Paulinessa
Paulinessa
  22 grudnia 2013 (pierwszy post)

źródło: szwedzkiekryminaly.pl

"Szwedzkie wydawnictwo Norstedts ogłosiło zakontraktowanie Davida Lagercrantza do kontynuacji sagi Millennium.

Zdawałoby się, że kolejne części nie ujrzą światła dziennego, a jednak wczoraj świat obiegła wiadomość o zatrudnieniu nowego autora do napisania czwartej części Millennium.

Szefowa wydawnictwa ujawniła Variety, że czwarta część nie będzie napisana w oparciu o niedokończoną pracę Stiega Larssona, ani też nie będzie nawiązywać do poprzednich części.

Zostanie opublikowana w sierpniu 2015 roku (Szwecja), dokładnie 10 lat od publikacji Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Autorem jest David Lagercrantz, pisarz znany z biografii znanych Szwedów, między innymi Zlatana Ibrahimovicia. W jego dorobku znajduje się także powieść Grzech pierworodny w Wilmslow, która zdobyła uznanie krytyki (nota bene pozycja koniecznie do przeczytania). Przez lata pracował także jako dziennikarz śledczy w piśmie Expressen."
__________________

Wiem, że na forum są fani Millennium (albo chociażby osoby, które czytały te książki). Przyznam, że ja póki co odłożyłam Larssona na bok, ponieważ postanowiłam przeczytać w pierwszej kolejności wszystkie powieści Cobena (łamane od czasu do czasu jakąś lekką nowelą).

Jestem ciekawa Waszej opinii - podchodzicie do pomysłu z entuzjazmem, cieszycie się na myśl o kolejnej części? A może jednak jesteście bardziej sceptyczni i zdystansowani?

Osobiście nie widzę zbyt wielkiego celu nazywać owe przyszłe dzieło "kontynuacją", skoro, jak widnieje na pogrubionym cytacie, niewiele będzie to miało wspólnego z osławionym Millennium.

Pozdrawiam!

kuba92762
kuba92762
  24 grudnia 2013

Wolałbym już ujrzeć fragment 4 części, którą napisał Larsson, mimo tego, że nie jest dokończona.
Dodatkowo mój starszy czytał tą książkę o Ibrze i mówi, że tragedia ( a on rzadko czyta książki, a Ibrę uwielbia) więc coś musi w tym być.
Tak czy siak pewnie przeczytam, ale nie spodziewam się wiele.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.