy składasz set jest on Twoim dziełem, ale jeżeli jest stworzony nie z własnych materiałów a osób trzecich co do których dzieł nie masz praw autorskich to nie masz prawa do rozpowszechniania tego. To jest raczej nie tyle oczywiste co logiczne nie tylko z punktu prawnego. Biorąc czyjeś rzeczy nie stają się one legalnie moje. Jak ktoś nie wierzy niech wrzuci takowy set ze znanymi komercyjnymi kawałkami na youtube, a gwarantuje, że jak algorytm przepuści to dźwięk zniknie po paru dniach."

"Jak napisałem w poście - DJ w klubach nie płacą tantiemów a robią to właściciele klubów więc można puszczać w takim klubie każdą muzykę jaka jest opłacana." - to samo tyczy się internetu.

Bassline89
Bassline89
  19 lutego 2011
RobertO0
RobertO0: nie wiem czy wiesz ale istnieje takie coś jak beatport :)

Skoro ma te traki z beatport nic mu nie zrobią.
MusicMaker
MusicMaker
  19 lutego 2011

Co to ma do rzeczy? z tego co widzę ta strona działa na tej samej zasadzie jak każdy inny sklep. Kupujesz kawałek ale dla siebie, nie możesz go publicznie odtwarzać bez licencji bądź zgody autora.

Fahrenthide
Fahrenthide
  19 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: realizatora dźwięku

Możesz mi kolego coś powiedzieć na ten temat ?
trzeba kończyć jakąś szkołę/studia ?
zdawać testy wstępne, wymagane kwalifikacje itd.
Interesuje mnie właśnie coś w tym rodzaju, ale kompletnie nie wiem jakie są kierunki do zrobienia takiej szkoły w Polsce.
Tak więc krótko i treściwie mógłbyś mi przybliżyć sytuacje ?, bo widzę że siedzisz w tym, a ciężko znaleźć ludzi w tym "biznesie"
MusicMaker
MusicMaker
  20 lutego 2011

Generalnie nie musisz mieć wcześniej żadnej szkoły w tym kierunku. Ja np mam szkolę muzyczna pierwszego stopnia ale to nie ma znaczenia.
Nie ma żadnych testów.
Generalnie łatwo nie jest ale jak jesteś ogarnięty to dasz rade;)
Ja początkowo chciałem zostać inżynierem dźwięku ale zbyt dużo fizy dlatego wybrałem realizacje/reżyserie chodź tutaj też trochę jej jest.
Jak to skończę to spróbuje dostać się na Akademię Muzyczną.

p.s.
Jak masz siano to polecam szkoły SAE w UK, sam chciałem się tam wybrać ale koszty są ASTRONOMICZNE.
Oczywiście w cenie masz wliczonego Mac-a :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.