RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  16 stycznia 2014 (pierwszy post)



OSCARY

Gala rozdania nagród 2 marca

poprowadzi ją Ellen DeGeneres, będzie to jej druga gala



NOMINACJE

te główne



d83cdfa5



d83cdfa5



d83cdfa5



d83cdfa5



Najwięcej nominacji otrzymały filmy



Kilka Pytań

Kto waszym zdaniem zgarnie nagrody ?
Kogo pominięto, a kto waszym zdaniem nie zasłużył na nominacje ?

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
...Ignorance is bliss...
Arvena
Arvena
  22 stycznia 2014
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Cześć d83ddc4b
A więc tak nie oglądałam tych filmów:and: ale to nic! bo przeczytałam*!, że Ci co nominują :D też podobno kierują się tylko i wyłącznie intuicjąd83dde0f

RexMundi
RexMundi: Kto waszym zdaniem zgarnie nagrody ?

Nominowani zgarną d83dde14
RexMundi
RexMundi: Kogo pominięto, a kto waszym zdaniem nie zasłużył na nominacje ?

Jestem bardzo wstrząśnięta gdyż Hobbit nie dostał żadnych nominacji d83dde2d
Pozdrawiam :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  22 stycznia 2014
Arvena
Arvena: estem bardzo wstrząśnięta gdyż Hobbit nie dostał żadnych nominacji

co Ty ćpiesz ;p

3 nominacje ;p

efekty specjalne , montaż dźwięku i dźwięk :D
Arvena
Arvena: ak nie oglądałam tych filmów
no ja wszystkich też nie
dziś zobacze ten American Hustle - więc będzie to aż 3 z nominowanych filmów :and:

d83cdfa5

co do moich typów

filmów widziałem za mało by wskazac faworyta
aktorzy -- żadnego filmu ale chyba zaskoczeniem jest brak tu Hanksa i Łitekera , w takim bądź razie .. życzyłbym Oscara, Leon ewentualnie Bale
drugoplanowi - fajnie jakby dostał Jonah Hill - bo zrobił się z niego dobry aktor , a kto wie , może tym razem wygra Cooper - druga nominacja z rzędu

aktorki - każda byle nie Streep - nie wiem po prostu mam jakiś uraz do niej , dostała by nominacje nawet za zagranie w reklamie
kibicować będę Amy Adams - to już jej 5 nominacja

drugoplanowe -- swoja druga z rzędu statuetkę może zgarnąć Jennifer Lawrence , albo fajnie by było jakby dostała Lupita Nyong'o - Oscar w pierwszym swoim filmie - niestety nie ogladałem jeszcze go więc nie wiem czy zasłużyła

reżyser - czyje że wygra Russell

zagraniczny film --- no tu liczę że Polowanie zgarnie nagrodę by film był świetny , aczkolwiek reszty nie widxilem

efekty specjalne - Grawitacja ( która ogólnie może zgarnąć sporo nagród - zwłaszcza w tych technicznych kategorich )

bajka -- chyba Krudowie

===

na minus -- brakuje mi wśród filmów - Labiryntu
i ogólnie pominięcie Kamerdynera - aż z lekka dziwne to , chociazby kreacje Foresta

na plus.. pominięcie Redforda za film All is lost - bo film i postac grana przez niego jest po prostu głupi - a reklamowane to jaki wielkie dzieło
...Ignorance is bliss...
Arvena
Arvena
  22 stycznia 2014
RexMundi
RexMundi: co Ty ćpiesz ;p

nic d83dde0c
RexMundi
RexMundi: 3 nominacje ;p efekty specjalne , montaż dźwięku i dźwięk :D

Aha ;D no cóż dziękuję za wydobycie mnie z otchłani niewiedzy :D którą sobie wykreowałam:D
RexMundi
RexMundi: dziś zobacze ten American Hustle - więc będzie to aż 3 z nominowanych filmów

to i tak lepiej ode mnie ;) Bym sobie coś obejrzała ale laptop mi się wyłącza ostatnio jak oglądam jakiś film, więc tylko zgrywam i odtwarzam na TV co 2 tygodnie albo zmuszam lokatorki do obejrzenia jakiegoś filmud83dde0f zawsze mnie krytykują potem d83dde13
RexMundi
RexMundi: życzyłbym Oscara, Leon ewentualnie Bale


przyłączam się do życzeń :rotfl:
RexMundi
RexMundi: aktorki - każda byle nie Streep - nie wiem po prostu mam jakiś uraz do niej , dostała by nominacje nawet za zagranie w reklamie kibicować będę Amy Adams - to już jej 5 nominacja

A ja tam ją lubię :D niech wygra! :mrgreen: na złość Tobie
RexMundi
RexMundi: reżyser - czyje że wygra Russell

Steve McQueen na chybił trafił ( a niech spróbuje nie wygrać :zly:)
RexMundi
RexMundi: bajka -- chyba Krudowie

pokazałbyś nominowane filmy animowane? też bym sobie jakąś wybrała
RexMundi
RexMundi: na plus.. pominięcie Redforda za film All is lost - bo film i postac grana przez niego jest po prostu głupi - a reklamowane to jaki wielkie dzieło

nie słyszałam o tym filmie :and:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  22 stycznia 2014
Arvena
Arvena: ale laptop mi się wyłącza ostatnio jak oglądam jakiś film

odkurz go :ssh:
Arvena
Arvena: pokazałbyś nominowane filmy animowane? też bym sobie jakąś wybrała




Arvena
Arvena: nie słyszałam o tym filmie

z gatunku .. stary człowiek i morze

Redford w tym filmie może z dwa zdania mówi , jego żaglówka się rozbija na oceanie :P , i bidulek walczy o życie
- ten kto robił ten film , chyba nigdy nie był na morzu, nie ma pojecia o żeglowaniu a już na pewno o byciu rozbitkiem i sie ratowaniu ;p
...Ignorance is bliss...
Arvena
Arvena
  22 stycznia 2014

To ja wybieram Krainę lodu :D

RexMundi
RexMundi: Redford w tym filmie może z dwa zdania mówi , jego żaglówka się rozbija na oceanie :P

Porównałabym to do filmu Cast Away: Poza światem z Tomem Hanksem no ale on tam przeprowadza monolog właściwie mówi do czegoś (hmm... chyba do piłki ).
Obejrzę do snu!
RexMundi
RexMundi: - ten kto robił ten film , chyba nigdy nie był na morzu, nie ma pojecia o żeglowaniu a już na pewno o byciu rozbitkiem i sie ratowaniu ;p

Wypowiadasz się jakbyś wiedział jak to jest być rozbitkiem :mrgreen: albo takie wnioski wyciągasz po przeczytaniu paru książek o żeglarstwie :D
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  22 stycznia 2014
Arvena
Arvena: Porównałabym to do filmu Cast Away: Poza światem z Tomem Hanksem no ale on tam przeprowadza monolog właściwie mówi do czegoś (hmm... chyba do piłki ).

każdy normalny człowiek mówi do siebie jak jest sam
nawet przeklnac pod nosem
a Redford chodząca anemia w tym filmie
Arvena
Arvena: Wypowiadasz się jakbyś wiedział jak to jest być rozbitkiem albo takie wnioski wyciągasz po przeczytaniu paru książek o żeglarstwie :D
nie no oczywiście nie mam dużego doświadczenia ...ale to co on tam robi to razi po oczach nawet laików
...Ignorance is bliss...
kuba92762
kuba92762
  23 stycznia 2014
Arvena
Arvena: albo takie wnioski wyciągasz po przeczytaniu paru książek o żeglarstwie :D

Wystarczy studiować na morskiej i już się ma wiedzę o tym.
1. Jeśli chodzi o film, to oczywiście chciałbym, aby wygrał Wilk z Wall Street, ale nie będę płakać jeśli dostanie Oscara Dallas Buyers Club lub Zniewolony. Grawitacja też mi się podobała, bardzo w sumie.
2. Aktor to bez wątpienia Leo lub Matthew. Chiwetel był świetny, ale ta dwójka zdystansowała wszystkich po całości. Reszta poza tą trójką to wydmuszki w tej stawce.
3. Aktorka- Cate Blanchett, nie ma o czym gadać w ogóle.
4. Drugoplanowy - Fassbender lub Hill. Nikt inny nie wchodzi w grę. Chodź Muse w Kapitanie Phillipsie też był mega przekonujący.
5. Drugoplanowa- nie wiem, Lupita chyba była za krótko na ekranie. Byle nie Lawrence. Ludzie się za bardzo nad nią spuszczają mówiąc brzydko, a to jest po prostu dobrze zapowiadająca się aktorka, nie żadna wybitna. Nie ogarniam już tego Oscara rok temu, żałosne to było, że Jessica Chastain nie dostała (proszę sobie porównać oba filmy, sorry, Lawrence to absolutnie nie ten poziom w Poradniku. W ogóle dziwią mnie Oscary dla poradnika, żadne dzieło, nawet średniak z kilkoma scenami dobrymi. Nie rozumiem w ogóle fenomenu O Russella w ostatnich latach. Jeszcze fighter był genialny, ale teraz mam wrażenie robi filmy, aby przylizać się komisjom, a takich pajaców nie lubię.
6. Reżyser to oczywiście Scorsese, choć nie dadzą mu bo nagrał zbyt wulgarny film...co z tego, że bije pozostałych reżyserów na głowę za to dzieło. Jak nie on to wiadomo, Cuaron lub McQueen.
7. Scenariusz oryginalny- Dallas Buyers Club miażdży, choć 'Ona' jeszcze nie widziałem, ale opis nie przekonuje.
8. Adaptowany- no ba, Jordan Belfort i Wall Street oczywiście.
9. Z bajek tylko Krudowie oglądałem więc nie ocenię.
10. Nieanglojęzyczny chciałbym, aby wygrało rewelacyjne Porwanie, ale mówi się, że pewniakiem jest ten film z czerwoną okładką, chyba włoski, nie pamiętam tytułu.
11. No i pioseneczka U2 :D choć innych nie słyszałem w sumie.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  24 stycznia 2014

no to do listu filmów dorzuciłem American Hustle

szczerze.. nie wiem czy zasługuje aż na 10 nominacji

jesli chodzi o aktorstwo - Bale - jak zawsze świetnie chociaż jego stylizacja za bardzo mi się kojarzyła z postacią Lesa Grossmana ( Tom Cruise)

Lawrence w sumie chyba za mało na ekranie żeby dac Oscara - i kurcze , paląca papierosa strasznie psuje moją wizje Katniss

...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 lutego 2014

łeeeeeeeeeee podbijam :P

...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.