MusicMaker
MusicMaker
  11 lutego 2011 (pierwszy post)

1. Kto mi powie która ściana robi problem na 130Hz :D ?
2. Jakie ściany u Was robią problem i na ilu Hertzach ?
3. Czy wibruje Wam karnisz podczas słuchania muzyki ?
4. Uważacie że imprezowicze są głusi i dlatego fatalna muzyka i fatalni dj-e mają wzięcie w klubach?

folkemon
folkemon
  11 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Kto mi powie która ściana robi problem na 130Hz :D ? 2. Jakie ściany u Was robią problem i na ilu Hertzach ? 3. Czy wibruje Wam karnisz podczas słuchania muzyki ? 4. Uważacie że imprezowicze są głusi i dlatego fatalna muzyka i fatalni dj-e mają wzięcie w klubach?

południowa
wschodnia przy 520 HZ
nie
głusi też słuchają muzyki, poważnie
MusicMaker
MusicMaker
  11 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: głusi też słuchają muzyki, poważnie

No tak... oni odczuwają pompę i słyszą wibracje powyżej 20.000hz :D
folkemon
folkemon
  11 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: No tak... oni odczuwają pompę i słyszą wibracje powyżej 20.000hz :D

e tam, normalnie muzyki słuchają. Coś tam słyszą przecież i potrafią z tego wydobyć coś co im sprawia przyjemność. Bo na tym polega słuchanie muzyki - na odczuwaniu przyjemności - a nie na audiofilskim sprzęcie, na którym leci DOBRA muzyka.
MusicMaker
MusicMaker
  11 lutego 2011

Lubię to pojęcie "audiofile"
audiofilskie kable za 10.000zł które poprawiają brzmienie i nadają mu sens... :D

MusicMaker
MusicMaker
  11 lutego 2011

Tak nawiasem głuchota to nic innego jak zmniejszenie się czułości błony bębenkowej czyli zanik idzie od tonów wysokich w dół, wszelkie niuanse są w średnio-wysokich tonach.

Qde
Qde
  11 lutego 2011

Głuchota może obawiać się również zarośnięciem kanałów słuchowych, gdzie jedynym ratunkiem jest przewiercenie otwory, ale wiąże się to z deformacją twarzy.
Elo!

MusicMaker
MusicMaker
  11 lutego 2011

O tym nie słyszałem... To chyba piszesz o jakiś ekstremalnych przypadkach. Zazwyczaj winny jest nawarstwiająca się błona bębenkowa która traci zdolność przenoszenia wibracji.

CarlsProject
Posty: 66 (po ~250 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
CarlsProject
  11 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego fatalna muzyka i fatalni dj-e mają wzięcie w klubach?

No to trzeba zmienić kluby. Znam pare klubów we Wrocławiu gdzie muzyka jest naprawdę dobra .Często odkrywam tam jakieś super kawałki których w radiu nie uświadczysz.
FromPolandProject
FromPolandProject
  12 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Kto mi powie która ściana robi problem na 130Hz :D ?


Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie ściany u Was robią problem i na ilu Hertzach ?


Mi strasznie buczy przy 138 hz później jeszcze ok 200 paru dawno temu badałem te niuans, wydaje mi się że to wina pomieszczenia odsłuchowego jak i nie odpowiedniego rozmieszczenia odsłuchów. Myślałem nad jakimiś ustrojami akustycznymi po taniości naturalnie
http://allegro.pl/pianka-piramidka-piramidki-ustroje-akustyczne-wawa-i1452354206.html

To jest coś warte?, czy bubel ?. Jak myślicie ?

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy wibruje Wam karnisz podczas słuchania muzyki ?


Nie

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Uważacie że imprezowicze są głusi i dlatego fatalna muzyka i fatalni dj-e mają wzięcie w klubach?


Tak
MusicMaker
MusicMaker
  12 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To jest coś warte?, czy bubel ?. Jak myślicie ?

Nie.... to nic nie daje. Wpierw trzeba by pomierzyć pomieszczenie czego mi robić się nie chce a potem kupić albo zrobić ustroje/pułapki basowe.
FromPolandProject
FromPolandProject
  12 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: FromPolandProject: To jest coś warte?, czy bubel ?. Jak myślicie ? Nie.... to nic nie daje. Wpierw trzeba by pomierzyć pomieszczenie czego mi robić się nie chce a potem kupić albo zrobić ustroje/pułapki basowe.


Tak też myślałem ...

Dał byś rade to wszystko zrobić :)

http://www.4sound.pl/pl/id.100006
To jest dopiero pomiar .....
PainInProgress
PainInProgress
  12 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Kto mi powie która ściana robi problem na 130Hz :D ? 2. Jakie ściany u Was robią problem i na ilu Hertzach ? 3. Czy wibruje Wam karnisz podczas słuchania muzyki ? 4. Uważacie że imprezowicze są głusi i dlatego fatalna muzyka i fatalni dj-e mają wzięcie w klubach?

Żadna, to graty pod biurkiem.
Wszystkie na raz na humie 60Hz.
Nie, nie ma tu zbędnych śmieci.
Jedni i drudzy to idioci.
MusicMaker
MusicMaker
  13 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: To jest dopiero pomiar .....

Generalnie jakiś tam pomiar można sobie zrobić przy użyciu mikrofonu stawiając go w różne miejsca ale najlepiej zlecić to komuś kto się tym zajmuje.
WiadomoOd1410
WiadomoOd1410
  13 lutego 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Uważacie że imprezowicze są głusi i dlatego fatalna muzyka i fatalni dj-e mają wzięcie w klubach?

po co sie starać ziomeczku jak 95% ludzi słucha w empeczy, nie znam sie na fatalnych dj'ach wiec nie odpowiem

Konto usunięte
Konto usunięte: Mi strasznie buczy przy 138 hz później jeszcze ok 200 paru dawno temu badałem te niuans, wydaje mi się że to wina pomieszczenia odsłuchowego jak i nie odpowiedniego rozmieszczenia odsłuchów. Myślałem nad jakimiś ustrojami akustycznymi po taniości naturalnie

mozna samemu podziałaś z ustrojami z wełny mineralnej isover, sa dostepne rózne grubosci bla bla bla
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.